Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bašár Asad bojuje v Sýrii za toleranci, proti tmářství a islámskému radikalismu!

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Západní tisk rád dělá z Asada diktátora nejhrubšího kalibru a z jeho oponentů bojovníky za demokracii, ve skutečnosti je to ale úplně naopak!

Syrský prezident Bašár Asad a jeho věrní jsou totiž alavité, což je náboženská odnož vzniklá že šíitského islámu, ve které se některé muslimské a křesťanské náboženské rituály snoubí s pohanskou vírou v reinkarnaci, podobně jako třeba v budhismu.

Toto náboženství vzniklo již v 9 století a jeho stoupenci byli svým převážně sunnitským radikálně islámským okolím utlačováni a často trestáni za svůj smířlivý postoj ke křesťanství, který sunnité tehdy, stejně jako dnes odmítají a označují za odpadlictví. Alavité navíc nepraktikují právo šaría, jejich ženy mají mnohem větší volnost a nemusí chodit zahalené.

 

  • basar-asad-bojuje-v-syrii-za-toleranci-proti-tmarstvi-a-islamskemu-radikalismu

 
Alavité se o několik století později, po ukončení francouzské kolonizace ani nechtěli stát součástí většinově sunnitské Sýrie a chtěli vlastní malý stát, ale Francie, která se během kolonizace často opírala právě o smířlivé alavity, je nakonec po svém stažení z dnešní Sýrie obětovala „vyšším zájmům“, a ponechala je napospas radikálním sunnitům. 
  
Poté co se povedlo alavitům v roce 1970 dostat k moci, se stal ze Sýrie sekulární stát, tedy země, ve které vedle sebe mohli v klidu žít šíité, sunnité, křesťané a alavité a země prosperovala a bohatla. Jediným skutečným zločinem v očích západního světa je, že se ekonomicky a geopoliticky více orientovala nejprve na Sovětský svaz a později na Ruskou federaci, než na USA! 
  
Proto v současnosti USA podporuje a vyzbrojuje tzv. syrskou opozici, která se skládá převážně z islámských radikálů a Rusko zase podporuje alavity vyznávající mírové soužití různých náboženství a kultur, kteří jsou jeho mnohaletými partnery a spojenci! 
  
Pokud Asad nakonec prohraje, budou alavité za svůj pokus udělat ze Sýrie tolerantní civilizovanou zemi zmasakrováni islámskými extremisty podporovanými z USA! 
  
Opravdu si takový osud zaslouží jen proto, že si za svého partnera alavité vybrali Rusko a nikoli prolhanou své „partnery“ vysávající Ameriku?! 
  
Ladislav Kašuka. 
 

Facebook komentáře