Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jsou všichni skalní fandové Schwarzenberga stejně „uvědomělí“ jako Pavlína Filipovská?

Pokud ano, potom není divu, že se (vesměs umělci) tak přítulně, intelektuálně do zádele vlezle mají ke K. Schwarzenbergovi. Pavlína Filipovská prý oplakala výsledky, resp. porážku TOP09 ve volbách. Chudinka, tu to vzalo, avšak jak poznamenává, pokud prý v TOP09 budou slušní lidé jako je Karel Schwarzenberg(!), pak není nic ztraceno. No říká se, že víra uzdravuje, ale spatřuje-li slušného člověka zrovna ve Schwarzenbergovi, pak nás potěš pánbůh a zlé pryč! Je sice pravda, že lidé mají různé představy o slušnosti, představa paní Filipovské patří bohužel k těm hodně pochybným!

Někde se prý fandové knížete typu Filipovské, Kolářové,Navrátila, Marhoula, Čáslavská apod. vyjádřili, proč prý zbožňují K. Schwarzenberga. Nevím, neznám, nečetl jsem, ale začínám chápat, že na rozdíl od jiných politiků je ON jediný „slušný“ člověk, ti ostatní jsou nevycválanci, hrubiáni, sprosťáci, nactiutrhači, zkrátka hulváti. Ne že by si snad takové hodnocení velká většina politiků nezasloužila (viz Kalousek), ale že by zrovna kníže měl být ikona slušnosti? Ani náhodou! Takže vedle Havla zde máme dalšího poloboha – Schwarzenberga. Nebudu zde pitvat či analyzovat osobnost pana Schwarzenberga, protože by to bylo náročné a na dlouho a tak jen konstatuji, že je-li ON slušným člověkem, tak předseda senátu Štěch (nechť mi promine) je zřejmě v porovnání s knížetem gauner první třídy! Ale k věci paní Filipovské.

  • jsou-vsichni-skalni-fandove-schwarzenberga-stejne-uvedomeli-jako-pavlina-filipovska

Zpěvačka, moderátorka a hééérečka Filipovská zřejmě mnoho rozumu nepobrala, když jen papouškuje, co řekl, co si myslí, jak to vidí, jak to hodnotí a nebo řeší stranický předseda Karel Schwarzenberg. Vlastního názoru má poskrovnu, zda-li vůbec, jí totiž stačí, že jí imponuje „slušňák“ Karel a jeho TOP09! Příklad: paní Filipovská si dovolila souhlasit s tím, co řekl pro média Karel Schwarzenberg: „Situace se změnila a bojovat proti velkým penězům je složité, ve hře jsou velké prachy pana Babiše“. Tak promluvil „slušňák“ Schwarzenberg, bohužel pokrytecky a zbaběle nezmínil, jak začínala TOP09. Vrabci na střeše si štěbetali, že vznik TOP09 zafinancoval svými miliony sám kníže a dnes ukazuje na Babiše a jeho peníze!

Další pokrytecké jednání je v tom, že TOP09 šla do letošních komunálních voleb s úmyslně poddimenzovaným rozpočtem vědouc, že nemá valné vyhlídky na úspěch (což se plně potvrdilo) a uznala, nač vrážet prachy do předem prohraného boje, že ano? Dnes to vůbec není o penězích, jak se vymlouvá Schwarzenberg, dnes je to o faktické porážce TOP09, politické strany jako takové! Dalo se to předpokládat, stejně jako u ODS. Bude-li mít kdy TOPka zase šance na úspěch, bude také „zase“ peněz dost a dost. Proč si však do soupeře, notabene vítězného nekopnout, když se to přímo nabízí, že? Málo tomu, Filipovská dále papouškuje: „Já bych to také řekla podobně. Proto třeba chápu pana Kalouska, který na veřejnosti smečuje hlavně proti panu Babišovi. Možná tím chce ty poslední slušné, co tady zbyli, nějak vyhecovat. Ono totiž chování Babiše vůči Kalouskovi je někdy už trochu silná káva“. Pro upřesnění - lídr ANO totiž o Kalouskovi mimo jiné prohlásil, že je hlavou organizovaného zločinu. No, poněkud opravdu silná káva, ale „někdo to také rád silné a horké“, že?

