Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Máte něco proti Werichovi? Ne? Tak proč proti Putinovi?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl a když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a ne to, co není, jak tomu v mnoha případech je!”

Ano, to jsou slova známého a pokrokového umělce Jana Wericha. Asi nebudeme pochybovat o tom, zda jeho “moudrosti” mají poplatnost jen pro českého člověka, nebo mají “celosvětovou” platnost. Stejně jako “moudra” jiných cizích osobností lze aplikovat na každý národ, stát, zřízení atd., tak i Werichova slova jsou v tomto smyslu bezpochyby ”internacionální”. Asi se ptáte, co s tím má společného Putin? Nuže, zde je odpověď.

  • mate-neco-proti-werichovi-ne-tak-proc-proti-putinovi

Z textu výše zmíněného rčení J. Wericha vyplývá moudré doporučení lidem, že když se něco dělá, má se to dělat pořádně. Jedno, zda dělá to či ono. Má či měl-li by to dělat člověk český, proč by to neměl či nemohl dělat člověk cizinec, v tomto případě zmíněný V. Putin? Nepřátelé Ruska a samotného Putina totiž hledají všechny možné důvody, jak Putina donutit k ústupkům, obviňují jej z imperialistických choutek a tendencí, že je zastánce bývalé mocnosti SSSR, do jehož bývalých pozic se snaží dobývat další bývalé území SSSR, aby se tak prý dostal do původních hranic Sovětského svazu. A také jej viní z “neochoty” pochopit politické (a vojenské) záměry a cíle USA k naplnění představ o existenci Evropy a Ruska. Zatímco Putin hájí zájmy své země, západní politici uvažují o tom, jak jej odstranit, aby dosáhli svých cílů. Tyto nebezpečné manýry pak vedou k tomu, že jej mají za viníka všech událostí a dalších příčin na Ukrajině, že podporuje separatisty na východě Ukrajiny a dokonce jej i viní ze sestřelení dopravního letadla MH17 malajsijské společnosti, viz zde: (http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/zabijte-vladimira-putina-vyzyva-ocenovany-predstavitel-americke-cia.html) . Krátce a stručně, kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde! Uděláme-li si však malou rekapitulaci osobnosti Vladimíra Putina vychází, že

a) Vladimír Vladimírovič Putin je legitimní, demokraticky zvolený president Ruské federace, země, která není lidově řečeno žádným ořezávátkem, rozvojovou či zaostalou zemí, ale rovnocenným partnerem západním státům, včetně EU.

b) V.V. Putin je prezidentem státu, následovníka Sovětského Svazu, který byl svého času rovnocennou mocností USA a jeho pozice nikterak neoslabila zánikem SSSR a vznikem Ruské federace přesto, že značně omezila své ozbrojené síly snížením počtu aktivních příslušníků armády. Svou vojenskou hegemonii si však přesto i nadále uchovává (jinak by se s RF američané tolik nepatlali).

c) V. Putin odpovědně chrání zájmy státu, občanů a jejich bezpečnost. Anexe Krymu byla vyvolána okolnostmi, nikoliv záměrem, jak si mnozí lidé představují nebo

domnívají a z čeho jej obviňují. Události na Majdanu nespustil Putin, ale nespokojenost samotných Ukrajinců, vše ostatní jsou jen důsledky. Jakýkoliv pokus o znovu získání Krymu, jak si představuje Porošenko, je předem ztracený. Ví to ostatně i Porošenko a další, ale na popud a rady “amerických poradců” jsou nuceni tyto požadavky neustále vznášet a o návrat Krymu usilovat. Za to jsou přece dobře placeni!

d) Mají-li představitelé západu a někteří naši rektální alpinisté (Vondra + 100 dalších)) dojem, že V.V. Putin dělá něco špatného, s čím se oni nemohou smířit, je třeba aby si uvědomili, že na rozdíl od jiných státníků a politiků – slabochů, kteří se nechají zlákat vidinou dolarů nebo eur a jiných výhod, lidí tzv. přizdisráčů, kteří jsou ochotní papouškovat vše, co jim nadiktuje partaj a jejich senilní či zaprodaní vůdcové (u nás Schwarzenberg či Bělobrádek, ale i řada dalších), lidé bez zásady, morálky, cti (např. ředstavitelé církve), pak na rozdíl od těchto lidí V. Putin ideálně naplňuje citát J. Wericha:

“Když už jednou člověk je (prezidentem), tak má koukat aby jím byl”. A to právě V. Putin dělá! A dělá to dobře a odpovědně a v tom je, pro někoho, ta potíž!

“Když kouká, aby byl a je, tak má být to co je (tedy prezidentem) a ne to co není (státnickým přizdisráčem, zbabělcem), jak tomu v mnoha přípodech (u státnků v jiných státech) je!”

Protože Putin je prezidentem své země, dělá to, co od něj občané, jako prezidenta očekávají. Že to není zrovna to “pravé ořechové”, co by se hodilo do krámu USA, NATO a západním politikům v EU, ale i některým našim politikům (Vondra, Vidím, Schwarzenberg atd.) je nabíledni. I Putinovi je však košile bližší kabátu a budiž mu to ke cti.

Z uvedeného vyplývá, že V. Putin vykonává, na rozdíl od mnoha jiných jemu na roveň postavených státníků, svou fukci svědomitě, odpovědně a především vlastenecky. Je si totiž vědom, že vede národ, který má nemalé zkušenosti s válkami a jejími následky a podezřívání a obviňování V. Putina z uchvatitelských tendencí (vojenský vpád a zabrání Ukrajiny, později Moldávie, Pobaltských států atd.) je holý nesmysl a úmyslná lež. O tom, jak dalece má nebo nemá Putin “čisté ruce a špinavé úmysly”. Svědčí tato tabulka, viz http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/tak-kto-je-skutocny-zlocinec.html.

Jen mj. Polští představitelé jsou přesvědčeni, že Putin prý napadne Ukrajinu, aby se jí zmocnil. Je snad tak složité či nemožné, ověřit si tyto pochybné informace přímo u Putina? Jistě ne a Putin by jim jasně odpověděl, jak se věci mají. Konec konců na iternetu existuje řada autentických videozáznamů z vystoupení Putina před novináři, jenže pro některé “takypolitology” to není to, co by potřebovali nebo chtěli slyšet. Na rozdíl od jiných nemá V. Putin nejmenší potřebu lhát a vymýšlet, nemá potřebu vytvářet různé konspirace, jak je vidí třeba pan režisér Marhoul či F. Gál, Štětina a pod. V.Putin jako president má především za povinnost čelit hrozbě USA a NATO, které usilují o získání území Ukrajiny údajně z důvodů zajištění bezpečnosti Evropy. Jaký je skutečný úmysl není snad potřeba rozvádět. A pokud jde o nějaké dobývání ciziny, pak je to otázka ekonomické a hospodářské spolupráce, jako je např. nedávno vzniklé společenství BRIKS. To je však solí v očích všech nepřátel Ruska a Putina. K těm, co takto uvažují, se vztahují další moudra J. Wericha:

“Každého dne je svět lepší než včerejšek, i když někteří lidi dělají všechno proto, aby tomu tak nebylo”.

“Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.!”

Domnívám se, že se v těchto rčeních najdou ti, kterým jsou určena. Pokud ne, je mi líto Jana Wericha, protože on to fakt myslel dobře!

(PS. Mimo rámec výše zmíněných problémů by pro mnoho nepřátel Ruska a samotného Putina nebylo od věci si na internetu zjistit, co V. Putin jako prezident pro občany Ruska udělal. Možná, že by změnili názor, ale oni nemají zájem. Faktem zůstává, že až bude náš prezident mít možnost dělat takové kroky, rozhodnutí a opatření, jaké provedl Putin ve prospěch ruských občanů, bude jej národ nosit na rukou. To sice není případ V.Putina, ale že je v Rusku vážen a ctěn, nelze zpochybnit. Ale kdo tomu chce věřit, že? To ovšem neznamená, že také nemá řadu odpůrců a nepřátel, ale kdo je nemá?)

Facebook komentáře