Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jak nás západ okrádá a TOP 09 to prý vyvrátí: STRAVENKY SODEXO a Viktor Kožený

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Zvedáme hozenou rukavici: nechť platforma TOP 09 vyvrátí tento "údajný" HOAX, či Fake news - jaká výhoda je byznys dotací SODEXO pro Českou republiku? Přečtěte si nejdříve prohlášení, které vydala jakási nová antihoaxová platforma v Parlamentu.

  • jak-nas-zapad-okrada-a-top-09-to-pry-vyvrati-stravenky-sodexo-a-viktor-kozeny
  • Adamová: Ve sněmovně zakládáme platformu proti euroskeptikům
  • https://cz.sodexo.com/files/live/sites/sdxcom-cz/files/050C_Country.com_Czech_Republic_(Czech)/Building_Blocks/LOCAL/Multimedia/Images/Poukazky/2018/Relax.jpg

Adamová: Ve sněmovně zakládáme platformu proti euroskeptikům


„Proevropské strany o pozitivech EU pro Česko informují málo nebo špatně. Naopak euroskeptické strany neustále bombardují občany s neúplnými nebo zcela nesmyslnými informacemi. A my se pak pouze bráníme a dáváme do pořádku škody.

Už se těšíme, jak nám tyto důkazy (dle Pekarové HOAXY A FAKE NEWSY) vyvrátí. A budou vycházet každé pondělí.

SODEXO  PASS

Tenkrát, když převzal Orbán Maďarsko strašně zadlužený stát jako Putin po Jelcinovi, tvrdě zaútočil na všechny, co vyváděli peníze z Maďarska ven. (Z té doby je ona hláška" "Lhali jsme ráno, lhali jsme večer," řekl 26. května premiér a šéf Maďarské socialistické strany (MSZP) Ference Gyurcsány svým spolustraníkům na uzavřeném jednání poslaneckého klubu.) A mezi jinými byla také cateringová firma SODEXO, která měla obrovské zisky a Francouzi se smáli. Nakonec se smál Orbán, lidé tleskali a SODEXO muselo ustoupit a přestat vydírat.

Obrat francouzské firmy stravovacích služeb Sodexo dosáhl v období 2004/5 11,67 miliardy eur. 376 000 zaměstnanců! Celkový obrat skupiny v ČR dosáhl asi pěti miliard korun.  Sodexo ve finančním roce 2017 do konce srpna zvedla čistý zisk všech skupin o 13% na 723 milionů eur.

Společnost dnes už raději výsledky nepublikuje za jednotlivé země, ve kterých působí. (Důvod je prostý, ten "legální podvod" by se odhalil)

To znamená, že čisté zisky odtékají do Francie. Proč? Jakou nadhodnotu nám za to Francie dává? Slevu potravin? NE! To nám dává náš stát. Lepší služby? NE! Je to jenom jakási Tuzexová poukázka na "já tu slevu nechci zadarmo"  v nějaké nominální hodnotě.

 Kolik skutečně stravenkový byznys stojí? Kolik lidí se tím zabývá, přepočítává, rozděluje, eviduje, v bankách přerozděluje, stát přepočítává? Nikdo neví. Fraška? Samozřejmě, aby ten stamiliardový byznys nebyl čitelný, dávají se do něj dotace. (Jak kouzelné slůvko) Prý benefit, který využívá 1,3 milionů zaměstnanců“. Stravenky v současné době akceptuje na 15 tisíc restaurací, které v nich generují obrat ve výši 10 miliard korun ročně. „Systém funguje tak, že 40 procent dotací, které dává stát, jdou soukromým firmám,“ upozorňuje prezident AHČR Václav Stárek. Čtete dobře: 40% dotací dává stát, z nichž zisky putují do Francie. Kolik to dohromady dělá, však nikdo neví. Třeba proto, že je celá tato fraška navíc zabalena do dotací. 

Perlička na závěr:

 Panuje zde obrovská nenávist k Viktoru Koženému. Ten však nejen "údajně kradl" ale i dělal byznys a dnes už to neví nikdo. Nerozkradl. Za peníze z Fondu Harvardu nakoupil tiskárnu. Do ní stroje kde se tiskly ceniny mimo jiné stravenky. Od státu nedostal nic. Nedostal ani žádné dotace, proto byl gauner.  Dennodenní pronásledování Viktora Koženého vyhnalo jeho aktivity z České republiky, po vyhlášeném zatykači uprchl ze země na Bahamy a vše vedl z tohoto ostrova. Je jasné, že jakýsi správce Matějka, který ho zde zastupoval, tiskárnu vedl spíše do své kapsy, než do dalšího zvelebování, až v roce 2009 byl celý komplet prodán firmě Optys do Opavy.

A protože region v Opavě byl zaostalý, pan Vícha (bratr poslance Víchy z ČSSD) požádal o dotace na nové rotačky a světe div se, ty dotace dostal. Ne tisíce, ale milióny. Kolik celkem? Nevíme. Byli bychom blbí, když stát a Evropská unie rozdává na něco, co nikdo nepotřebuje, říkají.

Tak co, TOP 09 Adamová Pekarová. Vážně je to lež a HOAX? Vyvraťte to!

Jak úžasně nadčasová věta je: "Já tu slevu nechci zadarmo" od Šimka a Grossmanna. A lidé platí se slevou to, co ve skutečnosti občany okrádá. Ale je tam napsáno sleva, tak se proto lidé přerazí. Ne důchodci, ale lidé vysoce vzdělaní. My chceme stravenky.

Kdo tu slevu zaplatí? No přece ti, co chtějí slevu. Fraška? Komedie? A ti pak uráží důchodce. K smíchu, nebo k pláči? Těžko říct.

Kolik ten stravenkový byznys dohromady u nás stojí? 50 miliard? 100 miliard ročně? Možná víc.

Nikdo neví. Nikdo neeviduje. Byznys jede a kouzelné slovíčko dotace je všude.

Prosím, vyvraťte to. Děkuji. 

Příští pondělí o zločinci Klausovi, jak rozkradl naší zem.

zdroj:http://www.skrytapravda.cz/domaci/1498-jak-nas-zapad-okrada-a-top-09-to-pry-vyvrati-stravenky-sodexo

Facebook komentáře