Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Český Francouz glosuje

Poslal jsem svému internetovému příteli odkaz na článek o pařížském napadení vojáků osobním autem. A přidal dotaz, co tomu říkají prostí Francouzi.

  • cesky-francouz-glosuje

http://zpravy.idnes.cz/pariz-auto-vojaci-zraneni-09k-/zahranicni.aspx?c=A170809_092043_zahranicni_kha

Odpověď přišla obratem:

Kamaráde,

oni nám samozřejmě neříkají pravdu. To, co máte ve zprávách, je v podstatě zdejší propaganda.

Místo, kde se to stalo, je Levallois-Perret, nejbezpečnější předměstí ve Francii. Působí tam složky ministerstva vnitra (dříve DST = tajná služba), nyní dvě složky DSGI a DSGE, to znamená vnitřní bezpečnost a zahraniční bezpečnost .

Ten terorista je Alžířan. Jak to, že žije ve Francii - o tom ani slovo. Jak mohl bydlet v moderním bytě, platit ho, půjčovat si auto (mercedesku)? Někdo ty lidi školí a nedivil bych se, kdyby Alžírsko samo jim dávalo informace. Blízko Levallois-Perret v Nanterre je alžírský konsulát, kde jsem byl několikrát, když jsem pracoval pro jeden podnik. Vím, co tam je a vždy bylo za svinstvo.

Alžířan prý byl ve Francii ilegálně, to nám cpou do hlavy už pár dní. To je blbost, ilegàl si nemohl pronajmout byt, ani půjčit auto.

Takových informací máme několik denně. Nemluví se ale o tom, to jen na internetu, že je pořád někde někdo podřezán nebo s nožem v zádech. Občas voják, jindy policajt. Napadají i policii městskou, která není ozbrojená. Jde o 5-6 lidí denně. Občané si začínají uvědomovat, jakou debilitu udělali volbou Macrona, hledá se na něho leccos, a nachází. Blokují nám dost Facebook, internet a snaží se najít toho, kdo něco kritického zveřejní. Jakýsi polofašismus s dávkou stalinského komunismu.

Vře to, radnice (starostové) upozorňují, že to může vypuknout každou chvíli. Hordy mladých islamáků a jiných sviňáků z neevropské imigrace zapaluji auta, napadají hasiče, lékaře, sanitky. Lidé požadují víc a víc otevřeně zbraně. Kdyby měli takovou svobodu v nákupu zbraní jako v ČR, tak by zde již nebyl islám, ani něco podobného. Každý den islamisté hází molotovovy koktejly na autority státu. A Francouzi již začínají dělat to samé mešitàm…

Měj se dobře!

Jean

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře