Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Divoký sen – aneb ty opravdu špatné jednoduše odsoudit a popravit!

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Každá legitimně, ve svobodných volbách zvolená vláda, nebo hlava státu, by měla mít právo požádat prostřednictvím OSN o pomoc, pokud by někdo nerespektoval hlas lidu vyjádřený ve volbách a pokoušel se o ozbrojený převrat, bez ohledu na výsledky voleb!

Povinností civilizovaných zemí, by mělo být poskytnout takové vládě okamžitou pomoc v její snaze urovnat situaci v zemi a nemilosrdně zničit teroristy, kteří se bez mandátu daného lidem ve volbách pokouší uchvátit moc! V takových situacích by se mělo jednat rychle, průhledně a nemilosrdně a každý, kdo by nějak porušil demokratická pravidla, by měl být bez práva na jakoukoli milost popraven a s nimi každý, o kterém by se prokázalo, že těmto teroristům nějak vojensky, nebo finančně napomáhal!

  • divoky-sen-aneb-ty-opravdu-spatne-jednoduse-odsoudit-a-popravit

Jedině takto tvrdě vymáhaným mezinárodním právem, by se ve světě mohlo docílit míru a stability, a vlády a prezidenti, by se už nikdy nedostávali k moci jinak, než vítězstvím v demokratických, mezinárodním společenstvím sledovaných volbách! Tvrdou pravdou je, že pokud by se taková pravidla aplikovala v posledních několika letech, skončila by na popravišti spousta lidí sedících v současnosti v ukrajinském parlamentě a vládě (a Krym by byl možná, bez nelegitimního majdanského puče ještě pořád ukrajinský).

Kdyby takové právo opravdu fungovalo, možná by na začátku muselo protéct spoustu krve, než by se svět naučil, že zlo je opravdu trestáno a dobro odměňováno! Nejspíše by velice brzy přestali existovat i takové organizace, jako Daiš, nebo Al-Kaída, pokud by čekala jistá smrt všechny, kdo je vojensky podporují, prodávají jim zbraně, nebo od nich kupují ropu (bez ohledu na jejich mocenské postavení)! Mocné země jako je Ruská federace, USA, Čína, Velká Británie, nebo Francie, by měli proti terorismus podporujícím jednotlivcům, armádám, či zemím postupovat tvrdě a společně, tak, že by po několika před zraky celého světa udělených lekcích, přešla kohokoli jiného na něco podobného chuť!

To vše by bylo samozřejmě možné pouze tehdy, kdyby výše zmiňované země vedli politici opravdu usilující o dodržování mezinárodního práva a uznávající svaté právo občanů jakékoli země si zvolit do svého čela toho, koho si oni sami vyberou, bez ohledu na své ekonomické a politické zájmy!

Když si tak pročítám to, co jsem právě napsal, vím, že většina lidí si pomyslí něco jako, že jsem naivní blázen, nebo že teď by si pro změnu rádi poslechli tu o Smolíčkovi… Smutné je, že asi mají pravdu a spíše se dočkáme třetí světové války, než světa, o kterém sním, a ve kterém „statečný rytíř“ nakonec vždy porazí „zlou saň“.

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře