Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Žádná změna s Babišem

Ivo Bubeník

Pokud se vůbec vláda sestaví s Babišem, bude hospodářská situace velmi pravděpodobně asi podobná té, kterou jsme zažili za minulé vlády premiéra Sobotky. 30% voličů vsadilo na ANO v domnění, že dojde k velkým změnám. Peněz a novinářských nohsledů měl na to dost. Babišem provedená daňová EET udělala u lidí přímo zázrak. A ON prý snížil také zadlužení státu.

Tak jako lidé vsadili naivně po roce 1989 na slavné OF a jeho program „navedení do trhu“ apod s protagonisty OF Gabalem a Ježkem v čele. Poté voliči vzhlíželi pobožně k ODS a antikomunistovi Klausovi a jeho zázračné kuponové privatizaci a transformaci. Když Klausova vláda organizovala prodej majetku státu za pakatel a tedy korupčně, a udělala údajnou reformu důchodového systému v roce 1993, tak tomu všemu lidé nadšeně tleskali. Několikrát dali voliči hlasy ČSSD v domnění, že bude hospodařit méně korupčně než Klaus.

  • zadna-zmena-s-babisem

Omyl za omylem. ČSSD dělala přesně totéž, co ODS. Privatizovala za pakatel banky, Transgas (jak připomněl v superdebatě Babiš) Mosteckou uhelnou společnost či neslavné OKD. Ztráty z prodejů? Pro Klause a pravicově smýšlející žádné či minimální. Pro ekonoma F.Nepila hrozné, 3-6 bilionů korun. Roky bylo ovšem z čeho rozhazovat a tak krýt příšerné hospodaření vlád. Dnes třebaže máme ekonomický růst, tyto ztráty platíme v enormním podílu DPH, vyšším než v Němmecku. V ČŘ činil podíl DPH v r.2015 z celkových daní již 49,5 %. Koho dotují občané České republiky (i s Babišem) , je jasně vidět ze struktury zdanění právnických osob. Většina západních států má korporátní daně vyšší.

Proto chybí miliardy navzdory ročním deficitům nás všech, ne vlády, všude. I Babiš slibuje 50 mld deficit na rok 2018, jinak by asi stát nemohl existovat. Proč? Jednoduše proto, že už nemá téměř žádný majetek kapitál, kterým by si vylepšil bilanci na výdaje státu. Jen daně, na to se správně jako šéf zaměřil. Babiš nezvedl a ani neuvažuje zvýšit daně bankám a nadnárodním společnostem. Ani přesto, že všechen kapitál získaly zadarmo či za pakatel jako Bakala OKD či Koláček MUS a Schwarzenberg s Bakalou Becherovku. Tento fakt, na rozdíl od odborníka na daně Babiše sdělil v České televizi šéf realistů Petr Robejšek a poté v superdebatě Zaorálek. Marně. Nikdo z voličů tento závažný fakt nechápal a nechápe. Jinak by tak přeci nevolili. Ročně odplouvá z ČR 400-500 mld korun v dividendách či zisku firem, bank, pojišťoven atd.

ČSSD nedokázala prodat alespoň ty drobné, co udělali společně s ANO. Babiš se chlubil jak ON udělal pořádek s výběrem daní, ON přidal důchodcům, ON snížil dluhy atd. A Sobotka, „ten vůl“ to lidem do hlav nevtloukal. Mluvit jen o hospodářském růstu, když z něho profituje zahraničí je další kravina.

Jako fakt, že nic jiného Babiše asi nezajímá, uvádím odkaz na to, jak rozumí financování penzí: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Odbornik-Babis-nevi-nic-o-tom-jak-jsou-duchody-financovany-Zvrhly-system-financovani-zdravotnictvi-dochazi-k-tunelovani-ve-vysi-stovek-miliard-korun-508769

Nyní jsme tedy dali šanci Babišovi, který 25 let k privatizační zlodějně korupci ani necekl, až do svého vystoupení v PS, kdy se bránil ohledně Čapího hnízda. Jenže i ON má k dispozici opravdu jen ony jím vydřené a vychvalované daně a pár státních podniků (Budvar,ČEZ). Nemá k dispozici v podstatě žádný majetek a tedy žádný jiný příjem do rozpočtu. A výdaje státu i za něj porostou včetně splácení dluhů. Před 20 lety stát vyplácel na penze 25 mld a dnes? Z čeho je tedy bude asi financovat, když daně korporacím, kde tečou miliardy, zvyšovat nehodlá? No určitě ze zvýšených daní náš všech, tam je to zatím nejsnadnější, ať žvaní a slibuje jak chce. Čtyři roky utečou jako voda a i Babiš možná odkráčí jako odtáhli jiní premiéři. A to neberu na vědomí těch pár poslaneckých pravicových dinosaurů, kteří v PS zůstali a dost možná mu budou krýt v lecčem záda. Babiš je de facto pravicový kořistník vyrostlý na zlodějské privatizaci. Určitě bude s poradci (A.Michl) a novinářskými nohsledy korupcí zdiskreditované pravici nadržovat. Ovšem možná, až ON sníží DPH z piva, bude to na další vítězství stačit. Kdo ví? Státní moloch je ovšem zatím nesmrtelný.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 damirr@volny.cz 2017-10-27 12:18
Miroslav Petr
burešovi fandí diváci požadů musila,emočních zamilovaných seriálů.mezi ně patří i soudruh volný

Idiote, nauč se gramatiku, protože tvoje zvratky jsou jen zvratky idiota, neznajícího ani českou gramatiku. A na televizní pořady se na rozdíl od tebe nedívám. A Babiše jsem nevolil a dokonce k volbám v našem kocourkově zásadně nechodím. Asi hodnotíš jiné podle své tuposti. Jsi jen ubohý idiot a tím také zůstáváš. A nejsem soudruh, tím jsi spíše ty, debile. Jsi trapný ubožák. Zamysli se nad sebou a alespoň kontroluj co píšeš. A nesváděj to na klávesnici, ta je v tom nevině a na vině je tvoje tupost. Zahoď pc a vrať se mezi idioty, tam patříš.
Citovat
#1 epshark@seznam.cz 2017-10-26 11:04
Babiš vyhrál, protože měl dobropu kampań a tradičné strany jsou zdiskreditované takže jejich obviňování babiše z korupce moc nefunguje. navíc ekonomice se daří - ne dík, ale navzdory Babišovi. Lidé sa mají dobře a myslí sí, že díky Andymu.
http://www.epshark.cz/clanek/177/proc-vyhral-babis
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře