Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Krycí manévr: Pohřby

Krátce po skonu Karla Gotta se nechal slyšet předseda vlády Andrej Babiš, že by se tomuto národem ctěnému umělci měl vypravit státní pohřeb.

Tento návrh mě velmi překvapil a užasl jsem nad nesmírně rozsáhlým ohlasem, jakého se mu dostalo ve sdělovacích prostředcích. Připomnělo mi to propagační a organizátorskou roli, jakou sdělovadla zaujala při zpravodajství o protivládní statisícové demonstraci na Letné.

Kladl jsem si otázku, proč se tak děje a naskýtala se jednoduchá odpověď, že si pan předseda Babiš chce umocnit přízeň, které se mu z řad veřejnosti dostává zejména poté, co byl zbaven stíhání kvůli Čapímu hnízdu.

  • kryci-manevr-pohrby

Pak se však objevil jiný důvod, proč mobilizovat veřejnost určitým směrem a překrýt jinou událost. Tou je chystaná novela  azylového zákona  vynucena judikátem Evropského soudního dvora vydaného dne 14. května 2019 tzv. Velkým senátem Evropského soudního dvora.

Tento judikát zabraňuje národním vládám odmítat migranty, kteří děravými hranicemi Schengenu proniknou do evropských zemí. Podle tohoto judikátu má i zločinec nárok na azyl a ochranu v EU. Pokud o azyl přijde, musí ho země EU  strpět. Soudní dvůr EU v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, a i když mu stát nepřizná tento statut,  může na území pobývat zákonně.  Jako členská země EU nemůže česká vláda odporovat Evropskému soudu, který je nadřazený soudům českým.

A je vymalováno! Odmítnutí běženci a migranti mají na základě tohoto institutu nárok a právo  legálně setrvávat v hostitelské evropské zemi, která takového odmítnutého azylanta musí na svém území strpět.

https://www.ceska-justice.cz/2019/10/cr-musi-zavest-institut-strpeni-cizince-i-clovek-bez-naroku-azyl-ma-mit-prava-uprchlika/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Česká veřejnost není příznivě nakloněna přijímání migrantů  pomocí kvót, a tak se našel nový způsob, jak ji k takovému postupu přinutit.

A jaký bude časem výsledek?

O tom mi napsal Čech, který už 50 let žije ve Francii.

Yves, deji se tu strasné veci, je jiz dàvno obcanskà vàlka v chodu, jiz skoro 40.000 km² uzemi nemá vlada pod kontrolou. Jsou tu oblasti, tedy mesta a obvody, kam jiz nevleze ani pozàrnik, doktor, nebo policajt, ani sàm, ani ve skupine, zapàlili nekolik kostelù, kradou se zvony z kostelù hlavne na venkove, zvony, které jsou oficielne zaregistrovàny jako nàrodni pamatky ze 17. stoleti. Islàmsti hadrnici lezou do ulic a vyzyvaji k revolte proti krestanum (hlavne v tech obvodech  a mestech, kde je to prospikované islamàky, také delaji manifestace na podporu toho vraha na Prefekture v Paris. To cekà kazdého, kdo se neobràti na islam, jako v Londyne)

Co na říci?

Fučíkovo Lidé bděte! platí více než kdy jindy. Ale jen to už nestačí…

Ivo Krieshofer

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře