Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Není ministrem, bude hejtmanem, aneb Jak Pospíšil ke štěstí přišel?

  • pospisil
Včera byl Jiří Pospíšil odvolán z funkce ministra spravedlnosti, dnes už je potencionálním kandidátem Západočeského kraje na hejtmana. Pokud ho schválí regionální rada ODS a porazí dalšího konkurenta Víta Bártu... Takové jsou hry a hříčky české politiky; jednou jsi nahoře, podruhé dole. Na jaké pozici se nyní nachází exministr spravedlnosti Pospíšil…?

Je svým působením Plzeňan, proč by neměl být v čele svého kraje, který tímto chce symbolicky plivnout premiéru Nečasovi do tváře za jeho farizejskou vládní politiku. Svůj první post na kandidátce mu chce přepustit JUDr. Marcela Krejsová. Pospíšil si tvrdě vybojoval svůj kredit, když hasil právnický požár v Plzni jako “pověřený děkan” plzeňské právnické fakulty a vyvěsil na web seznam všech devíti set absolventů, kteří na fakultě získali tzv. malý doktorát, tedy titul JUDr.

Jen namátkou uvedu výčet plzeňských “studentů” práv, tzv. rychlokvašek. Za připomínku to v souvislosti s odvoláním Jiřího Pospíšila stojí zato. Mnozí prý ochotně “investovali” do svého rychlovzdělání i 250 tisíc Kč… Ivan Tomažič, dnes již bývalý proděkan fakulty, ve své disertační práci opisoval z cizího textu. Doktorem se stal za pět měsíců. Podobný případ je i Eduard Bruna, který obhajoval Jiřího Čunka v jeho údajné korupční kauze, jako koncipient u něj pracoval politicko-železničářský všeuměl a současný milionář Stanislav Gross. Bruna získal titul JUDr za 16 měsíců. Přesto přednáší na soukromé VŠ v Karlových Varech, která je spojována s právy v Plzni kvůli neprůhlednému přijímání karlovarských bakalářů.

Michal a Monika Mrázkovi, jsou děti zavražděného Františka Mrázka. Oba, inu, ubozí sirotci, studovali rok a půl. Michal navíc odevzdal diplomku jen 15 dní poté, co mu ji škola zadala. Práce ani jednoho není v knihovně. Jan Kavka učil ještě do nedávna na Kindlově katedře. Právně zastupuje Klášter premonstrátů na Strahově. Studium mu trvalo jen osm měsíců.

A ti, jejichž doktorandské práce nejsou k nalezení, jakoby nikdy ani nebyly napsány? V roce 2004 udělal na škole doktorát floridský Standa Gross. Vedení školy dodnes odmítá zveřejnit text jeho práce. Elektronický systém plzeňské zázračné školy svého bývalého studenta Grosse vůbec nenajde. Je pravda, že studoval v Praze, ale doktorát učinil v Plzni. Dalším tajemnem je obestřena práce Jana Brázdy. Dřív byl prorektorem policejní akademie, dnes je pracovník ministerstva vnitra. Tvrdí, že disertační práci odevzdal, ale v knihovně školy není, což však prý není jeho problém.

Ve škole rovněž schází i práce Ondřeje Davida, bývalého člena vedení Karlovarského vzdělávacího institutu, pod který patří karlovarská VŠ. Obdobný problém má též Ivana Řápková, populární primátorka Chomutova, která si nepamatuje ani jednoho z přednášejících, ani oponenta nebo vedoucího své diplomové práce. Její diplomka v univerzitní knihovně chybí. Mezi “absolventy” plzeňských práv jsou také bývalý ministr vnitra Jan Ruml i starosta Prahy 5 Miloslav Jančík. Do knihovny nebylo nikdy podle ČTK odevzdáno devět prací, čtyři z nich byly obhájeny před rokem 2006, směrnice nařizující práce zakládat platí až od 1. 1. 2006.

