Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Úřad vlády: Potrefená husa se ozvala!

Čtvrteční policejní razie, řada zatýkání, výslechů a zabavování materiálů a dokumentů přišlo jako blesk s čistého nebe. Tím více, že se to vše událo na místech, které by nikdo nečekal. Zásahem policie na Předsednictvu vlády, na ministerstvech, v kancelářích a bytech významných osobností (kmotrů) byli zaskočeni nejen politici, ale i sám premiér Nečas. Ten byl zvlášť „vyveden z míry“ skutečností, že mezi zatčenými (zadrženými) byla i jeho „pravá ruka“-„paní vrchní ředitelka“ jeho sekretariátu Mgr. Jana Nagyová. Pozoruhodná byla jeho reakce na její zadržení, k čemuž v jednom ze svých prohlášení uvedl, že „důvěra k ní (z jeho strany, pozn. autora) nepoklesla a nemá důvod se domnívat, že se dopustila jakýchkoliv nezákonností”, což už naznačuje víc než pouhou pozici podřízené (!) spolupracovnice.

  • urad-vlady-potrefena-husa-se-ozvala

Pozoruhodná také proto, že zadržených a vyslýchaných bylo, vládě či samotnému Nečasovi významných či blízkých osob, hned několik, proto by se dalo předpokladát, že je bude premiér když ne hájit, tak vysloví stejnou pochybnost, domněnku nebo dokonce přesvědčení jaké učinil v případě Nagyové tedy, že se nedopustili žádných nezákonitostí. Že tak neučinil, notabene učinil tak jen ve vztahu k Nagyové, mnohému nasvědčuje. Když nic jiného pak zcela určitě má či musel mít jisté povědomí o tom, že ne všechno co tito lidé dělali bylo OK a v souladu s platnými zákony. Ve svém pátečním vystoupení v poslanecké sněmovně pak tvrdě odsoudil všechny do kauzy zatažené protagonisty, s podivem však ani slovem nezmínil jednu z hlavních osob policejního zásahu “paní vrchní ředitelku” Janu Nagyovou.

Na veřejnost vyřčené přesvědčení o čistotě a nevinnosti paní Nagyové je v souvislosti s jeho nedávno zveřejněným rozvodem o to zajímavější a jen dodává “spolupráci” pana premiéra s “paní vrchní ředitelkou” na pikantnosti (ne toliko). Není tajemstvím, že mezi oběma existuje více než pouhý pracovní poměr a několik historek z prostředí Úřadu vlády to jen potvrzuje. Nejde totiž jen o to, zda se “paní vrchní ředitelka” dopustila něčeho nezákonného, ale její podivuhodná kariéra (včetně získání titulu Mgr), její postavení a pravomoce, vliv a potažmo nepřiměřeně vysoké odměny (kromě jiného) vzbuzují nevoli nejen mezi opozičními politiky, ale hlavně u veřejnosti. Nepůjde-li o nezákonnost ze strany J. Nagyové, o čemž se dá s úspěchem pochybovat (m.j. úkolovala i příslušníky Vojenské rozvědky), pak se zcela jistě na hlavu premiéra přenese i kauza tolik diskutovaných a kritizovaných vysokých odměn a nestandardních pravomocí jmenované (“dře jako kůň”). Nicméně očekávat lze vše možné a snad se i budeme divit, co všechno ještě může “vyplavat” na povrch. Avšak skutečnost, že Policie ČR a státní zastupiteltví se vrhly do “jámy lvové” je hodna ocenění a uznání.

Po takovém zákroku a opatření volá jak veřejnost, tak i opozice již drahnou dobu. Pokud mají tyto orgány svůj postup opodstatněný a oprávněný, pak už jen nezbývá než si

přát, aby všechno dotáhli do řádného konce. Proto bych doporučoval na nejvyšších místech, kde Policie ČR zasahovala, odstranit všechny koberce a smetáky a uplatnit tolik požadované přísloví “Padni komu padni” či “Každému podle jeho zásluh”! Otázkou je, jak se k tomu postaví představitelé koaliční vlády a její poslanci, protože tyto události mají charakter naprostého morálního, etického a politického debaklu a selhání. Jak rovněž vyplynulo z pátečního vystoupení P. Nečase v Parlamentu, na událostech premiér necítí žádnou spoluvinu nebo spoluúčast a velmi jasně a důrazně dal najevo, že o odstoupení neuvažuje. Jeho pošetilost, pýcha, sebevědomí, nekritičnost a arogance se opět projevila v plné nahotě.

Tento postoj, podpořený i koaličním partnerem TOP09 (za předpokladu, že se dodatečně nezjistí nějaké konkrétní souvislosti nebo jeho podíl na vyšetřovaných skutečnostech), je ochotna jeho setrvání ve funkci podržet. Zcela opačný názor a požadavky mají opoziční ČSSD, KSČM a VV, které vidí, že jediným přijatelným řešením je odstoupení vlády, rozpuštění Parlamentu ČR a vypsání nových voleb. Pokud se tak nestane pak se lze obávat, že to bude veřejnost řešit po svém (viz Turecko). To je to, čemu bychom se měli vyvarovat. Dnes jsme však v situaci, kdy víme, že nic nevíme! Až dnové příští ukáží, kdo nám vládne, jaké byly jejich cíle a kdo z lobbyistů a kmotrů byl s politikou (politiky) jedna ruka, ne-li jejich hlava. To vše ve jménu tzv.demokracie, ve jménu peněz!

Jedno je však jisté a sice, že premiér, jako potrefená husa se po rozpačitých a nejistých počátečních hodinách vyjádřil, jak se vyjádřil. Všichni jsou špatní, všichni poškodili jméno České republiky (viz příslušníci Vojenského zpravodajství a pod.) s jedinou výjimkou – paní vrchní ředitelky Nagyové. A také jak jinak, s výjimkou sebe samého. Aura nad jeho hlavou “zatím” zůstala. Dalo se čekat něco jiného?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře