Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Naši politici pořád z něčeho obviňují Rusko, máme my sami čistý štít?!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Většina našich polistopadových politiků hází na Rusko jako následníka SSSR opravdu téměř cokoli.

Viní Rusko nejen ze vstupu vojsk v roce 1968, ale také z února 1948, naprosto přehlížeje, že tehdy komunisté vládli v zemi po vyhraných volbách, a neměli zapotřebí vycházet do ulic, kdyby pravice nechtěla pomocí většinové demise jejich ministrů (což jim zhatila sociální demokracie), zvrátit výsledek voleb a ustanovit úřednickou vládu.

 
  • nasi-politici-porad-z-neceho-obvinuji-rusko-mame-my-sami-cisty-stit

Část z nich jde dokonce tak daleko, že viní SSSR ze spojenectví s Hitlerem, přestože pakt o neútočení mezi nimi a Německem, byl podepsán až několik let po Mnichovské dohodě a na rozdíl od západních zemí, tehdy  neporušilo žádné své závazky a nikoho nezradilo.

Téměř všichni tito „géniové“ dělají z Ruska strašáka, a tváří se, jak nám v historii ublížilo, a jakou nese vinu na naší současné situaci, nezapomínajíce každý rok připomenout oběti srpna 1968, ke kterým bohužel v počtu cca 100 lidí, většinou vinou tragických nehod, opravdu došlo.

Historie má mnoho zákoutí, která nejsou a nikdy nebudou úplně jasná, názorů na některé věci je mnoho, a každý to vidí tak trochu z jiné strany.

Soustřeďme se však na to, co by bylo, kdyby se Rusko a jeho politici začali chovat jako my a obviňovali dříve, nebo dnes naší zemi z toho, co jsme pro změnu provedli my jim (a není toho málo).

Představme si, že začnou třeba s tím, že naše legie bojovali nějakou dobu v Rusku po roce 1917 po boku invazních francouzských vojsk, která pod velením admirála Kolčaka měla rozkazy zabít každého civilistu, který byl třeba jen podezřelý ze sympatií s bolševiky, a že společně s dalšími invazními vojsky (dohromady bylo Rusko tehdy napadeno armádami 14 zemí) tuto zemi téměř dobyli, přičemž padlo 1.5 milionu vojáků z obyčejných dělníků a rolníků narychlo postavené Rudé armády.

To však není zdaleka vše, představme si, že by nám vyčetli, jako jedné z nástupnických zemí bývalého Československa to, že vojáci klerofašistické slovenské armády se podíleli na operaci Barbarossa, a na pokusu o spáchání genocidy na jejich národu.

Vždyť tato vojska se přímo účastnila dobývání jejich území a vyhlazování milionů civilistů! Kolik obětí myslíte, že mají dohromady na svědomí československé legie a klerofašistická slovenská armáda? Tisíce, desetitisíce, nebo ještě mnohem více?!

Který národ tomu druhému více ublížil, když naši bývalí spoluobčané se podíleli na invazi nacistických vojsk, která Rusko stála cca 27 milionů životů, jen nějakých 25 let poté, co opustili jejich zemi naše legie, které tam také zabíjeli jejich lid, a také chtěli společně s ostatními vetřelci dobýt jejich území?!

Jak, by se zachovali Rusové po roce 1945 k našemu státu, kdyby přemýšleli jako my a neuměli odpouštět? Jak by dopadlo Slovensko, jako spojenec nacistického Německa, kdyby v Rusku vládli tací politici, jací vládnou dnes u nás?

Není načase odpustit našemu velkému slovanskému bratru to, čím se na nás v historii třebas i opravdu provinil, když naše prohřešky vůči Rusku mohl odpustit On nám?!

Tak už se přestaňme litovat, svádět všechny chyby jen na druhé a chytněme se za nos. Vždyť když se můžeme bratříčkovat v EU a NATO s Německem, které nás jako národ chtělo postupně úplně vyhladit, a dalšími státy, které před válkou zabrali naše pohraničí společně s německými nacisty, proč nemůžeme najít cestu k usmíření také s Rusy?!

Nezapomínejme, že hlavně díky jejich obětem a hrdinství v boji s nacismem, vůbec jako národ ještě existujeme …

 

 

Facebook komentáře