Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

… a Bůh mu (nebo nám?) buď milostiv!

  • bata-blog
Názor prezidenta Václava Klause, že (z obecně-světového pohledu) je vytvářeno „nové náboženství", asi stávajícího papeže moc nepotěší.

Jednak názory V.Klause nemají s náboženstvím nic společného (ale k něčemu to přirovnat musel) a na druhé straně i sám papež si musí být vědom, že takovému „náboženství" čelí masa klimatologických, ale i laických  ateistů. Toto náboženství vytvářené na základě změn klimatu, resp. globálního oteplování, však zakládá sám Klaus, coby přání myšlenky. Náboženství, ve  kterém v duchu svého názoru, obviňuje lidstvo z neodpovědnosti za současné, velmi malé změny teploty a za kterou mají být potrestáni, protože podporují „iracionální myšlenky" o globálním oteplování, které má být výhodné pro ty, pro které se tento „problém" může stát výhodným byznysem.

V této souvislosti zvedá varovný prst i politikům, médiím a podnikatelům, neboť „by to mohla být cesta, jak uniknout realitě , jak neřešit krizi, ale zabývat se světem r. 2050-2200!". V.Klaus vidí dokonce tak daleko, že již dnes hřímá obavami když sděluje, jak špatné by to mohlo být rozhodnutí voličů, pokud by dali na misku vah globálního oteplování ve spektru vidění tohoto problému očima odborníků-klimatologů (V.K. se mezi ně rovněž řadí, prý tuto problematiku studuje několik let, jen je bohužel, na druhé straně barikády).

Pozoruhodný je názor V.Klause v tom, že „se staneme oběťmi iracionální ideologie", neboť nám budou diktovat (nespecifikováno kdo nebo kým), jak máme žít, co máme dělat, jak se máme chovat, co jíst, jak cestovat (neuvedeno kam) a co dávat svým dětem (neupřesněno zda k jídlu, k hraní, na oblečení nebo vědomosti). Aby tyto obavy nějakým způsobem umocnil, uvedl absurdní příměr, že „ něco takového jsme zažili za komunistické éry!"

Klausova prozřetelnost jde dokonce tak daleko, že podle něj jsou požadavky enviromentalistů „cestou k zastavení pokroku, průmyslového pokroku ... a to není správné!" Mlčící většina prý sdílí jeho názor. Amen!

Vždycky jsem si myslel, jak hodně moudrého prezidenta máme, ale že máme tak „přemoudřelého", by mne ani ve snu nenapadlo. Tedy lze-li mluvit o moudrosti v pravém slova smyslu i při této příležitosti, protože nechťa být hrubý a neuctivý vůči hlavě státu mohu pouze v duchu J. Haška konstatovat, že „tak se nám pan prezident zbláznil"!  Proč?

Protože jeho tvrzení nemá ani hlavu, ani patu, notabene si protiřečí. Jestliže jeho varování, že „iracionální myšlenky" o globálním oteplování se mohou stát „výhodným byznysem", potom jak se slučuje jeho obava o cestě k zastavení pokroku, průmyslového pokroku...což není správné? Jinými slovy, jestliže by se této problematiky ujali podnikatelé jako výhodného byznysu (v různých průmyslových, finančních či jiných ekonomických oblastech jejich působení), jak to koresponduje s obavami o zastavení hospodářského pokroku? Vždyť je to prašť jako uhoď! Z této jeho „iracionální myšlenky" jsou nám také podsouvány obavy, že nám bude diktováno...! Podle jeho názoru by asi bylo vhodnější, aby ne nám, ale jim, tedy jemu samotnému a jemu podobným, nikdo nic nediktoval a dělali si co by chtěli (se svým lidem). A co konkrétně V. Klaus dokáže, jsme se na vlastní kůži přesvědčili (kuponová privatizace, tunelování apod.).

A hlavně, chudák náš pan prezident, co tak trpěl za komunistů, jak mu všichni diktovali, jak má žít(!), co má dělat(!), jak se má chovat(!), co má jíst(!), jak má cestovat(!) a co dávat svým dětem(!). A ještě dodám, co má studovat a koho si má vzít za manželku(!). No řekněte, nezbláznil se nám pan prezident?

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře