Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej! Aneb větší blb, než jsem si myslel!

Již několikrát jsem se na internetu, především na portálu Parlamentní listy, setkal s politickým trotlem Dmitrijem Tymčukem, internetovými médii označovaného mimo jiné i za vojenského analytika (přičemž jde jen o bývalého řadového vojáka ukrajinské armády), ale především nejčtenějšího a nejpopulárnějšího blogera doma i v zahraničí. V tomto případě jde zřejmě o čtenáře stejné úrovni kategorie ujetých, prozápadních fanatiků, myslitelů a analytiků, jako je sám bloger. Proti gustu žádný deputát, ctím názory, pokud mají svou pravdu, relevantnost a korektnost.

Jeho blogy však postrádají jakoukoliv, zda-li vůbec nějakou humánní, morální, etickou nebo politickou kvalitu. Právě naopak, z jistého úhlu pohledu, v tomto případě z lidského, mravního, etického a nacionálního, jde co do kvality témat a obsahovosti blogů o žumpu, nejhoršího projevu na úrovni bulváru. Parlamentní listy pak zmiňují Tymčukův poslední text plný nechutných projevů rusofobie, které tento „analytik“ ze sebe vypotil.

  • koho-chleba-jis-toho-pisen-zpivej-aneb-vetsi-blb-nez-jsem-si-myslel

Ten text článku pojednává „O Stalinovi a o hladovém Rusovi ve vaťáku tlačícím porouchanou Ladu“ (http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hladovy-Rus-ve-starem-kabate-bude-v-prikope-zebrat-o-jidlo-Nejslavnejsi-ukrajinsky-bloger-se-zasnil-334884). Z hlediska úrovně a kvality tohoto článku však ani nejde o jeho „zasnění“, jako spíše o projev rusofobilní idiocie!

Při hlubším zamyšlení a posouzení zmíněného článku, který popisuje Tymčukovo libé „zasnění“ lze snadno vystopovat fantasknost jeho myšlení a úvah. Ve snění převažují lži, pomluvy, osočování, hrubosti, urážky a podobné projevy. O to však ani tak nejde, ale Tymčuk svému snění předkládá s puncem populismu, věrohodnosti, pravdy a reality, ovšem relevantní důkazy však, jako vždy chybí. Nemá smysl opisovat vše, co je v článku řečeno nebo sdělováno, jen je možné poukázat na některé myšlenkové, slušně řečeno minely a markanty, které vypovídají o charakteru, morální úrovni a kultivovanosti tohoto člověka. Tedy stručně k současné situaci z jeho pozoruhodných pohledů úvah:

* Moskva nemá v úmyslu propustit bez jakýchkoli právních důvodů zadržované ukrajinské občany, ukazuje nehorázné pohrdání Kremlu mezinárodním právem.

* V intencích platného mezinárodního práva, tak Ukrajina fakticky žádné válečné zajatce nemá.

* Za zajatce jsou považováni pouze vojáci regulérní armády. Separatisté nic takového nemají, protože jde o teroristickou organizaci,

* Separatisté jsou (podle Tymčuka), právně klasifikováni jako teroristé a za válečné zajatce lze považovat jen civilisty a vojáky, které zadrželi právě proruští separatisté.(Tymčukovo zbožné přání).

* Ukrajinské úřady by neměly tvrdit, že zadržení ruští vojáci jsou osvobozeni, protože Ukrajina oficiálně není s Ruskem ve válečném stavu. To je přece nesmysl. Jestliže jsou ruští vojáci zajati ve chvíli, kdy se účastní vojenské operace, potom jsou podle platných norem mezinárodního práva považováni za válečné zajatce. Lhostejno, zda jsme či nejsme s Ruskem ve válečném stavu,

* Putinovi teroristé věrně následují odkaz Stalina.

* Uprchlíci vracející se zpět do měst a vesnic v Donbasu jsou vítání s otevřenou náručí jakousi organizací, novodobou obdobou NKVD. Úkolem této organizace, je provádět dohled nad místními obyvateli a vyhledávat mezi nimi nepřátelé státu,

* „Očekáváme, že se brzy objeví zprávy o vzniku koncentračních táborů. Nakonec o mučení a popravách těchto horlivých a loajálních stoupenců Stalina pracujících pro novodobou NKVD jsme již slyšeli dost,“ cituje Tymčuk (zřejmě krátce poté, co upadl na zem a udeřil se do hlavy),

* Pojďme se věnovat pozitivnějším věcem. Jednou z nich je oznámení ministerstva obrany, že hodlá ještě do konce roku pořídit 145 vzorků vojenského vybavení. Bude se jednat o nová letadla, helikoptéry, nová komunikační zařízení a mnoho jiného. Jen škoda, že ministerstvo neprozradilo, kolik kusů jednotlivého vybavení bude zakoupeno. Je tak poněkud obtížně posoudit skutečný rozsah tohoto úspěchu,“ lituje Tymčuk

(Radost je zbytečná protože země, které pomoc s vojenským materiálem údajně nabídly, to popřely. A kde na to vezme Ukrajina peníze, když nemá ani na placení dluhů?)

* Za dobrou či spíš směšnou zprávu považuji reakci Kremlu na další sankce, které na Rusko uvalil Západ. Kreml pobavil masy lidí svým sdělením, že na sankce adekvátně odpoví,

* Můžete si sami představit, jak bude vypadat Rusko v blízké budoucnosti? Už před sebou úplně vidím toho hladového Rusa oblečeného do starého prošívaného kabátu, jak tlačí Ladu z příkopu u silnice, aby se co nejrychleji dostal do nejbližšího města, kde se prodává nějaké to jídlo. Bůh vám pomož, ruští kamarádi. Za tu neveselou budoucnost můžete poděkovat strýčku Vovkovi.

(Jak bude vypadat Rusko v blízké budoucnosti si já umím představit, horší je to s budoucností Ukrajiny. Aby se nakonec popisovaný případ hladového Rusa netýkal nějakého hladového Ukrajince, třeba samotného Tymčuka, protože situace Ukrajiny je mnoho násobně horší než Ruska. Pokud si myslí, že je EU a Obama vytrhne či spasí, hluboce se málí. Jenže to on si nemůže připustit ani ve snu, protože by neměl jak pomlouvat a zesměšňovat Rusko. Aby ještě Ukrajina nelezla po kolenou a s prosíkem…!).

Nevím, nakolik mi čtenář dá zapravdu, že k vyňatým „představám a snům“ rusofoba Tymčuka není nutný širší komentář, ani se blíže vyjadřovat k Tymčukově osobnosti. To je každý rozumný a soudný člověk schopen sám posoudit a zhodnotit. Já se mohu k osobě „populárního blogera“ Dmitrije Tymčuka krátce vyjádřit tím, že použiji slogan názvu jistého filmu, jen poněkud v jiném znění: „Je to ještě větší blb, magor a mystifikátor, než jsem si původně myslel“! Kdyby tyto bludy nešířil formou svých blogů, snad bych jej byl schopen i litovat. Takto se však přikláním k názoru, že by mu slušel pobyt v nějakém „durdomě“ (ruský blázinec), kde by mohl podobně a hlavně neškodně snít, aniž by se tím dopouštěl šíření těchto debilních zpráv.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře