Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak Kalousek přechytračil Sobotku v dalekém předstihu před volbami

  • kalousek-sobotka
Pánové Kalousek (TOP09) a Sobotka (ČSSD) si asi spolu práskli jointa. Jinak by nemohli spolu přijít na nápad, že jsou schopni přesvědčit své vlastní voliče, že koaliční spolupráce TOP09 a ČSSD je něco, co by se mohlo stát. STÁT – opravdu nemyslím slovíčko ZDÁT.

Taktik Miroslav Kalousek ale tuto myšlenku myslí nikoli upřímně, ale jen jako padák pro případ jisté havárie. Upřímně to bere jako nutné zlo, kterým by případně, kdyby opravdu motyka spustila a čert na kozu nasedl, aby se projel. Bylo by to takové Kalouskovo zlo, nutné k vytlučení jiného zla.

V politice orientovaní už vědí, o co jde. Kdyby volební výsledek zhavaroval na takovém kritickém bodě, že by součet sociálnědemokratických a komunistických hlasů ve sněmovně dal většinu. V tom případě je pan Kalousek rozhodnut nějak se dohodnout se sociálními demokraty, aby na letitou otevřenou i kamuflovanou spolupráci a nefalšovanou koordinaci svých pohnutek s komunisty zapomněli.

Teď by šlo o to, jaký má pan Kalousek archív a co by z něj dokázal na stávající vedení ČSSD vytáhnout. Pamětníci tuší, strana ČSSD má důvod, proč před volbami takticky změnit své vedení.

Ale samozřejmě pan Kalousek nezešílel, a tak kdyby výše popsaný havarijní stav ve sčítání hlasů nehrozil, sociální demokraty nechá smutně koukat zpoza vysokého a čím dále tím vyššího plotu.

Stávající předseda ČSSD Bohuslav Sobotka je kalouskovou myšlenkou oslněn a s lehkostí a bezelstností sobě vlastní mu sedá na lep. Tohoto jeho sedání na Kalouskův lep by nemělo členy ČSSD zůstat nepovšimnuto, neboť to o charakteru předsedy strany, potažmo o světle, ve kterém se tímto strana ČSSD prezentuje svým budoucím voličům, či už pomalu spíše nevoličům, prezentuje.

Aby tedy Sobotkovy prohnilé charakterové vlastnosti nezůstaly nepovšimnuty a nezapadly v politické tlačenici, uvedu je zde, v blogu, který je jedním z objektů archívu Národní knihovny. Stručně řečeno, v archívu napořád zůstane toto Sobotkovo prohlášení:

"Budeme hledat programově blízké strany. To je u TOP 09 složité třeba v daňové oblasti, protože chceme zrušit řadu věcí, které v této vládě schválila." Strany se rozcházejí podle Sobotky také v otázce důchodů. Společnou mají naopak zahraniční politiku.

Taktik Kalousek přitlačením schopnosti úvah a kombinací prostého Sobotku k tomuto prohlášení zařídil, že část voličské základny se právě od programu proradné ČSSD odklonila. Tím zároveň získal mazaný Kalousek lepší skóre, proti počtu hlasů ČSSD. Sice tyto hlasy nepodpoří TOP09, ale i když některé skončí u KSČM, přece jen mnohé zkusí zmizet v propadlišti výpočtů na kontech malých politických stran, o nichž po volbách již neuslyšíme.

Bravo, Kalousek. Fuj, Sobotka. Komunisti se smějí a ódeesáci nevěřícně kroutí hlavami.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře