Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

UKRAJINA - Bude záležet jen na dobré vůli zúčastněných?

Jsem skeptik a pesemista. Nedobrovolný. Dívám-li se na ukrajinské události, moje diagnoza se zhoršuje. EUropská tlama se hluboko zakousla do "těla" dnes tak křehké Ukrajiny a nehodlá svůj stisk uvolnit.


I kdyby se pod tlakem veřejného mínění většiny populace této nemocné planety zadařilo Ukrajiny osvobodit z toho surového stisku a útisku - rány a zranění tam zůstanou ještě dlouhou dobu jako místa bolesti a smutku.

  • ukrajina-bude-zalezet-jen-na-dobre-vuli-zucastnenych

Z intenzity oslavného hýkání pozorovatelů, našich politiků a médii nad regulérností právě proběhlých prezidentských voleb na Ukrajině nabývám dojmu, že ta předvedená kašparkiáda bude mít s principem svobodné volby občanů pramálo společného. Kdo se stane vítězem voleb se dalo docela úspěšně odhadnout v časovém předstihu. Možná, že strůjci "majdanovského" puče jej měli vybraného daleko dříve, než došlo k tisku volebních lístků. Že to bude některý z oligarchů - o tom nepochyboval nikdo. Teď jen šlo o to, který. Musel být alepoň trochu přijatelný pro širší veřejnost, nesměl být příliš viditelně ušpiněný spoluprací s předchozími režimy a musel mít dostatečně velký majetek.

Proč zrovna boháč (zbohatlík) je ideálním protektorem na svěřeném území? 

Tisíciletá historie nás učí na mnoha případech bohatých šlechtických rodů nebo na případech velkokapitalistů, že právě tato skupina lidské společnosti je ochotná spolupracovat s jakýmkoliv i nelidským režimem, pokud tento splní jedinou podmínku. Že nejen nesáhne na její stávající majetek, ale bude aktivně nápomocen k jeho dalšímu uveličení.

Toto by si měla uvědomit ta část naší veřejnosti, která stále ještě věří největšímu bludu: 
"ten kdo má svůj velký majetek nebude krást a nebude zkorumpovatelný". 
Tato obrovská lež šířená stoupenci pravicových ideologií má zásadní a principiální chybu v tom, že v praxi funguje zcela opačně. Čím větší je majetek jedince, tím větší je jeho touhá mít ještě větší - největší. Čím větší majetek jedince - tím větší prostředky na přikrytí lumpáren, zlodějin a svinstev jím páchaných. Tak se to dělá a k tomu to je. 

Ale zpět k Ukrajině. Princezna Julinka se příliš umazala svojí kriminální činností a ani podpora madame "Žehloprknové" ( to je ta paní co před strachem z žehlicího prkna utekla do "rachjstágu") jí není nic moc platná. Takže nejméně ušmudlaný zůstal pan Porošenko a tak hurá s ním na uvolňující se prezidentský stolec. A zorganizovat cinknuté volby ? No problem. Dnes už se to nemusí dělat stylem hnát lidi americkou rychlopalnou puškou k urnám. Dnes už se to děla strategicky na více frontách (řečeno pěkně vojenskou terminologií).

První část stragie: tvorba nepřítele.

Rusko a Putin

To je ideální nepřítel, protože o něj jde od samotného počátku, tak to hoši pěkně rozvineme a vylepšíme. Vylepšíme to o pro ruské zaprodance, tajné agenty a žoldáky, kteří chtějí Ukrajinu v lepším případě rozcupovat na torza majých státečků, v horším případě prodat ji celou Rusku. Na tuto melodii nacionalisticky podbarvenou uslyší hodně voličů v západní části Ukrajiny. Skutečnost, že ti takzvaní pro-ruští povstalaci vlastně nejsou přípiš pro ruští, ale jen se zoufale brání nástupu neofašismu - to nikoho nezajímá. 

Druhá část strategie: tvorba přítele.

Ano, občánku! Jediná cesta k blahobytu vede skrze anální trubici EU. Skutečnost, že EU jde na buben a jediná šance k jejímu dalšímu dočasnému přežití spočívá právě v tom, že se zmocní nějakého dalšího velkého územního celku a jeho vydrancováním si prodlouží život, tak dejme tomu o deset, dvacet let. 

Třetí část strategie : porobení potencionálně svobodomyslných občanů

Vzhledem k tomu že většina doma zaměstananých Ukrajinců má práci v továrnách patřicí skupině oligarchů - stačí jen naznačit: "Kdo nebude správně volit, nemusí zítra do práce" A v atmosféře strachu si nikdo nedovolí riskovat projevem svobodného názoru, protože neví kdo a kdy to na něj práskne.

Ostatně něco podobného se dalo zahlédnout i v reportáži ČT o dlouhých frontách Ukrajinců před vlastním vyslanectvím, toužících jednotně zvolit oligarchu za prezidenta. Kromě těch tří jedinců, kteří exhibovali před kamerou a mikrofonem (možná i za malý honoráříčeček - to mne tak napadlo jako možnost) tak stáli ve frontě smutní a unavení lidé. Třeba opravdu tam přišli jen proto aby neztratili možnost dále pracovat v ČR ..... Kdo ví?

Bude tedy opravdu záležet jen na dobré vůli zůčastněných?

Moc bych to přál těm všem obyčejným Ukrajincům, těm všem obyčejným lidem, kolem kterých se valí kolo dějin, které je drtí a zabíjí. A to jen pro ještě více nadité peněženky a tučná konta několka jedinců majících moc a sílu vládnout. Mometnálně asi nejméně bolestným řešením, by bylo opravdu to federální uspořádání Ukrajiny s větším dílem pravomocí lokálních zastupitelstev. Má to jeden háček, přesněji jeden veliký hák. K tomu je bezpodmínečně nutné vyhnat ty euro-rypáky z Ukrajiny a nechat Ukrajinu aby se stala svobodným a svéprávným federálním státem, který bude spolupracovat a obchodovat s kým to pro ni bude výhodné. Zároveň by se tím získal čas potřebný k sjednocení oponentů EU tak aby se ukrajinské události nemohli nikdy a nikde opakovat. A že odpor slušných lidí proti EU stoupá - to dokazují volby do EU. Naivní premiér pan Sobotka si sice myslí, že v Čechách a na Moravě zvítezily pro-evrposké síly, ale jaksi zapomíná, že těch zbylých 82% občanů ČR nechce mít s EU nic společného. 

Jo a pane Sobotko! Ta prohra ČSSD není daná nízkou účastí. Za tu poděkujte ponejvíce panu Zaorálkovi - jeho vyřvávání nesmyslů. Svojím postojem k ukrajinským událostem jste zahodili hodně voličských hlasů.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře