Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Největším nepřítelem USA nejsou Rusové, nebo Číňani, ale jejich vlastní američtí politici!

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Poslední dobou se jako houby po dešti množí zprávy typu, že ten, nebo onen americký politik, případně vysoce postavený vojenský hodnostář prohlásil, že Rusko, nebo Čína v něčem ohrožují USA!

Přitom nejčastějším důvodem těchto hysterických prohlášení není to, že by snad opravdu někdo z lidí, kteří je vypouští z úst, věřil, že Rusové, nebo Číňani vojensky napadnou jejich zemi!

Opravdovým důvodem těchto prohlášení je panická hrůza z toho, že by USA v něčem mohli ztratit své prvenství! Američané mají obrovskou a krásnou zemi, která nebyla nikdy zasažena žádnou velkou zničující válkou a z tohoto důvodu (a také proto, že Amerika vždy mistrně dovedla využít ve svůj prospěch války probíhající jinde), se stala tato země na dlouhou dobu světovou velmocí číslo 1.

  • nejvetsim-nepritelem-usa-nejsou-rusove-nebo-cinani-ale-jejich-vlastni-americti-politici

Jednu dobu USA sice takzvaně „dýchal na záda“ Sovětský svaz, který USA dotahoval zejména v období vlády J. V. Stalina téměř ve všech směrech, ale nakonec Amerika vinou různých složitých vnitropolitických faktorů vzniknuvších v SSSR tento závod vyhrála a po pádu Sovětského svazu, se stala světovým hegemonem zasahujícím ve svůj prospěch politicky i vojenský čím dál častěji po celém světě.

Američtí politici se tak bohužel stávali rok od roku arogantnějšími a začala jim chybět soudnost. Americká politická reprezentace totiž nabyla pevného dojmu a přesvědčení, že jenom USA je opravdu demokratickou zemí, která je schopná vést celý svět k podle jejich mínění k lepší a zářnější budoucnosti a ostatní země, že musí tuto jejich vizi sdílet a plně se jí podřizovat!

Z tohoto důvodu dnes politici USA vykřikují do světa svá varování a své hrozby, proto nyní za řečnickým pultem mnozí z nich zatínají pěst a hrozí směrem k Rusku, nebo k Číně! Oni se totiž bojí a doslova se klepou hrůzou při představě, že některé země se stávají pomalu, ale jistě ekonomicky silnějšími než oni, že je mnohdy dotahují, nebo dokonce již převyšují ve vědě a v technologiích a nedělají pouze to, co jim Amerika dovolí! Navíc jsou tyto dvě země dokonce vojensky schopné se USA ubránit v případě, že by je za tuto v amerických očích nebetyčnou drzost chtěli Američané nějak potrestat!

Američtí politici si zkrátka nedokáží přiznat, že Putinovo Rusko a komunistická Čína už nejsou země, které mohou nějakým způsobem ovládat a místo toho, aby s nimi Amerika tedy zkusila nějakým způsobem spolupracovat, volí raději střemhlavý konfrontační kurs, který pokud zůstane nezměněn, povede bohužel k neodvratnému střetu, který se nemůže obejít bez tragických následků pro celý svět!

Snad jedinou nadějí na vyhnutí se této zbytečné konfrontaci je to, že přímo v USA nakonec lidé i přes megamasivní mediální masáže pochopí, že mnohem lepší pro ně i celý zbytek světa, je spolupráce a nikoliv konfrontace a zvolí si do čela někoho, kdo to chápe! V současnosti svět spěje k civilizačnímu střetu nebývalých rozměrů mezi evropským typem civilizace a barbary z IS, kteří vraždí, nebo zotročují ve jménu svého náboženství bez rozdílu každého, kdo se jim nepodrobí!

Pokud budeme sami proti sobě válčit jako malé děti na pláži o to, kdo bude mít ten největší písečný hrad, přijde nakonec velká islámská přílivová vlna, která nás spláchne úplně všechny! Jestli se však dokážeme nakonec domluvit, můžeme postavit tak velkou a vysokou hráz, že se o ní ta vlna úplně roztříští a nezbude nic jiného, než trocha neškodné bílé pěny, která nakonec úplně zmizí!

 

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře