Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Schwarzenbergovy odvážné plány na odstranění Putina. No, spíše fantasmagorie!

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

 

Šéf zahraničního výboru Poslanecké sněmovny a předseda TOP 09 Schwarzenberg se opět snaží přesvědčovat českou veřejnost o potřebě čelit politice ruského prezidenta V.V.Putina. Pro tento úkol našel spojence v bývalém ropném magnátovi, politickém vězni Michailu Chodorkovském. V člověku, který byl z titulu Putinovy politiky pohnán k soudu a odsouzen, čímž se stal také jeho jedním z největších nepřátel.

  • schwarzenbergovi-odvazne-plany-na-odstraneni-putina-no-spise-fantasmagorie

Při nedávné Chodorkovského poněkud utajované návštěvě Prahy se tito dva (pan Jiří Trnka promine) „bratři v triku“ (třetí se jistě brzy najde) sešli na schůzce, na které se Chodorkovskij mj. zmínil o záměru založit platformu proti Putinovi. Nu a protože oba mají Putina rádi jako třísku v patě, tak si jak jinak, plácli. Pan Schwarzenberg sice ještě neví v jaké formě, nicméně je přesvědčen, že je třeba Putinovi čelit! Chudák Schwarzenberg, jeho starosti na mou hlavu. Že si už dědek plesnivý nedá pokoj a nejde raději do svých lesů, luk a hájů a ke svým rybníkům, krmit rybičky. Tam by byl užitečnější, než stále kalit vodu české politiky.

Nicméně z postojů pana Schwarzenberga je patrné, že už mu přece jen dochází dech, ba někdy (spíše často) mu v hlavě hrabe. Dovolím si poněkud odbočit z dnešních dnů a připomenout slova pana Schwarzenberga z 3O. listopadu 2013, tedy z dob, kdy ještě události na Ukrajině byly v relativním klidu. Tehdy měl prohlásit, „… že ruský vliv po staletí ničil Ukrajinu a právě vlivu Ruska se občané Ukrajiny obávají. S obdivem sledujeme mohutné demonstrace stoupenců přiblížení k Evropské unii v Kyjevě. Tito lidé nechtějí, aby se země znovu dostala pod ruský vliv.” Nezůstalo však jen u těchto slov a dále prohlásil, že “existuje velmi silný tlak Ruska na Ukrajinu. Vladimíra Putina neopustila představa, že znovu sjednotí celou Rus – tedy Ruskou federaci, Bělorusko a Ukrajinu (jindy totéž mluví o Gruzii, Moldávii, ale I Litvě, Lotyšsku a pod., pozn. autora). Tento tlak, který není zpochybnitelný a je veden velmi tvrdými prostředky, využívá samozřejmě také ukrajinský prezident Janukovyč, aby si vyjednal co nejlepší podmínky pro ukrajinské přistoupení k Evropské unii. Můžeme to nazývat vyděračstvím, ale přiznejme, jednání vládce Ukrajiny má jistou logiku," řekl šéf TOP 09 Schwarzeneberg.

Několik měsíců na to, přesněji 19.února 2014 tentýž kníže Chytrolín naříká a běduje, že v souvislosti s výše citovanými “mohutnými demonstracemi za přiblížení se Ukrajiny k Evropské unii”, včetně vyděračství V. Janukovyče, dali vzniknout nepokojům a pouličním bojům na Majdanu, kde se projevuje bezohlednost a neústupnost vládních činitelů Ukrajiny, kteří zavinily tragické události při nichž umírají lidé. Za tuto situaci nese odpovědnost vedení státu a policejní složky, říká Schwarzenebrg. Je to možné? Po celou tuto dobu však ani slovem nezmínil přímou souvislost snahy o přiblížení se k EU s natupujícím trendem fašistických tendencí, které představovali členové a přívrženci Pravého sektoru, sympatizanti fašisty Bandery a jiné nacionalistické uskupení, které vyvrcholily v bojích na Majdanu a ve své podstatě pokračují dodnes, protože do vlády a k moci na Ukrajině se dostali právě představitelé těchto kruhů.

Karel Schwarzeneberg je člověk, který si už často nevidí do úst, rychleji (a dost špatně) mluví, než myslí. Dovolím si upozornit, že v postoji k výše popisovaným událostem se vlastně ani jednou nezmínil o roli Ruska či samotného prezidenta Putina na tehdejším vývoji událostí v Kyjevě, ze kterých viní vedení státu a policejní složky. A měl mimořádně pravdu, protože to byli skutečně lidé, kteří ovládali a měli moc na Ukrajině, konkrétně představitelé Pravého sektoru a stoupenci fašisty Bandery.

Co čert ani Schwarzenwberg nechtěl, situace na Ukrajině se výrazně změnila a vyhrotila se v občanskou válku. Nový president Porošenko do nepokojného východu Ukrajiny, kde se občané postavili proti fašistické vládě v Kyjevě, poslal ukrajinskou armádu proti vlastním lidem. No, zas tak tak úplně “vlastní lidé” to pro něho nejsou, protože mluví rusky, mnozí mají ruský původ a hlavně, jsou to vzbouřenci, separatisté a parazité! A s těmi se nebude pan president Porošenko vybavovat! Co hlavní, že pan Shwarzeneberg kdykoliv, když se mu naskytne příležitost, zaútočí (zatím zaplať pánbůh jen virtuálně) na Putina , kterého bez ohledu na to, co řekl před půl rokem, viní ze všech události na Ukrajině. No má to logiku, přece nebude ukazova prstem na Porošenka, který nese vinu na bojích na východě Ukrajiny, má na svědomí stovky mrtvých, zničené domy a města, ale potažmo také za události předchozí na Majdanu, neboť se nepostavil proti lidem, kteří situaci vyvolali a fakticky vládnou Ukrajině a vyvolávají trvalé napětí v zemi. Ale také není schopen přiznat, že vývoj a průběh událostí na Ukrajině se zcela vymknul představám a slibům, které jim dávali USA, EU a jiní spojenci.

Neúnavný (přesto značně unavený) Schwarzenberg se zase našel, když se setkal s Chodorkovským. Opět oprášil svou rétoriku s obviňováním Ruska a Putina, přitakával Chodorkovskému, který má rovněž své důvody nemít rád Putina a tak budou spolu nejspíše kout pikle, jak sesadit Putina z trůnu. Fakt je mi líto stařičkého knížete, že se musí opájet takovými nereálnými myšlenkami, které však zřejmě naplňují jeho jinak nazajímavý život miliardáře, který místo toho aby si užíval peněz, dělá dusno v české, už tak dost problematické politice. Zřejmě mu také dělá dobře, že mu někteří významní lidé tleskají, podlézají a který je pro ně jakýmsi nepochopitelným idolem. Jim je kníže blíže a jeho řitní otvor se jim lépe líže! Nezbývá než čekat, s jakou formou boje proti Putinovi se nám pan Schwarzenberg představí. Toho bohdá nebude, aby Schwarzenberg z boje proti Putinovi utíkal! To zas bude planých a blbých keců!

Facebook komentáře