Nelze však nevidět chování a vyjadřování Miroslava Kalouska na veřejnosti (v parlamentu), které je na úrovni špatně vychovaného řeznického psa (a ten nemá VŠ !), resp. předáka té nejhorší lidské galérky. Je však třeba uznat, kupodivu, že se P.Filipovská o M. Kalouskovi moc lichotivě nevyjadřovala, a je až s údivem, že je schopna Kalouskův charakter pojmenovat (ač funkčně druhého, přesto jinak muže č. 1 ve straně) . Ale aby jej zase ne zcela nesepsula dodává, že z obecného hlediska jsou to jen chlapi, ti když se do sebe pustí (Kalousek versus Babiš), tak jsou prý jako dva kohouti na jednom hnoji. Je ovšem třeba dodat, že ten hnůj pochází právě z Kalouskovy stáje, má tedy výhodu se v něm lépe pohybovat!

Ne příliš politicky vzdělaná či uvědomělá P. Filipovská se však opřela do ANO i proto, že prý budou podporovat kandidáty ČSSD pro druhé kolo senátních voleb. „Jsou to pohrobci, co jim (ČSSD) dávají podporu. Já to ale beru podle sebe, tohle spektrum doleva totiž ignoruji ze zásady. Já ale levici ignoruji slušně, nepomlouvám ji, jenom s ní hluboce nesouhlasím“ dodává takticky vysoce (ne)uvědomělá hééérečka! A pozor, P. Filipovská má dokonce svou politickou zkušenost když říká, že „ti lidé, co podporují levici, tak to třeba i někdy zapřou, pro což nemám slov!“ Co tím chtěla říct, však ví jen ona sama a možná kníže. K ANO ještě tato „politická harcovnice“ dodává, že „…nemohu si pomoci, ale vždycky, když slyším Babiše, tak si vzpomenu na Věci veřejné a Zelené“! Ne že by snad neměla o těchto dvou partajích pravdu, ale od ní to nezní příliš přesvědčivě až na to, že to zřejmě také řekl guru Schwarzenberg! Závěrečný monolog je typický pro poněkud vyjukaného sympatizanta TOPky a Schwarzenberga něco ve smyslu, že naděje umírá jako poslední:

„Já myslím, že Topku nečeká podobný osud jako ODS. Stále věřím, že dokud v této straně budou slušní lidé, na které já sázím, tak pořád není nic ztraceného. Věřím, že nakonec slušnost a mravnost zvítězí, i když to bude trvat asi dlouho a nebude to bezbolestné. Zoufale čekám na to, až se někdo takový, jako byl Václav Havel, vrátí a s ním se pak vrátí i to ‚něco nad námi‘, jak říkával právě Havel. On ale to ‚něco nad námi´ nikdy konkrétně nepojmenoval. Poněvadž jsem optimista po tatínkovi, tak věřím, že se to stane,“ poznamenala s pohnutím v hlase a zatlačila slzu „upachtěná“ dcera (k umělkyni má opravdu hóóódně daleko) legendárního herce Františka Filipovského. Zde však docházíme k poznání, že jablko spadlé ze stromu nemusí nutně spadnout nedaleko od stromu, ale naopak, může se také někdy zakutálet hóóódně, ale opravdu hóóódně daleko! Tentokrát to zrovna, jak na potvoru, bylo jablko ze stromu Františka Filipovského. Ale žádné neštěstí, paní Filipovská umí žít i s tímto handicapem. Stačí jen vědět, odkud vane příznivý vítr a být Karlu blíže!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře