Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dopis pro pana Fialu z ODS

Dnes ráno jsem poslouchal v televizi pana Fialu z ODS a rozhodl jsem mu napsat. A když už jsem to napsal, proč se nepodělit i s ostatními.

  • dopis-pro-pana-fialu-z-ods

Vážený pane Fialo,

poslouchal jsem vás dnes v televizi, kde jste brojil proti elektronické kontrole obchodníků. Upřímně s vámi  souhlasím. Jsou to náklady navíc. Moje dcera má malý obchod s prádlem pro ženy. Žijí z ruky do huby. Zrovna včera měla jen dva zákazníky. Jedna si koupila kalhotky a druhá jen očumovala. Jenom cena za novou kasu ji položí.

Ale to nechme. Obávám se, že vám to nevyjde a koalice to protlačí.

Ale píši z jiného důvodu. Jako řešení jste navrhoval další snižování daní. Prvním snížením daní v Modré šanci jste už zruinovali tento stát jednou. Z nové statistiky Českého statistického úřadu vyplývá : půl druhého miliónu Čechů pod hranicí chudoby, 2 milióny lidí bez práce, 100 tisíc Čechů bez domova, 2 milióny Čechů v exekuci, nájemné až 30x vyšší než tehdy… ale to nevadí, hlavně že jsou dnes levné banány! Někdo tomu říká Zapáchající realita 25 let po Sametu.

Jestli chcete zase snižovat daně, tak nevím z čeho se budou platit vaše platy. Ale na ty asi vždycky peníze najdete. Víte, že za komunistů měli poslanci zaměstnání a stát jim za dobu strávenou v parlamentu jen fundoval jejich výplatu? Co kdybyste navrhnul něco takového? Byl by to slušný výnos pro státní kasu.

K tomu snižování daní pár slov. Pamatujete, jak jsme za komoušů obdivovali a záviděli vysokou životní úroveň Američanů? Víte jaké daně tehdy v USA byly? Byly asi 60 až 70 %. Přišel Reagan s neoliberalismem a nízkými daněmi. A kde je Amerika dnes? Dneska to vypadá v USA skoro jako u nás. Dneska v USA je už 106 miliónů zaměstnaných Američanů na potravinových dávkách. Znamená to, že Američané, i když pracují, nestačí jim výdělek na to, aby dosáhli na nezbytné minimum, a proto žádají navíc o welfare dávky. A co pak nezaměstnaní? Těch je v USA už 20% včetně lidí zaměstnaných ze dne na den nebo zoufalců, snažících se podnikat. To je tragédie.

Slyšel jste o německém hospodářském zázraku? Víte jak to Erhard tehdá udělal? Zavedl v Německu 100% daň pro podniky a 90% daň z platu nad 6000 DM. A Němci z toho žijí dodnes.

Zato vy jste podle Reaganova vzoru u nás zavedli neoliberalismus. Malé daně a ještě je podnikatelé můžou platit všude jinde, jen ne u nás. To pak tady nejsou peníze na nic. Politika ODS přivedla tento stát na buben.  A dneska v tom pokračuje ČSSD ruku v ruce s Babišem. I když už tady ČSSD vládla, vždycky pokračovala v politice modrých vlád. Lidé si dneska nevyberou. Vládnou nám stále stejní lidé. A politici to nejsou. To jsou jen slouhové těch, co dělají, jak jim nařizují ti praví z pozadí.

Stejné jako u nás, je to na celém světě. Vládnou ti, co mají peníze. Pokus odstavit je od vlády skončil na počátku devadesátých let. A dnes to vypadá, že je to navěky. Není tady žádná strana, která by sloužila těm spodním milionům  chudáků, kteří dřou za pár babek a na konci měsíce si chodí půjčovat k lichvářům, aby přežili.

Zpitomělí voliči co vypnou televizi a jdou volit znovu a znovu ty samé strany nejsou schopni změnit tento svět. A alternativa na politické scéně není. Mně už je to jedno, ale ti mladí by se měli probudit.

Já jsem žil celý život za komunismu a celý život jsem na něj nadával. Tedy až do devadesátých let. Dneska s nostalgií vzpomínám na krásný život bez starostí o práci, bydlení a nezávidím mladým. Ty nečeká nic dobrého. Ale pokud nechtějí prožít život ve strachu o kus žvance, měli by se probudit. Ne, nevolám po návratu komunismu, ale jsou i jiné možnosti. Neoliberalismus to však není.

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře