Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Američtí teroristé míří do Sýrie!

Hodnocení uživatelů:  / 19
NejhoršíNejlepší 

Ano teroristé, protože jak jinak můžeme nazývat ozbrojené občany – vojáky jiné země, kteří bez pozvání oficiální vlády a bez mandátu OSN provádí bojové operace na území cizího svrchovaného státu?!

Jsem snad jediný, komu to všechno připadá jako v Absurdistánu?! Prozápadní média o americkém rozhodnutí poslat speciální jednotky do Sýrie píší, jako kdyby to bylo něco normálního a legitimního! Přitom mezi americkými vojáky a teroristy z IS a ostatních teroristických organizací operujících na území Sýrie není z právního hlediska sebemenší rozdíl!

Spousta lidí se ani nepodiví tomu, že naši prozápadní novinářští prostituti se vůbec nepozastaví nad tím, že americká vojska si vstupují do cizích zemí, jak se jim zamane na pouhé rozhodnutí amerického prezidenta a kongresu, jako kdyby američtí politici měli nějaký mezinárodní mandát o něčem takovém rozhodovat!

  • americti-teroriste-miri-do-syrie


Copak Američané nepotřebují pozvání od legitimní vlády, nebo mandát od OSN, aby mohli vstoupit do cizí, byť válkou zmítané země, stejně jako ostatní smrtelníci?! Považuje snad tato směska dobrodruhů sebraná ze všech možných zemí světa sama sebe za něco víc, než jsou ostatní národy s tisíciletou historií?! Co dává Američanům právo dělat si ve světě, co se jim zachce a napadnout jakoukoli zemi, která se nechová tak, jak si oni představují?! 

USA by za takovéto jednání měli správně čelit mezinárodním sankcím, měli by se jako teroristický stát ocitnout v mezinárodní izolaci, měli by být vyloučeni z OSN a jejich armáda by měla být mezinárodními vojenskými silami vyhnána ze všech zemí, kde nelegitimně operuje! Tak by to mělo vypadat, kdyby se na světě opravdu ctilo mezinárodní právo a respektovala se suverenita nejen velmocí, ale všech, i těch nejmenších zemí celého světa! 

USA se podařilo v období od rozpadu Sovětského svazu vytvořit svět, ve kterém je jediným právem vojenská síla a odhodlanost ji použít vždy, když jdou věci jinak, než si přeje americká politická reprezentace a jejich páni tahající za nitky ze zákulisí! V současné době však Američané narazili na dvě země (Rusko a Čínu), které se jich nebojí, a které jsou ochotné bojovat i za své spojence! 

Otázkou zůstává, zda Američané dokáží pochopit, že doba, jejich globální vojenskou silou vynucené dominance, skončila, nebo ve své neskonalé pýše a aroganci rozpoutají válečný konflikt, který by mohl přerůst až ve třetí světovou válku! 

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře