Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rádio Jerevan hlásí, informační složky PIS dokladují.

Je úsměvné číst řádky, které s plnou vážností reprodukují nejen údajné úvahy, předpoklady, ale také systematická opatření USA a NATO v případě, že Rusko vojensky napadne a uchvátí Ukrajinu, která je pro USA a NATO trvalým zdrojem invazivního napětí pro tolik rádoby vyprovokovanou válku Ruska vůči Ukrajině. 

Je však zajímavé, jak téměř přesvědčivě informuje portál Novinky.cz o údajných přípravách Ruska k vojenskému vpádu na Ukrajinu, s jakými přesnými disponuje informacemi či spíše predikcemi, co si myslí a o čem váhá či se rozhoduje ruský prezident V. Putin.

Připomeňme si několik faktů, o kterých informují Novinky.cz. Základní informace jsou tato:

  • radio-jerevan-hlasi-informacni-slozky-pis-dokladuji
  • radio-jerevan-hlasi-informacni-slozky-pis-dokladuji
  • Ruský prezident Vladimir Putin se ještě nerozhodl, zda přikáže armádě obsadit Ukrajinu, ale vážně o tom uvažuje(sic),
  • Ruské strategické velení se na splnění takového rozkazu chystá (prý)
  • S odkazem na nejnovější analýzy amerických zpravodajských služeb to v pátek konstatoval poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan (z koule)
  • Západ hrozí sankcemi, Rusko šermuje požadavky (jde o duel)
  • Napětí v regionu nepolevuje (spíše roste)
  • Invaze by mohla přijít v lednu (jen se neví, který rok)

Aby těmto informacím byla dodána větší věrohodnost, pak je třeba také zmínit, že se  „Jedná o zjištění, které jsme (my, USA) sdíleli s našimi spojenci a partnery, které je (spojence) přimělo vyslat spolu s námi Rusku jasný signál, že pokud bude i nadále dobývat sužovanou Ukrajinu, bude (Rusko) čelit masivním následkům,” dodal Jake Sullivan.

Američtí zpravodajci (tentokrát bez svých spojenců) prý už týdny varují před tím, že Rusko u hranic s Ukrajinou hromadí desítky tisíc vojáků a armádní techniku a nejspíš v lednu by mohlo podniknout invazi, konstatuje hlavní představitelka PIS (Pavlačové Informační Služby)  Henta Kdákavá a dodává, že ze strany Ruska jsou to nepochopitelné kroky či opatření, protože NATO prý nemá na to, aby na to případně použila sil NATO, říká Kdákavá na to. NATO svými vojsky v těsné blízkosti ruských hranic nesleduje nic nekalého, než posílit stavy armád svých spojenců, protože se prý cítí Ruskem ohroženi. Podle náměstkyně šéfky PIS Henty Kdákavé, jisté Pipky Kadivajcové je prý s podivem, proč Rusko, ač má tak rozlehlé území, provádí vojenská cvičení zrovna u západní hranice s pobaltskými státy a hlavně u Ukrajinských hranic, když prý Rusko Ukrajinu neohrožuje.

Protože pro mírumilovné USA a disponenta obrovského ochranného deštníku NATO je jejich zásadnáí stanovisko, že bude-li Rusko nadále ohrožovat jejich spojence,  že navzdory tomu, že minulý týden tuto situaci po telefonu probírali  prezidenti USA a Ruska Joe Biden s Vladimirem Putinem, šéf Bílého domu svůj ruský protějšek, tj.  šéfa Kremlu varoval, že se musí v případě invaze na Ukrajinu připravit na drtivé ekonomické sankce. Aby toho nebylo málo, PIS prostřednictvím  Henty Kdákavé dále zmiňuje vyjádření NATO , generálního tajtrlíka  Stoltenberga, že stejně tak uvažuje i jeho makovice a sebevědomě dodal, že prý „nebudou dělat žádné kompromisy!“ Ale pozor, to prý není výhrůžka, ale přátelské varování. No jak by ne, pan generální tajtrlik vyhrožovat neumí i kdyby chtěl!

Nicméně je poněkud divné, že Američané tak vehementně zastávají názor, že je to právě Rusko, které by mělo dělat ústupky výhrůžkám USA a NATO, když podle náměstkyně šéfky PIS Kadivajcové je ruská armáda pořád na svém území, jen nějak nepochopitelně blízko hranice s Ukrajinou. Že by to bylo proto, že mají strach z napadení Ukrajinou? No, ne že by to nebylo reálné, vždyť maňásek vedený USA Volodymyr Zelenskij se již několikrát nechal slyšet, že válka s Ruskem je nutná až nevyhnutelná a že mu to (Rusku) nandá a že toho bude (Rusko) litovat. Takže je zřejmé, že se Rusko musí proti silné a (ne)mocné Ukrajině bránit. Kadivajcová neupřesnila, zda se NATO dívá na to stejně, aby toto NATO  na to mohlo nějak reagovat.

Takže USA a NATO čekají na to, jak se Putin rozhodne a zda se vpád, či  invaze vojsk RF uskuteční, když zpravodajská komunita  PIS v čele s  Hentou  Kdákavou věrohodně doložila, že ruská vláda takový krok (invazi) vážně zvažuje a operativně plánuje buďto  začátkem, uprostřed nebo koncem ledna (problém je, že se přesně neví, který rok).  Jde totiž o to, aby NATO a její spojenci byly na to připraveni a nebyly zaskočeni.

On Putin je prý liška, vlastně medvěd všemi medy mazaný (ale očkován je Sputnikem V). Otázka ovšem je, jestli prezident Vladimír Putin, kromě zájmu o občany ruské národnosti žijících na východě Ukrajiny, má RF o Ukrajinu vůbec faktický zájem, že by byla schopna na ní vojensky zaútočit, když by po útoku trvající max. 2-3 dny zbylo jen cosi, co bylo kdysi Ukrajinou. USA a NATO by jen na to koukali a nevěřili svým očím, protože oni by po této zkušenosti již do vojenského konfliktu s Ruskem určitě nešli. Pokud ano, nebude vítěze, ani poražených, jen miliony mrtvých v USA, Evropě, a části Ruska.

Jiří  B a ť a , 18. 12. 2021

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře