Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Otřesné fotodokumenty, nasazení vlastního života, hrdinný europoslanec Svoboda (KDU)!

 

Úvodem: Europoslanec KDU-ČSL strávil druhou polovinu minulého týdne na Ukrajině a o zážitky z cesty se pravidelně dělil na svém Twitteru. Poté, co si před odletem postěžoval, že bude muset sledovat hokejový zápas s Finskem jen na mobilu, začaly na jeho účtu naskakovat tweety pojednávající o hrdinství ukrajinských vojáků a porušování minských dohod ze strany Ruska.

  • otresne-fotodokumenty-nasazeni-vlastniho-zivota-hrdinny-europoslanec-svoboda-kdu

 

Reportáž, psaná na Twitteru, bylo by možné nazvat nazvat popisky hrdinného kapitána Korkorána, pardon, europoslance Svobody (KDU-ČSL), který s „nasazením vlastního života“ str&aa cute;vil několik dnů mezi „hrdinnými“ ukrajinskými vojáky. To všechno navzdory tomu, že probíhalo mistrovství světa v hokeji, které nemohl sledovat jinak, než na svém mobilu. Oběť, hodna uznání! A co pozitivního nám pan europoslanec ze své cesty přivezl? Jak z jeho skromné reportáže vyplývá, nic převratného. Dokonce ani ty rádoby válečné fotografie, které zřejmě měly zalomcovat se svědomím milionů českých občanů, nějakým drásajícím dramatem neoplývají, ono jich je totiž méně, než málo, viz zde: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Cesky-europoslanec-v-akci-na-Ukrajine-375579.

Kladu si otázku, proč na Ukrajinu europoslanec Pavel Svoboda jel, když alespoň z jeho skromné, ale opravdu velmi skromné (je-li vůbec jaká) fotodokumentace a krátkého textového popisu z pobytu na Ukrajině není patrno nic, co by mělo nějak dokumentaristicky poodkrýt urputnost a hrdinství vojáků ukrajinské armády proti separatistům, podporovaných ruskými vojáky! Nicméně, několik „reportážních“ postřehů, doplň ující „pestrou paletu“ neviditelné fotodokumentace (celkem 3, slovy „tři“ reportážní či dokumentární fotografie), pan europoslanec přece jen vypotil, cituji:

- První zpráva od lidoveckého europoslance prozrazovala, že stojí pod palbou v první linii u obce Šyrokyne. „Těžké zbraně a ruští snajpři,“ popisuje pan Svoboda palbu.

- Pak ještě nějaké fotografie z obrany Šyrokyne a k jedné přidal popisek: „Bohužel, helmu velikosti 63 nevedou, tak holt vypadám srandovně.“ (já bych spíše řekl, že jako debil, což by odpovídalo realitě). K dalšímu snímku z „pozice Maják“ napsal: „Ukrajinci nás kryli vlastními těly. Minské dohody jsou asi cár papíru.“ Takže pozor, pan europoslanec , kryt těly Ukrajinců, přežil! Zda to přežili i Ukrajinci, pan europoslanec nezmiňuje. Jak typické pro lidovce Svobodu!

- Další fotografie, které však pan Svoboda nepřikládá, pocházely z přístavního města Mariupol (fot o grafie, jsou-li jaké, však pan Svobida jaksi opomněl zveřejnit , ovšem komentář k nim nikoliv), které je poblíž fronty, a le podle Svobody již pod palbou Rusů. „Tohle bývalo dětské hřiště,“ stojí u fotografie kráteru v zemi. V nemocnici pak vyfotografoval „jediné technické vybavení operačního sálu“ – stará světla ze sedmdesátých let (co tím chtěl pan Svoboda říct, nesdělil).

Lidovecký křesťan (jak se od lidovce dalo očekávat) pak rovněž absolvoval „ekumenický dialog v praxi“ v podobě setkání s ukrajinským patriarchou. Nebyl by to reprezentant KDU-ČSL, kdyby si hořce nepostěžoval, že takto s moskevskou hlavou pravoslavných věřících takto (měl na mysli stejně jako s ukrajinským patriarchou) hovořit nejde. Nevím, zda o rozhovor s moskevskou hlavou pravoslavných věřících se vůbec pokusil, nicméně, naskytala se vhodná příležitost, tak proč si do něj nekopnout, že?

Na závěr pan europoslnec upozorňuje na poslední (rovněž neviditelnou) fotografii, která údajně pochází z pozice „Maják“. Ta díra ve stěně od východu není od samopalu,“ dodává ironicky. Místo díry ve stěně má spíše díru v paměti europoslanec Svoboda, protože popisovat nezveřejněné fotografie jako důkaz bezmezného hrdinství, které bezpochyby musel pan europoslanec ve válečné vřavě absolvovat zvláště, když jej kryli Ukrajinci vlastním tělem! Prezidentu Zemanovi se vyčítají (pan Svoboda byl mezi nimi) peníze na návštěvu oslav 70. výročí ukončení II. světové války v Moskvě, zatímco on sám si udělá (pracovní) výlet na Ukrajinu, pořídí několik „drsných“ neviditelných fotek a občan má zřejmě padnou na prdel, jakou důležitou, opodstatněnou a dramatickou expedici ve věci míru v Evropě absolvoval! Moje hlava to nebere a vaše?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře