Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Aspirin je marketingový tah, který může trvale poškodit organizmus

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Je to tady... Zima se nezadržitelně blíží a spolu s ní i riziko, že si domů přineseme nachlazení, chřipky a jiné civilizační neduhy dnešní doby. Díky mediální masáži nás jako první napadne si pořídit Aspirin či jiný v reklamách hojně propagovaný preparát proti nachlazení. Nikdo už nám ale neřekne, že jde o plíživé zabijáky.

  • aspirin-je-marketingovy-tah-ktery-muze-trvale-poskodit-organizmus

Aspirin zvyšuje riziko výskytu krvácivých cévních mozkových příhod, které zabíjí a způsobují trvalé postižení. V některých studiích se mezi důsledky denního užívání nízkých dávek aspirinu objevily potíže s ledvinami a játry, gastrická hemoragie (žaludeční krvácení) a tvorba vředů.

Proto je lepší myslet dopředu a posilovat imunitní systém a správné fungování lidského těla, nejlépe pomocí přírodních produktů. K těm ne příliš známým patří mimo jiné výrobky a doplňky výživy z konopí. Samozřejmě se o nich ale nemluví a jejich účinky se tutlají, protože se farmaceutickým koncernům nehodí do krámu. Nemohly by pak nabízet své rádoby zdravé preparáty s obrovskou marží.

Přitom je konopí jako potravina je velice hodnotým přírodním produktem pro lidské zdraví a jeho udržení. Konopná semínka nebo konopný olej obsahují nenahraditelné esenciální aminokyseliny a nenasycené mastné kyseliny omega 3 a omega 6. Tyto látky hrají důležitou roli při mnoha procesech v lidském těle a přispívají k posílení celého imunitního systému. Navíc udržují správnou hladinu cholesterolu a cukru v krvi a podporují mozkovou činnost.

Při nedostatku omega 3 kyseliny se dokonce můžou objevit i deprese, těžká únava, výkyvy nálad nebo špatný krevní oběh. Jak objevil James Boschman, omega 3 mastné kyseliny mohou provádět takřka zázraky při léčbě psychických poruch. Pro lidský mozek a jeho správné fungování jsou tyto látky nepostradatelné.

Konopná semínka dále obsahují minerály, vitamíny a hlavně kvalitní bílkoviny, které potřebuje lidské tělo zejména k růstu a obnově buněk a tkání, k činnosti svalů, k tvorbě hormonů a enzymů.

Zahrnutím konopných potravin do každodenního jídelníčku lze zajistit dostatečný přísun těchto látek, a to navíc v ideálním poměru pro lidské tělo. Konopný protein je navíc skvělým doplňkem, pokud aktivně sportujete a přejete si nabrat svalovou hmotu.

Produkty z konopí navíc působí jako antioxidanty, takže pomáhají tělu zbavit se nežádoucích látek, mají protizánětlivé účinky a podporují kardiovaskulární systém.

Jak se konopné produkty užívají?

Konopná semínka se hodí zamíchat třeba do salátů, těstovin, do rýže, polévek, jogurtů nebo jen posypat na chleba. Doporučuje se alespoň jedna polévková lžíce denně, jež zaručí dostatečné množství potřebných živin.

Konopný olej je vhodný zejména pro studenou kuchyni, například do salátů, či k dochucení pomazánek a omáček. Díky jeho jemné oříškové chuti je však výtečnou pochutinou třeba jen s chlebem. Říká se, že jednou polévkovou lžící konopného oleje denně lze předejít rakovině tlustého střeva, či kardiovaskulárním onemocněním.

Konopný protein je vhodný zejména pro fyzicky náročně pracující a sportem žijící lidi. Výborně se hodí k přípravě koktejlů, nebo například zamíchat do kaší, či běžných jídel.

Nenechme se oblbovat mediální masáží placenou z kapes farmaceutických firem, dejme svému tělu zdraví z přírody!

Facebook komentáře

Nejčtenější