Dalším “rychlostudentem” byl Jan Harangozzo, který je obžalován v kauze zmanipulovaných konkurzů soudce Berky, jenž se výrazně podepsal na bankrotu Union Banky. Podle serveru vystudoval plzeňská práva za dva měsíce. V červnu roku 2005 do školy nastoupil, v srpnu téhož roku studium ukončil. I jeho práce v univerzitní knihovně chybí. Martin Hejl, papaláš NBÚ, byl zase jedna ruka se zavražděným Františkem Mrázkem. Inu, vyvrhel nebo hrdina, všichni jsme jedna rodina…

Krátce po dvouměsíčním studiu u Kindla na plzeňské PF si někdejší chomutovský taxikář a pozdější správce konkursní podstaty Jan Haragonzzo založil Vysokou školu Karla Engliše (VŠKE) se sídlem v Brně. V mezidobí kradl coby člen tzv. Berkova gangu v rámci podvodných konkurzů na severu Čech. Svého dalšího kumpána, obžalovaného ze zločinného konkursního spolčení Vladimíra Větrovce, udělal na VŠKE prorektorem. Nova zveřejnila část odposlechu, v němž se Větrovec chlubí "tykačkou" s Kindlem, zajištěním absolutoria pro Haragonzzu a sjednáním dalších kšeftů. Členy akademické rady VŠKE byli mj. bývalý šéf ústecké Setuzy (firma mafiánů Mrázka a Pitra) František Janů, senátoři Pavel Eybert, Jan Nádvorník (oba ODS), Adolf Jílek a Milan Špaček (oba KDU-ČSL); Jílek nedávno přeběhl do Kalouskovy TOP 09.

Haragonzzo a Větrovec byli blízkými přáteli exšéfa Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Jana Mareše, kterému dávali různé dárky, půjčovali auta apod. Tato instituce zjišťuje a shromažďuje nejcitlivější údaje o osobách a firmách důležitých pro ČR. Mafii se podařilo dokonce učinit Větrovce v NBÚ členem rozkladové komise. Jiný vysoký činitel NBÚ Martin Hejl byl klíčovým kumpánem zavražděného kmotra mafie Františka Mrázka ve státní správě. Bezpečnostní prověrkou od NBÚ končívá pravidelně své výmluvy exministr vnitra Ivan Langer (ODS) kdykoli, když se vykrucuje z podezření o svém napojení na organizovaný zločin...

Milan Kindl, prý báječný člověk, žatecký rodák byl soudcem, vědeckým pracovníkem, co vlastní advokátní kancelář, působil jako děkan, proděkan i šéf katedry občanského práva na PF ZČU, byl ředitelem Ústavu státu a práva AV, členem představenstva České advokátní komory, vedoucím redaktorem specializovaného časopisu Právník, rozhodcem v miliardových kauzách, v dalších případech autorem odborných posudků (mj. stamiliardová státní zakázka na likvidaci starých ekologických škod), romanopiscem z justičního prostředí, chovatelem mývalů... Ale hlavně je klíčovým hráčem široce založeného zločinného spolčení. Jeho jméno a jméno plzeňské právnické fakulty se objevují mj. v policejních spisech Berkova gangu a Krakatice (Mrázek, Sekyra, Íčko, Téčko..).

Proděkan právnické fakulty Milan Kindl je však nejen právníkem a exproděkanem, ale též romanopiscem. V jedné ze svých detektivek “Dokonalá zkratka”, jež se asi právě stává bestselerem, nudně vypráví o nekalých praktikách na plzeňské právnické škole, kde student Ondřej Klein objevil geniální způsob, jak přelstít přijímací pohovory. Fikce? Skutečnost…?

Inu, Jiří Pospíšil zřejmě tím, že rozkryl mafiánské praktiky na plzeňských právech, musel od ministerského válu. V české justiční mafii je možné vše. Ovšem, všechno zlé je i k něčemu dobré – jako hejtman Západočechů může dokázat, kdo byl v Nečasově ODS koulí na noze… Pokud ho neobviní ze zneužití pravomoci veřejného činitele pro 29 milionů na novou věznici ve Vidnavě... Kolik má být ještě důkazů o existenci české justiční mafie…?

Když medvěd Mýval míval proděkanskou zahrádku…

Jsou svědomí soudců přímo úměrná množství stupňů soudů…?

První vězeňský poslanec Škárka, aneb Trombóza trojkoalice…?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře