Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Americký strategický scénář má mnoho podob, všechny jsou pro nás nebezpečné.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ve stínu úvah, jak je předkládá PROTIPROUD Petra Hájka, se situace kolem pádu, resp. sestřelení malajsijského letadla Boening 777 nad územím Ukrajiny, resp. územím ovládaného separatisty nejen komplikuje, ale stává nebezpečnou.

  • americky-strategicky-scenar-ma-mnoho-podob-vsechny-jsou-pro-nas-nebezpecne

Článek http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1127-sestreleny-boeing-777-letu-mh17-cesta-k-vyhlaseni-bezletove-zony-nad-ukrajinou-kterou-bude-zajistovat-nato-shodne-indicie-se-ztracenym-letadlem-mh370.htm, jakkoliv pouze v rovině úvah, ale nikoliv v nereálných možnostech, předkládá celou škálu možností, jak zrealizovat plány USA a NATO, ve spolupráci s EU a některými jejími skalními přívrženci a podporovateli této americké doktríny, jak dostat armádu NATO do blízkosti ruských hranic.

Obama, ale i Kerry dnes otevřeně viní proruské separatisty o kterých tvrdí, že k pádu Boeningu 777 malajsijských aerolinií došlo v důsledku sestřelení, které prý oni provedli a tvrdí, že mají důkazy. Je však pozoruhodné, že o důkazech jenom mluví, ale dosud žádné konkrétní, evidentní a věrohodné fakta a argumenty nepředložili. „ Víme jistě, že Ukrajinci v dané oblasti a v daném čase žádný takový systém neměli. Je docela jasné, že systém byl převezen z Ruska a předán separatistům!“ tvrdí mluvka Kerry. Takové verzi by sice odpovídalo video, které lze vidět na odkazu pana Zieglera (viz níže), ale ani to nelze považovat za 100 % ně věrohodné.

To však nelze považovat za relevantní důkazy, protože nejsou konfrontovány jak s černými skřínkami, tak řadou jiných důkazů, které mohou poskytnout až šetření na místě nehody. Tvrzení obou je třeba brát s velkou rezervou. Informace, kterými se Kerry holedbá jako s důkazy, jsou informace , předané ukrajinskou stranou a nelze tedy předpokládat, že ti budou podávat zprávy, které jsou v jejich neprospěch. Je skutečností, že více než relevantní důkazy a argumenty existuje stovky dohadů, domněnek a nějakých „prý“, na čem ovšem nelze stavět obvinění ať už to byl kdokoliv, i když zbožným přáním je, aby to byli separatisté, podporováni Ruskem. Co ovšem této tragické události chybí, je motiv. Zatím nepadlo jediné slovo o tom, jaký by některá z bojujících stran měla důvod sestřelit civilní letadlo, pokud pomineme jistou možnost sestřelit letadlo V.V. Putina, které se vracelo s Jižní Ameriky a nacházelo téměř ve stejnou dobu (Varšava, rozdíl 10 minut) téměř ve shodném koridoru, ve kterém letělo i letadlo malajsijských aerolinií.

Nicméně, není vůbec důležité, mají-li USA, jak tvrdí Obama a Kerry, nějaké relevantní důkazy, protože jejich důkazy nemohou být relevantní do doby, než budou konfrontovány s důkazními materiály druhé strany, tj. Ruska, resp. s výsledky vyšetřovací komise. Ovšem není pochyb o tom, že bude-li to potřeba pro jejich plány a cíle nějaké důkazy, pak si je USA vymyslí či vyrobí (viz Irák), nebo v krajní situaci i bez přímých důkazů vyhodnotí situaci tak, že nad územím Ukrajiny bylo sestřeleno civilní letadlo a tento fakt bude považován za teroristický čin a pod záminkou ochrany jak Ukrajiny, tak Evropského prostoru před dalšími možnými teroristickými útoky budou mít důvod na Ukrajině umístit vojska NATO. Toto jsou možnosti či varianty, jakými mohou či by mohli Obama a jeho administrativa, EU a spojenci spolu s NATO kalkulovat a naplnit cíle, se kterými USA před deseti lety vstoupila s pěti miliardami dolarů do projektu tzv. „demokratizace“ Ukrajiny.

V našich mainstreamových médiích je hodně málo, neřku-li žádné relevantní argumenty a důkazy, že viníkem jsou separatisté, kteří za použití techniky, přesunuté z Ruska, letadlo sestřelili. Ovšem bílá vrána se vždy najde a tak např. člověk, špička mezi českými protiruskými publicistickými provokatéry, který nejenže ví a zná, on umí dopředu i predikovat a konstatovat, co a jak, bystrozraký pan Jan Ziegler ve svém článku http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ziegler-sestrelenim-boeingu-777-zavrazdili-separatiste-80-deti/ např. konstatuje, že důkazy, které jsou k dispozici, prý s největší pravděpodobností potvrzují vinu, že malajsijské letadlo Boening 777 bylo sestřeleno separatisty! Argumentem pak má být dost nekvalitní videozáznam (viz odkaz), ve kterém je patrné, že se na blíže neurčené silnici pohybuje nějaké vozidlo, podobné přepravníku raket. Z jaké doby (datum, čas), stejně jako není známo, odkud a kam toto vozidlo jede. Podtitul videa zní: Raketová souprava BUK po zničení Boeningu 777 opouští osadu Sněžné, datum 17.07.2014. Zda jsou tyto údaje relevantní, se můžeme jen domnívat, nebo je stejně tak můžeme zpochybňovat. Rovněž není jasné, zda jde skutečně o inkriminovanou soupravu, ze které by měla být odpálena střela na Boening 777, nebo je to jen tomu pouze podobné, to už ze snímku není patrné vůbec.

Takových a podobných videí je možné předložit stovky, ale pokud nejsou prověřené, nelze jim věřit. Nicméně podle pana Zieglera je to však „dostatečný“ argument pro obvinění separatistů! Samozřejmě, že to nemusí být vůbec pravda, stejné však platí o „argumentech a důkazech“ Obamy nebo Kerryho, ale to už žádného ze jmenovaných nezajímá. Prostě nějaký důkaz se vždycky najde, aby to mohla být záminka k tomu, aby USA postupovali dále ve svých plánech k dosažení svých cílů, jak se dostat vojensky blíže k hranicím Ruska. To je ten jediný, hlavní cíl a smysl celé kauzy „Ukrajina“.

To všechno by ovšem nemuselo být, kdyby neexistovaly vážné a opodstatněné důvody nespokojených občanů Ukrajiny. Je dostatečně známé, jak dlouhodobě špatně na tom je ukrajinská ekonomika, její vysoká zadluženost, nezaměstnanost, statisíce Ukrajinců odejítých za prací v zahraničí, sociální problémy, korupce atd. Tím, že do těchto problémů vstoupili „demokratické a humánní“ USA za podpory EU, údajně s nejlepšími úmysly, aby v zemi instalovala „demokracii“, svobodu, lidská práva a spravedlnost, se situace vyhrotila a po jisté době vybuchla jako papiňák! Všechny více či méně známé aktivity, vyvolané z před deseti lety, v nichž hráli svou roli Tymošenko a Janukovyč, patřily mezi prvky scénáře USA, jak postupně destabilizovat situaci na Ukrajině. Ty mimo jiné vedly i k utajovanému prodeji území a práv na těžbu břidlicového plynu a nafty na území východní Ukrajiny a to ještě dříve, než na Ukrajině vypukly nepokoje. Mozaika různých politických, ekonomických i společenských důvodů a třenic mezi vedením Ukrajiny vyvrcholilo národním povstáním na Majdanu, aby vybublali na povrch nacionalistické a fašistické tendence, které USA a EU rádi podpořily. Proto se také USA nemohou tak snadno vzdát Ukrajiny, proto je potřeba, aby situace a události eskalovaly, aby se tak našel důvod, jak na Ukrajinu umístit jednak vojska NATO k zajištění bezpečnosti Evropy před teroristy, ale také americké „poradce“, kteří budou radit, jak zbytek Ukrajiny převést do rukou amerických investorů. Co hlavní, takto by se zastavili až na samém prahu hranice s Ruskem. A to je cíl!

I tak byl či je plán americké administrativy z velké části naplněn, podařilo se, i když mnozí lidé v Česku si samu podstatu ukrajinských události ani neuvědomují a jsou přesvědčeni, že situace na Ukrajině eskalovala z čistě sociální a třídní nespokojenosti občanů, ba co víc, že se na událostech podílelo Rusko a prezident Putin. USA měly situaci na Ukrajině velmi přesně zmapovanou, věděly, co bude na občany platit a nasadily provokatéry, aby vyvolali Majdanské události. Z vlasteneckého pohledu je pro Ukrajince Majdan stejný pojem, jako naše Václavské náměstí v Praze. Stejně jako by v případě potřeby našinci bránili Václavák, tak se postavili lidé na Majdanu. Bohužel, ti na Majdanu nevěděli, proč a o co se bojuje. Poznání přišlo poté, co padlo desítky mrtvých a na scénu vystoupilo profašistické seskupení Pravý sektor a přivrženci fašisty Bandery, kteří se mj. dostali i na posty státních orgánů. To byl signál pro rusky mluvící východoukrajince, kteří velmi brzy vycítili nacionalistické a fašistické tendence zvláště, když se jednalo o zákaz používání ruštiny na území jejich teritoria a z toho důvodu odmítli žít pod vládou, ve které jsou představitelé Pravého sektoru a Bandery! A bylo zaděláno na nemalé problémy, které ať už přímo či nepřímo, zatím vyvrcholily pádem údajně sestřeleného letadla Boening 777 s téměř třemi stovkami nevinných lidí včetně dětí na palubě, které tragedii nepřežili. Zda to má nějakou souvislost, zda je tam úmysl, omyl či chyba a na čí straně je Černý Petr se musí teprve vyšetřit. Všechny dosavadní spekulace jsou o ničem a jen rozdmýchávají vášně a obviňování.

Facebook komentáře