Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přijdou změny i k nám?

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Ivo Bubeník

Sotva začal nový rok, už se vyrojily další postřehy či prognózy vzdělanců i diletantů. Mezi vzdělance považuji třeba Petra Robejška, ekonoma Milana Zeleného, docentku Ilonu Švihlíkovou , zkrátka ty, kteří konstatují jak z krize. Mezi diletanty pak ty, kteří spoléhají na Evropské dotace, spásnou el.evidenci tržeb (EET) nebo na údajně lepší rozpočet - deficit pouhých 70 mld.korun.

Pod výmluvným názvem Jsme odsouzeni k prohře ekonomka Šichtařová ve své blogu uvádí, že Německo nikdy nedoženeme a rázně konstatuje: „I kdyby Česko zkopírovalo německé zákony a německé instituce, stejně to nikdy nebude totéž. Stejně budeme pořád chudší sousedé. Rozdíly nesmažeme“.

  • prijdou-zmeny-i-k-nam

Pochopitelně vážená ekonomko! Tam hospodářství funguje, ne jen jako u nás hrou na lepší spravování státu po roce 1990. Havlovým diletantem založená na výprodeji kapitálu podniků za netržní ceny a schopností prosadit zákony zlodějny. Vládou zrušený důchodový pilíř by nás vážená pí Šichtařová určitě nespasil a třetí pilíř navrhovaný experty, to už nezachrání. Že nám ovšem z republiky už loni odteklo téměř 500 mld korun v dividendách vlastníků všech „českých“ bank a dalších firem, tahle prý pravicová odbornice nevidí ani dnes.

Naopak profesor Milan Zelený v rozhovoru pro LN 29.12. třeba konstatoval.

„Můj scénář by vedl spíše k osvobození české ekonomiky, od bezperspektivního subdodavatelství, závislosti a podřízenosti, k obnově národního vlastnictví, národního kapitalismu a podnikatelství. Ekonomický růst je bezvýznamný jestliže nám nepatří. Česko ztratilo svoji identitu. Stalo se ekonomickým, politickým a kulturním přívěskem Německa a EU, nemá svoji vlastní budoucnost v rámci Evropy i světa, ale jen omezenou existenci závislosti v rámci byrokratické a neorganické EU.“

Zdá se mi, že jsou veřejnosti medii servírováni stále stejní mluvkové. Snad probůh nezvažuje návrat ke korytu sám exprezident? Vždyť má nahrabáno určitě dost majetku. Více než měli Husák s Jakešem i celým UV KSČ dohromady!

Ač osobně podal za ČR přihlášku pro vstup do EU, kterou ovšem dnes bez uzardění kritizuje. Myslím, že Klausova předpověď, že vrchol migrace teprve přijde, nevyjde. Já spoléhám na celosvětové změny vedené Čínou, čímž doufám skončí nejen ve světě válečné tanečky, ale i jistá aliance států, která obstarala nejen falešné pasy, ale i za uprchlíky zaplatila.

Bohužel vláda nenavrhla nic jiného než další zadlužování. Tok dividend z republiky neřeší, ač třeba Maďarsko ano! Takže se pojede dál do dluhů, na zbrojení a mise v Afghanistánu. Tento rok se spoléhá na vyšší zdanění. Ale koho vlastně, když ty největší úniky nikdo z vlády nevidí? 25 let těžily hlavně pravicové vlády z toho, co prodaly (za hubičku cizině a kámošům-miliardářům), osekaly a ponechaly státní důchody, kapitálový trh není žádný zázrak. Tahle vláda pokračuje s Babišovskou fintou, že nekradou a elektronickou evidencí tržeb. Na vyšší zdanění nadnárodních firem či bank, (co vše de facto ukradli) si vláda netroufá, takže skutečné národohospodáře abychom hledali detektory. Ale ono to před krajskými a senátními volbami stejně nějak dopadne. Zvolíme nové papaláše, možná některé ze současné celé stovky miliardářů. Jejich případné senátní či krajské účinkování ani Čínské investice nás však stejně nezachrání, pouze zpomalí náš sešup. A další zadlužení „ještě sneseme“. Nás důchodce spasí na chvili snad vyšší šetrnost, jednorázový předvolební „úplatek“ a možná fungl nová valorizace , ale co ten zbytek republiky, který by měl najít a volit lepší politiky a ekonomy, kteří by se snažili řídit stát alespoň tak, jako bratři Baťové svou firmu či prosadit to, co sdělil ekonom Milan Zelený.

Facebook komentáře