Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

A teď pomsta: Zrušili mu web. Exzpravodajec rozjel mohutnou akci

19.7.2022

„Křivě mě obvinili, přisvojili si pravomoci soudu, odsoudili i vydali rozsudek. Zablokovali mě a v podstatě mi zakázali podnikatelskou činnost,“ říká bývalý zpravodajec Jiří Wagner a podal trestní oznámení. Se svými internetovými stránkami Exanpro.cz totiž patřil mezi provozovatele, kteří byli bez varování a policejního nebo soudního rozhodnutí zablokováni s odůvodněním, že se jedná o proruské weby a ohrožují národní bezpečnost. A nevylučuje, že jedním z faktorů mohl být i jeho poslední rozhovor pro ParlamentníListy.cz ohledně Vrbětic.

  • a-ted-pomsta-zrusili-mu-web-exzpravodajec-rozjel-mohutnou-akci
  • a-ted-pomsta-zrusili-mu-web-exzpravodajec-rozjel-mohutnou-akci
  • a-ted-pomsta-zrusili-mu-web-exzpravodajec-rozjel-mohutnou-akci
  • a-ted-pomsta-zrusili-mu-web-exzpravodajec-rozjel-mohutnou-akci
  • a-ted-pomsta-zrusili-mu-web-exzpravodajec-rozjel-mohutnou-akci
  • a-ted-pomsta-zrusili-mu-web-exzpravodajec-rozjel-mohutnou-akci
  • a-ted-pomsta-zrusili-mu-web-exzpravodajec-rozjel-mohutnou-akci

Jeho trestní oznámení teď míří jak na premiéra Petra Fialu (ODS) a další členy vlády včetně ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) a ministryně obrany Jany Černochové (ODS), na ředitele Vojenského zpravodajství Jana Berouna, provozovatele české domény společnost CZ.NIC, ale také společnost poskytující hosting Webglobe, která mu oznámila týden po blokaci, že jeho stránky budou smazány, Asociace provozovatelů mobilních sítí, server SeznamZpravy.cz nebo Bohumila Kartouse, mluvčího Českých elfů. Trestní oznámení zahrnuje i další politiky za výroky o tom, že Jiří Wagner šíří ruskou propagandu nebo je placen z Ruska a podobně. To se týká například ministryně Heleny Langšádlové (TOP 09), která se musela za podobný výrok nedávno omluvit, nebo poslance ODS Pavla Žáčka (ODS). Kompletní seznam je přiložen pod článkem.

 

Buď jsem vinen já, nebo oni

Čeho se měli podle Wagnera dopustit? Porušení ústavy a Listiny základních práv a svobod, konkrétně zneužití úřední osoby, přisvojení pravomoci úřadu, pomluvy a křivého obvinění. Wagner svoji bývalou profesi nezapře, a tak trestní oznámení koncipoval jako vyšetřovací spis s důkazy, slovy dotčených osob v médiích i otázky, které je třeba jim položit. Vše důkladně prozkoumal a o spáchání trestných činů nepochybuje. Podrobně v oznámení rozebírá a popisuje, kdo byl do rozhodování o blokaci zapojen a proč musel pokyn vycházet od vládních politiků. Každý se může přesvědčit sám, kompletní trestní oznámení včetně příloh lze stáhnout zde.

Jak sám pro ParlamentníListy.cz uvedl, politici jsou zodpovědní, protože odpovídají za činnost a vydávání úkolů i kontrolu Vojenského zpravodajství a vláda vydala jasný návod a požadavek soukromému poskytovali české domény. Podle Wagnera tedy spáchali výše uvedení trestnou činnost. „Chci, aby se tím zabývala policie a státní zastupitelství, protože chci, aby se ukázalo, jak se věci mají. Sám jsem také řekl na státním zastupitelství, že nelze tento případ odložit, protože kdyby ho odložili, zlegalizovali by to, co o mně stát, Vojenské zpravodajství i vláda tvrdí. Tedy, že páchám hybridní působení, jsem hrozbou pro národní bezpečnost, a tak dále. Když to odloží, museli by začít trestně stíhat mě a obvinit mě. Nelze říci, že nikdo nic neudělal, buď jsem vinen já, nebo oni,“ řekl redakci Wagner.

 

„Oni jsou vinni tím, že mě křivě obvinili, přisvojili si pravomoci soudu, odsoudili i vydali rozsudek. Zablokovali mě a v podstatě mi zakázali podnikatelskou činnost. Došlo i k překročení pravomoci úřední osoby a tam je sazba až deset let a podle trestního zákoníku jde o zvlášť závažný zločin. Pokud to odloží, jasně se ukáže, že policie a státní zastupitelství se bojí a nechtějí do toho vstupovat,“ poznamenal.

Wagner: Chtěl jsem jen publikovat analýzy, teď budu publikovat pro státní zastupitelství

Do jednoho měsíce se Wagner dozví, zda budou policisté celou věc prověřovat, ale v době čekání chystá i další trestní oznámení. Podotýká však, že jeho účelem nikdy nebylo vystupovat proti státu. „Chtěl jsem jen publikovat odborné analýzy, a když mi to zakázali, tak budu publikovat pro státní zastupitelství. K tomu mě svými kroky vyzvali,“ uvedl s tím, že pokud by se mýlil v analytických rozborech případů kolem Vrbětic nebo případu unesených Čechů v Libanonu, už dávno by na něj někdo podal trestní oznámení za křivé obvinění.

„Nikdy nepodali trestní oznámení, báli se, co by vyšlo najevo a co by se řešilo na veřejnosti. Využili příležitost, která nastala na Ukrajině, a zablokovali mě. Čtyři dny před zablokováním vyšel náš společný rozhovor o Vrběticích, a ten k tomu mohl také přispět. Tím mě ale nezastraší, mohou přistoupit klidně i k likvidaci, protože jim půjde o mnoho, až se ukáže, o čem je další trestní oznámení – včetně důkazů a otázek, ze kterých se nevyvlečou a nedokážou na ně odpovědět,“ vysvětlil Jiří Wagner. Následující trestní oznámení se bude týkat Vrbětic. Opět ho chce vést jako vyšetřovací spis a vše připravit. Sám je připraven i na to, že proti němu budou vykonstruována obvinění a bude označován za nespolehlivou osobu a podobně.

zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/A-ted-pomsta-Zrusili-mu-web-Exzpravodajec-rozjel-mohutnou-akci-708947

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře