Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Měl jsem z toho pěknou trému aneb má radiopremiéra ve vysílání rádia Svobodný vysílač cs.

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Články na různé internetové weby píši již docela dlouho a původně jsem vůbec netušil, že jich bude tolik, ani že budou mít takový dosah a úspěch. Přestože se samozřejmě najde také řada kritiků (většinou každý můj článek kritizuje od jednoho do dvaceti pořád stejných lidí) pravidelně je čtou tisíce, některé i desetitisíce lidí v České a Slovenské republice i na Moravě. Některé mé články, dokonce převzaly a přeložily ruské weby (u nich si netroufám počet čtenářů odhadnout).

Včera jsem však zažil novou fascinující zkušenost, kterou bylo mé první vystoupení v rádiu (navíc rovnou naživo). Odpoledne mě kontaktoval moderátor rádia SVOBODNÝ VYSÍLAČ CS (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.svobodny-vysilac.cz%2F&;h=jAQGlIpit) pan Martin Dukát s nabídkou, abych se účastnil živého vysílání na téma Ukrajina a události kolem ní v jeho pořadu vysílaném od 21:00 do 22:00. Musím se přiznat, že jsem toto rádio předtím znal pouze z doslechu a nikdy jsem si ho sám nenaladil.

 

  • mel-jsem-z-toho-peknou-tremu-aneb-ma-radiopremiera-ve-vysilani-radia-svobodny-vysilac-cs

Poté, co jsem ho odpoledne nějakou dobu poslouchal, jsem zjistil, že se jedná vskutku o kvalitní a opravdu nezávislý vysílač snažící se poskytovat lidem pravdivé informace o dění ve světě i doma přímo kolem nás a s vystoupením jsem souhlasil. Popravdě jsem před začátkem relace měl pořádnou trému a sucho v krku, ale nakonec jsem si řekl, že nějakých 5 – 10 minut to vydržím a přinejhorším budu aspoň dobrá komická vložka (nakonec z toho byla hodina).

Skvělý moderátor Martin Dukát měl v pořadu ještě jednoho hosta, kterým byl velice dobře diskutující, vzdělaný a výřečný regionální politik a novinář Vladimír Kapal, u kterého bylo znát, že je v rozhlasovém vysílání již zkušeným matadorem. Díky oběma výše jmenovaným pánům se nakonec pořad proměnil v „super pokec“ a tréma ze mě velice rychle spadla. Mám pocit, že jsme se všichni tři v závěru skvěle doplňovali a diváci snad mohli být s pořadem spokojeni a dozvědět se nějaké nové informace - záznam z vysílání lze stáhnout na tomto odkazu (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.svobodny-vysilac.cz%2Fwordpress%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F03%2F2015-03-16-Mix-hudby-a-informaci-Debata-s-novinarem-Janem-Martinkem-dale-debata-s-blogerem-Ladislavem-Kasukou.mp3&;h=HAQGyrc4I) v čase 1 hodina a 49 minut je předčítán jeden z mých článků a od času 1 hodina a 59 minut probíhá samotný rozhovor.

Každopádně všem vřele doporučuji toto rádio aspoň občas naladit a poslechnout si informace podané trošku jinak, než jak je prezentuje naše „nezávislá“ ČT.

 

Ladislav Kašuka.

 

Facebook komentáře