Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Evropští politici začínají chápat, že prohráli svou informační válku.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Čelní představitelé většiny evropských zemí (snad s výjimkou Polska a českých Karloidů) začínají pomalu chápat, že svou informační (nebo spíše dezinformační) válku na téma „hodní Ukrajinci a zlí Rusové“ prohráli a pokračovat v ní, by byla politická sebevražda.

Pomalu, ale jistě totiž vyplouvají na povrch státními masmédii dosud utajované podrobnosti o tom, kdo na Ukrajině a na území nově vzniklého Novoruska porušoval mezinárodní konvence a páchal genocidu na civilním obyvatelstvu. Vychází najevo, že na územích kontrolovaných ukrajinskou armádou a dobrovolnickými neonacistickými bataliony docházelo k vraždám a mučení civilistů, znásilňování dětí a k obchodování s lidskými orgány.

  • evropsti-politici-zacinaji-chapat-ze-prohrali-svou-informacni-valku

Evropská masmédia proto dostala od svých politických pánů povel, aby pomaličku, ale jistě začala otáčet kormidlem a pouštěla do éteru víc pravdivých zpráv o situaci v Kyjevě a Donbasu. Německá veřejnoprávní televize se oficiálně omluvila svým divákům za to, že tendenčně a nevyrovnaně informovala o dění na Ukrajině a slíbila, že dohlédne na to, aby se to již neopakovalo, a bude si lépe prověřovat informace pocházející z ukrajinských vládních zdrojů.

Začíná se zdát, že politikům i médiím už došlo, že v době internetu, mobilních telefonů, webových kamer a jiných informačních a telekomunikačních technologií, již nelze hrát stejnou hru na schovávanou, jako v minulém století v období studené války, kdy mohli na západě nalhávat lidem o Sovětském svazu a jeho představitelích, cokoli se jim zachtělo a málokdo z obyčejných lidí měl nějakou možnost si pravdivost těchto informací nějak ověřit.

Nově vzniklou situaci si uvědomují téměř všichni politici s rozumem v hlavě, jejichž ego nepřerostlo jejich intelekt, takže posledními protiruskými jestřáby zůstali Obama a jeho tým, nový prezident EU Donald Tusk, polská premiérka Ewa Kopaczová a kyjevští pučisté jako Turčynov, Avakov, Ťahnybog, šílená Tymošenková a spol. Samotný prezident Ukrajiny Petro Porošenko se tak najednou ocitl takříkajíc mezi dvěma mlýnskými kameny a musí si vybrat, jestli nabere nový, smířlivější směr, nebo povede Ukrajinu dále v současném konfrontačním kurzu.

Nepochybuji, že Porošenko by nejraději viděl Novorusko i Krym zpět v ukrajinských rukou, ale v Evropě pomalu ztrácí silné spojence ochotné jít do konfrontace s Ruskem, Polsko není žádná velmoc (ačkoli Polákům to asi ještě nikdo neřekl) a Amerika je přece jenom trošku z ruky. Jsem velice zvědavý, jestli zvítězí rozum, nebo převládne nenávist a vášně a pokud nakonec dojde ke zklidnění situace, koho Ukrajina se svými západními spojenci předhodí veřejnosti jako obětního beránka zodpovědného za válečné zločiny, které se stali v průběhu tzv. trestné operace kyjevských vojsk proti domobraně a civilistům z Donbasu.

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře