Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bude za tři roky 24.května pršet, nebo bude slunečno? Aneb: Kocáb možným kandidátem na prezidenta?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Takto nějak podobně mi připadají poněkud až příliš účelové otázky, kdo by mohl být příštím prezidentem. Pravda, nějak se při té otázce nezmiňuje časové údobí, tedy zda jde o možné typy na nového prezidenta po uplynutí funkčního období současného prezidenta Miloše Zemana, nebo jde o nějaký „nenápadně“ nápadný kalkul se snahou odstavit Miloše Zemana z jeho funkce.

  • bude-za-tri-roky-24-kvetna-prset-nebo-bude-slunecno-aneb-kocab-moznym-kandidatem-na-prezidenta

Tyto tendence se v souvislosti s protizemanovskými trendy v poslední době, vyskytují víc než houby po dešti, nebylo by tedy divu, že si mainstreamové media (zřejmě na zadání) dělají průzkum, aby byly v předstihu pro případ mediální masáže potenciálních voličů. Novináři, kteří kladou takové hypotetické otázky pak nejčastěji podstrkují (podbízejí) jména jako Schwarzenberg, Halík, Škromach nebo Pánek, žádný z tázaných však nemá věšteckou kouli, aby mohl na jmenovaných tipech hádat a tipovat. To si zatím z jistého opatrnictví nedovolí. Parlamentní listy, které mj. dělají výše zmíněné rozhovory s různými našimi osobnostmi, uskutečnily i rozhovor s M. Kocábem , zde: (http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kocab-uctuje-Havel-rekl-Cinanum-i-Rusum-co-si-mysli-Zemanovi-se-mozna-skryte-chechtali-ze-je-trouba-350047) .

Pominu-li ty jeho neskutečně zveličené, přehnaně glorifikované a nesoudné řeči o V. Havlovi, byl M. Kocáb rovněž dotázán na názor, kdo bude novou hlavou státu. Po přečtení jeho rozhovoru v PL na mne poněkud podezřele zapůsobila jeho odpověď. Kocáb totiž vyhýbavě odpověděl: „ Já vám to samozřejmě neřeknu. Už proto, že kdybych to řekl já, tak by ho to minimálně poškodilo“. To jenom potvrzuje, že on i mnozí jiní dotazovaní lidé tipy mají, ale z opatrnictví je neřeknou.

Něco mi však napovídá, aspoň tak nějak na mě zapůsobila Kocábova odpověď , (čteno mezi řádky), že sice nechce říct jméno svého možného „koně“, ale zda třeba se skrytou touhou nemysli na svou vlastní osobu. Zkušený, protřelý, správně orientovaný, zasloužený následovník jdoucí ve stopách Havla, hlasatel jeho odkazů a ideí, schopný a zrádný demagog, oddaný západní ideologii a politice USA, na druhé straně dostatečně urputný rusofob, antiputinovec a jak jinak, zavilý antizemanovec. Člověk, který má (podle jeho možného úsudku a i některých dalších) všechny reálné předpoklady pro výkon proamericky, tak nějak Tuskovsky či Kiskovsky vést republiku do spárů NATO a zbožňované Ameriky (bez politických příměrů a příkras: do prdele).

Mohu se ve své úvaze mýlit a přeji si, aby tomu tak skutečně bylo, ale na druhé straně, má-li Kocáb nějaký svůj tip, nepochybně to bude člověk podobných „ryzích“ vlastností, vyznavač stejných ideí, myšlenek, následovník Havlova odkazu a příklonu k západní ideologii, takže ono by to vyšlo tak říkajíc nastejno. Jenom ať to proboha není ten totálně profláknutý všeho schopný Halík, protože pokud by šlo o jeho kandidaturu na hrad, tak jedině Mírov, případně Bohnice.

Proto si jenom přejme, aby současný prezident Miloš Zeman dosloužil svých pět let a v případě, že se bude uvažovat o kandidátech na post prezidenta, aby se našel natolik rozumný čestný člověk a vlastenec, který by republiku udržel ve stávajících hranicích, samostatnou, nezávislou, neutrální, ekonomicky prosperující, který bude ctít lidské práva, pravdu a spravedlnost, Ústavu a zákony této země. Nepochybně jako dnes zcela jistě nebude po chuti všem, ale je nepsaným pravidlem, že menšina se musí přizpůsobit většině. Ostatně to už léta vyžadujeme po Romech a dalších lidech, včetně cizinců nebo ne?

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře