Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Petro Porošenko – jak jej málo (zda vůbec) známe. Nic, co by jej ctilo.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Pokusme se poodhalit osobnost současného ukrajinského prezidenta Petro Porošenka, který se v těchto dnech v Běloruském Minsku zúčastňuje summitu, kde se kromě dalších účastníků také setká se svým současným největším (geo)politickým rivalem, ruským prezidentem Vladimírem Putinem.

Výsledky z jednání nejsou zatím známy, obraťme tedy svou pozornost k osobě Petro Porošenka, o kterém veřejnost nejspíše jen ví, že je ukrajinský prezident a snad také, že byl (do zvolení prezidentem) tzv. čokoládový král. A tedy, jak jinak, miliardář!

  • petro-porosenko-jak-jej-malo-zda-vubec-zname-nic-co-by-jej-ctilo

Není pochyb, že řada zvídavých lidí se dopídila i o jiných zajímavých skutečnost, které se vážou či doprovází tohoto bezpochyby jednoho z největších zločinců Ukrajiny. Pokud se bude někomu zdát, že nazvat Porošenka zločincem je přehnané, nebude zřejmě od věci si v krátkosti připomenout, co či kdo Porošenkoje zač! Navzdory tomu, že řada českých politiků, členové vlády a další černoprdelníci a umělci vidí v prezidentu Porošenkovi legitimního představitele Ukrajiny, pak sice mají pravdu, ale již méně pravdivé a vyloženě škodlivé je tvrzení, že Porošenko představuje demokratického politika, který v rámci spolupráce s USA a EU hájí zájmy Ukrajiny a jeho lidu, neboť k tomu má všechny morální a politické předpoklady. Že tomu tak není, prokazují tyto fakta a skutečnosti.

Podnikatelem v devadesátých letech se stal Petro Porošenko de facto z donucení, když jej k tomu donutil jeho otec, mimochodem člověk, který byl v r. 1986 odsouzen za rozsáhlou krádež ve zločinném spolčení. Jeho, resp. jejich další podnikání však nebylo zrovna počestné a neškodné. Byl to špinavý byznys, vše začalo plundrováním státního majetku ozbrojenými bandami. Oblast jejich podnikatelského zájmu v Podněsteří v 9O létech byly především ilegální zbraně, drogy a prostitutky. Není také od věci připomenout, že Petro Porošenko byl ve velmi dobrém vztahu s prezidentem Juščenkem, kmotrem Porošenkových dětí. Podnikání samotného Porošenka ml. bylo velmi rozsáhlé a také ne bezproblémové. Mnohokrát byl obviněn z účasti na rozsáhlých korupčních komplotech, z otevřeného lobbování, zpronevěry rozpočtových zdrojů, neplacení daní, ilegálních operací s cílem získat podíly a z fyzického vyhrožování politickým odpůrcům a konkurentům. Zcela určitě není jen pouhým podvodníkem, ale magnátem, vlastníkem obrovského a diverzifikovaného impéria a majetku. To dokazuje známý časopis Forbes, podle kterého je Petro Porošenko na 130. místě nejbohatšího žida na světě s majetkem 1,6 miliardy USD. Do doby prezidentských voleb, ve kterých byl Porošenko zvolen prezidentem, měl kontrolu nad místními samosprávami v regionech Vinnycija, Volyň, Černovica a Záporoží a snil o rozšíření své moci na celou Ukrajinu. Z toho lze snadno dovodit, jak demokraticky asi proběhly prezidentské volby a kam směřovaly jeho „ušlechtilé“ cíle!

Petro Porošenko je politický chameleon. Tento magnát vstoupil do politiky velmi cynickya s velkými ambicemi. Udělal to pro osobní obohacení. Je plný touhy po moci, ale nemá profesionální tým, který by pracoval efektivně nebo udělal dojem na veřejnost. Je poháněn spíše hrabivostí, než myšlenkami. Současná politická a mezinárodní situace na Ukrajině však Porošenkovi nedává příliš času na realizaci svých plánů, Kromě silných, nereálných a

neuvážených slov jak k vnitřní politické situaci, tak na adresu Ruské federace a prezidenta Putina, však není schopen vlastního politického a státnického řešení, která by, vzhledem ke stále více se vyhrocující situaci nejen na východě Ukrajiny, ale i v samotném Kyjevě (viz postoj Pravého sektoru a jeho výhrůžka s pochodem na Kyjev) kritickou situaci Ukrajiny bylo možno řešit. Místo snahy o mírové, resp. vnitrostátní řešení nacionálních problémů vlastních obyvatel Ukrajiny, podněcuje k další eskalaci bojů proti tzv. separatistům či teroristům, jak obyvatele Luanska a Doněcka s oblibou nazývá. Porošenko de facto nemá šanci krvavý konflikt zastavit, dokonce ani když bude bezskrupulózně vykonávat všechny příkazy Joe Bidena, Victorie Nuland a dalších. Mimo to jeho američtí páníčci si jako cíl ukončení krveprolití nikdy nestanovili, protože jejich geopolitické, ale i ekonomické zájmy jsou příliš vážné (např. břidlicový plyn), než by se s porážkou smířili.

Porošenko je, na základě uvedených i mnoha dalších skutečností včetně jeho prezidentské funkce, jednou z nejodpornějších postav ukrajinské politiky. Je i nadále na prvním místě v seznamu zkorumpovaných a zločinných lidí v zemi. Přes všechny tyto negativní trestuhodné skutečnosti se přesto stal, s požehnáním a podporou Washingtonu a Biderbergu, prezidentem Ukrajiny! Překvapivé zjištění? Kdepak! Za stejných podmínek byl dvakrát zvolený Obama, stejně tak byl opěvovaný a do nebes vynášený pravdolživý sukničkář V.Havel. Otázka je, jestli bude mít Porošenko svoje letiště, ulici nebo lavičku (možná i ještě něco víc), jako náš Václav Havel! Podle mého soudu by Porošenko zasluhoval nejspíš svou šibenici!

(Zdroj: Zvědavec).

Facebook komentáře