Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kdo je Ondřej Dostál?

Dnes po obědě nás ohromila zpráva, že soud na podnět odborníka na zdravotní právo Ondřeje Dostála zrušil opatření proti koronaviru vydaná ministerstvem zdravotnictví. I když sleduji vnitřní politiku se zájmem, nikdy jsem se s Dostálovým jménem nesetkal. Proto jsem ruče otevřel Google, abych se informoval, kdo to ten mladý muž je.

  • kdo-je-ondrej-dostal

 

Dověděl jsem se, že Ondřej Dostál se dlouhodobě zabývá teorií i praxí zdravotnického práva a s Holubová-advokáti spolupracuje jako právník-analytik pro oblast zdravotnické legislativy, podnikatelských projektů v oblasti zdravotnictví a sporů o náhrady škod na zdraví při poskytování zdravotní péče. Pravidelně přednáší zdravotnické právo na Univerzitě Karlově a na zahraničních univerzitách. Je členem Světové asociace medicínského práva (WAML) a místopředsedou Asociace pro medicínské právo ve státech střední a východní Evropy (AMP-CEE). Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, dva roky studoval na Právnické fakultě Univerzity Salcburk v Rakousku. V rámci Fulbrightova stipendia absolvoval roční pobyt na St. Louis University v USA, kde získal titul LLM ve specializaci Health Law.

Začalo se mi zdát, že při studiu v zahraničí si osvojil mnoho poznatků jak využít svých znalostí k získání co největšího množství peněz za své služby.

V jedné další stati od Tomáše Cikrta na Googlu o jeho činnosti, už z února roku 2016, jsem se dověděl, že úspěšně sloužil farmaceutické formě Roche a za legislativní monitoring dostával měsíčně 40 000 Kč bez DPH, tj. ročně 480 000 Kč. U takového zasvěceného odborníka lze předpokládat, že posloužil i jiným farmaceutickým firmám, podobně jako někdejší starostka Prahy 10 Radmila Kleslová poskytovala monitoring ČEZu či DP Praha.

Pracuje rovněž pro Platformu zdravotních pojištěnců, která má, nebo měla, s ministerstvem financí (kde tenkrát působil nynější ministr zdravotnictví Vojtěch) sjednané memorandum o předávání svých poznatků a poskytování podnětů k uplatňování kontrolních činností ministerstva.

Ondřej Dostál je tedy člověkem, který za statisíce radí farmaceutickým firmám, jako občanský aktivista se podílel na přípravě opatření ministerstva financí na regulaci trhu a v minulosti , jako asistent někdejšího poslance Hovorky, spolupracoval na přípravě zákonů. Vypadá to tedy, že jakýkoliv střet zájmů je mu cizí a že díky svým odborným znalostem na požádání sestaví takový právní rozbor, jaký objednavatel potřebuje.

Leckde se lze dočíst, že celá koronavirová aféra probíhá v zájmu farmaceutických firem, které se těší na obří zisky plynoucí z očkování.

Jak to je doopravdy ukáže teprve čas…

Ivo Krieshofer

Související: https://www.zdravotnickydenik.cz/2016/02/ondrej-dostal-muz-ve-stalem-stretu-zajmu-bere-600-tisic-od-farma-firmy/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře