Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Česká republika bude ručit.

Svým majetkem za Ukrajinský dluh soukromým bankám, a bude po dobu několika let místo Ukrajiny splácet roky z tohoto ukrajinského dluhu soukromým západním bankám. Tento závazek podepsala před pár dny v Bruselu Fialova vláda, a její ministr financí Zbyněk Stanjura byl za tento čin dokonce odměněn portrétní fotografií na čelní straně bruselského oznámení o půjčce 18 miliard EUR (450 miliard CZK) Ukrajině. Slováci mají smůlu, jejich vláda to podepsala také. V dnešní analýze si celou půjčku Ukrajině, u které budeme splácet úroky, a ručit, že ji Ukrajina splatí, podrobně rozebereme.

  • ceska-republika-bude-rucit

Ukrajina potřebuje 5 miliard EUR měsíčně, aby se nezhroutila, proto potřebuje značné půjčky. Jenže úvěrový rating Ukrajiny je CC. (Fitch), což znamená:vysoké úvěrové riziko, pravděpodobně dojde k nesplacení dluhu, a při tomto ratingu žádná soukromá západní banka Ukrajině nepůjčí ani vindru.

Odkaz: https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2022/12/10/council-adopts-18-billion-assistance-to-ukraine/

Odkaz: https://tradingeconomics.com/ukraine/rating

Odkaz: https://www.fitchratings.com/products/rating-definitions#ratings-scales

Odkaz: https://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-15727-2022-INIT/en/pdf

Aby se Ukrajina nezhroutila, vymysleli Brusel a Stanjura následující fintu země EU se za splácení Ukrajinské půjčky u bankéřů písemně zaručí, a budou za Ukrajinu splácet také úroky z půjčky.

Bankéři tak nenesou žádné riziko, a 18 miliard EUR Ukrajině rádi půjčí, a protože se těší na mastné úroky i z českých a slovenských kapes, a mají také jistotu, že v případě nutnosti, když jim Ukrajina dluh nesplatí, zabaví také české (slovenské) lesy, elektrárny, nemocnice a další zbylý státní majetek, a prodají ho v dražbě.

Pro bankéře je to skvělý obchod, pro Čechy a Slováky katastrofa!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře