Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Opsáno z internetového portálu. Zajímavé? Ne, šokující.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V neděli večer premiér Petr Nečas (ODS) oznámil, že končí. Jako předseda vlády i jako předseda modré strany. Není to hrdinský kousek, nic jiného mu nezbylo. V obou funkcích byl dál naprosto neúnosný. Co se stane dál?

  • opsano-z-internetoveho-portalu-zajimave-ne-sokujici

Klíčovou osobou se nyní stává prezident Miloš Zeman. Nečas tvrdí, že jednání o nedůvěře vládě je po jeho rezignaci zbytečné. V neděli večer končící premiér řekl: „Já jsem hluboce přesvědčený o tom, že pan prezident bude respektovat parlamentní charakter naší republiky, a to že vláda se odvíjí od Poslanecké sněmovny a její důvěry a od většiny v Poslanecké sněmovně. Jsem hluboce přesvědčen, že pan prezident Zeman jako bytostný demokrat bude tento princip respektovat." Jinými slovy: já končím, koaliční vláda ale může jet dál. Je to tak? Má tato vláda pokračovat dál bez Petra Nečase?

Nebudu dál rozvíjet úvahy, co bude či jak bude, ale chci se pozastavit na skandálním, pokryteckém a drzém přiznání Petra Nečase, jak vyplývá z jeho nedělního vyjádření. Pro jistotu upřesňuji: … že pan prezident bude respektovat parlamentní charakter naší republiky, a to že vláda se odvíjí od Poslanecké sněmovny a její důvěry a od většiny v Poslanecké sněmovně“. Co je na tom skandální? Povšimněte si prosím, že bývalý premiér se odvolává na Poslaneckou sněmovnu a její důvěru, notabene od většiny v Poslanecké sněmovně! Jak by ne, když si ze známých praktik (systém trafik) zajišťuje většinu takovým způsobem! Přesto, nechybí vám tam něco? Pak připomenu – voliči a občané! Na ty totiž pan bývalý premiér nikdy nemyslel, nebyly jeho prioritou a proto se také na ně neodvolává. Ani se nedivím, protože mu zcela jistě neuniklo, jakou prestiž u voličů, potažmo občanů má, resp. měl včetně jeho vlády.

Nedá mi to, aby se tedy nezeptal: komu slouží premiér, vláda, poslanci, senátoři, když v takové situaci se nelze dovolávat právě na občany-voliče, kteří je zvolili s tím, že jsou jejich zastupitelé ve věci státních a veřejných? Zase se středem jeho zájmu zmíněná „většina“ zkorumpovaných, v lepším případě falešně loajálních, možná i vděčných koaličních poslanců? Kde zůstali občané, voliči? Odpověď není složitá a nabízí se sama: na samé periferii zájmů politiků, včetně Nečase, Němcové, Schwarzenberga, Hegera, Kuby, Bendy, Kalouska atd. Málo kdy je od nich slyšet, že hájí zájmy občanů a voličů, za to vždy je slyšet, že naplňují své programy, koaliční smlouvu, ujednání EU a jejich komisí, že respektují mezinárodní ujednání a smlouvy a jiné nařízení, ale odvolávání se, že tak činí v zájmu voličů a občanů, kteří je zvolili a jimž by tedy měli oddaně, čestně a spravedlivě sloužit, to se z jejich myšlení (krátce po zvolení) vypařilo. A tomu si dovolují říkat „demokracie“, notabene parlamentní. Jak by ne, když všechno od samého začátku, pod záštitou Pravdy a lásky, bylo připraveno ne ve prospěch občanů a společnosti, ale v jejich osobní.

Takže mohu jen suše konstatovat, že (kulatně řečeno) „oprsklejšího“ premiéra jsme ještě neměli a jen doufám, že se už nenajde nikdo, kdo by se mu vyrovnal, nedej bože jej předčil!

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře