Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Sobotka táhne se Zaorálkem a knížetem(!) za jeden (ukrajinský) provaz!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nevěřím svým vlastním očím i za použití dioptrických brýlí když čtu Sobotkovo sdělení (http://www.novinky.cz/domaci/335969-ceska-republika-neuznava-vysledky-referend-na-ukrajine.html) české občanské veřejnosti, že Česká republika neuzává referendum na Ukrajině. Důvod? Hlasování o samostatnosti některých území se uskutečnila v rozporu s ukrajinskou ústavou! A pan Sobotka má zřejmě vymalováno!

  • sobotka-tahne-se-zaoralkem-a-knizetem-za-jeden-ukrajinsky-provaz

Nevím, zda to mám považovat za výsměch všem relevantním skutečnostem, které jsou podstatou existujících událostí na Ukrajině. O právu, spravedlnosti, pomyslné demokracii, svobodě a lidských právech z mezinárodního pohledu ani nemluvě. Pan Sobotka tímto sdělením ještě více pohnojil to, co už dříve pos...l pan Zaorálek.

Nedivil bych se, kdyby pan Sobotka zpochybnil platnost hlasování vzhledem k nějakým technickým či jiným nedostatkům. Nedivil bych se, kdyby respektoval výhrady představitelů oblastí, kde se referendum mělo a později přece jen konalo. Možná by se našlo více důvodů, proč neuznat referendum ( např., že není zakotveno v současné ukrajinské ústavě apod.) V tak rozpolcené , vystresované a nebezpečím dýchající společnosti by se to dalo nejen očekávat, ale i předpokládat. Jenže Sobotkovi a jeho kolegům vadí, světe div se fakt, že referendum se konalo v rozporu s ukrajinskou ústavou!

Tady není od věci se touto cestou pana Sobotky zeptat, zda současné ukrajinské vedení, tj. současného prezidenta, premiéra, ministry a jiné představitele považuje za legitimní, ustanovených v souladu s ukrajinskou ústavou, nebo zda je také považuje za protiprávně jmenované, v rozporu s ústavou? (Omlouvám se za tuto naivní otázku). Není snad v obraze (chce se říci, zda je tak tupý), aby nebyl seznámen s realitou ve věci odvolání prezidenta Janukovyče, který byl sice formálně sesazen z funkce prezidenta, avšak v naprostém rozporu s ukrajinskou ústavou a že tedy de facto i de jure Janukovyč je i nadále prezidentem Ukrajiny?

Totéž lze říci o dosazených, lépe řečeno samozvaných představitelech státu jak ve funkci prezidenta, předsedy vlády, některých ministrů a postů ve vrcholných orgánech státu, včetně silových. Chce snad pan Sobotka řiťolezecky demonstrovat vyslovený souhlas západních zemí, tj. USA, SRN, a dalších zemí v EU s uznáním nelegitimní , nedemokraticky, v rozporu s ústavou Ukrajiny dosazených, prozápadně orientovaných a západem podporovaných lidí do významných funkcí státu? Má snad pan Sobotka dojem, že český občan už je natolik zdegenerovaný postojem vlády a některých zasvěcených odborníků na senzace, lži, mystifikace, že mu budou tyto nesmysly zobat z ruky?

Chápu, že ani panu Sobotkovi nemusí být pochuti, že východní část Ukrajiny se ani nepřiklání k připojení k Rusku (procentuálně je to nevýznamná menšina), ale spíše se chce osamostatnit, protože má obavy z profašistické budoucnosti Kyjeva a tedy i celé Ukrajiny. Je

snad tak těžké pro pana Sobotku, letitého politika, vzdělaného intelektuála pochopit, že se k moci dostala když ne zcela, tak určitě polofašistická garnitura, představitelé fašistického Pravého sektoru, stejně jako uskupení Svoboda? Že jsou mezi nimi vrazi, násilníci, provokatéřl, kteří za peníze vykonávají špinavou politiku Jaceňuka, Turčynova, Tymošenkové a dalších? To snad přijde panu Sobotkovi více v souladu s ústavou, než hlas lidu, volající po právu na klid a bezpečnost svých životů?

Poznamenávám a zdůrazňuji, že mi vůbec nejde o referendum jako takové, protože předpokládám, že by to nemělo nějaký pozitivní efekt, i kdyby bylo referendum legitimní, ale jde mi především o Sobotkův postoj k neregulérnosti z titulu tzv. konání referenda v rozporu s platnou ústavou Ukrajiny v kontrastu s uznáním současné ukrajinské vlády, která byla zcela evidentně ustanovena v rozporu s ústavou, je tedy nelegitimní, přesto uznávaná USA, EU a dalšími západními představiteli! To je paradox k pohledání!

Jsem rovněž velmi skeptický k názoru premiéra Sobotky, že rozhodující pro Ukrajinu budou prezidentské volby. Je to totiž stejná situace, jako s referendem. Je sice pravda, že volby mohou být legitimní ovšem za předpokladu, že budou za ad1) respektovány zákonitosti, vyplývající ze současné Ukrajinské ústavy, za ad2) že nově zvolený prezident bude muset podstoupit ceremoniál oficiálního odstoupení stávajícího, dle ústavy řádně zvoleného prezidenta Janukovyče, za ad3) nebudou vyvolávány tlaky, případně represe proti občanům, kteří budou (ve východní části Ukrajiny) nejspíše volby bojkotovat.To se dá s velkou dávkou pravděpodobností předpokládat, protože to mj. byly i důvody, proč východní oblasti pořádaly referendum.

Postoj a sdělení premiéra Sobotky mne ( a jistě nejen mne), velmi zklamal a rozladil. Takové řiťolezectví do zádele západním politikům USA a EU představitelem ČSSD jsem neočekával ani ve snu. Jak jsem již zmínil, pan Sobotka pohnojil všechno dosud pozitivní, co se ještě od ČSSD dalo očekávat. A že bude na stejné vlně jako kníže Kárl Schwarzenberg, je opravdu, ale opravdu až neskutečné! Sobotko, styďte se!

Facebook komentáře