Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Potkali jsme říši zla a to jsme my

(Myšlení bývalého vojáka ve Vietnamu a dnešního důchodce v Americe)

Gordon Duff ... (přeložil I.Bubeník)

Když jsem řekl svému otci ještě v roce 1968, že jsem se připojil k námořní pěchotě Spojených států, odpověděl: „Doufám, že nebudeš tvrdit, že to děláš na obranu naší země. Nikdo nás nenapadl, podívej se kolem sebe, není zde žádný Viet Cong, je to válka Wall Streetu jako ta poslední a ta před ní a ta před tím.“

Všechno, co můj otec předpověděl se stalo. Amerika je de-industrializovaný policejní stát s klaunem v Bílém domě, nic nového. Každý kdo si neuvědomuje, že bývalý prezident Eisenhower byl zbytečná loutka jako byly Ford, Reagan i Bush (a obludnost máme teď), si zaslouží Ameriku, kterou jsme si vydobyli. Jeho generace těch, kteří vyrostli před první světovou válkou, ti, kteří zažili velkou depresi s otevřenýma očima, oni věděli, že to přijde.

  • potkali-jsme-risi-zla-a-to-jsme-my
  • potkali-jsme-risi-zla-a-to-jsme-my
  • potkali-jsme-risi-zla-a-to-jsme-my

Život v Americe byl ryzí nespravedlností, bičem a železnou botou, a to navzdory verzi dějin, kterou jsme dostali od Fordovy a Rockefellerovy nadace, kteří „přebudovali“ Ameriku a její historii prostřednictvím kontroly veřejného vzdělávání v pozdních čtyřicátých letech. Všude vidíte multigenerační neznalost na níž se dnes vyhříváme, a ta není neplánovaná. Ohrožení reprezentovaná pokrokem v komunikaci a jiné technologie byla poznána a řešena, bohužel však zcela zanikla při narození.

Doporučuji se jen podívat na samotnou Ústavu. Proč je „volební komise?“ (nepřímá volba prezidenta a víceprezidenta) Jen málo Američanů ví, že Senát byl vždy vybrán, nebyl zvolen, až do 20. století. Proč jsou dva senátoři pro státy bez lidí? Nač je Nejvyšší soud?

Ti, kteří o těchto jedinečných aspektech americké vládní organizace nevědí, potřebují přečíst ekonomickou interpretaci ústavy od Charlese Bearda (Columbia University Press, 1935).

Na Americe a její vládě není nic "demokratického", celá věc je podfuk. Volby po volbách, a pokaždé si Američané myslí, že hlasují o „vysušení bažiny“, kterou představuje Washington, jen se v ní ocitnou hlouběji. Přitom to bylo plánováno od začátku, ale dostáváme se trochu před sebe.

Dnes Američané „brání demokracii“ v 6 tuctech zemí a jak bylo předpovězeno, vždy straní tyranům, tlačí koloniální agendu jako tyrany a kriminálníky v uniformě a přitom se skrývají za vlajku a „ctěné mrtvé .“ Znám to dobře, protože jsem byl toho součástí.

Když jsem sloužil ve Vietnamu, nebylo tam předstírání, že jsme cosi bránili. Dokonce jsem byl v elitní bojové jednotce, válka sama byla obecně protichůdná, jak komická tak absurdní. To nebylo možné přehlédnout. Saigonská vláda byla podivná, zlá a zkažená, jejich vojska nepoužitelná, balíček lůzy v porovnání s „nepřítelem“, Viet Congem a NVA (Armáda Severního Vietnamu) vytrvalým a vysoce motivovaným.

Jasně jsme bojovali proti lidem, kteří bránili jejich zemi před cizími útočníky, proti skutečnému nepříteli, „nám.“ Země po celém světě nyní dělají to samé a pod Trumpem, zdánlivě každý den.

Titulní nadpis je pozměněný citát z komiksového seriálu Walta Kellyho, nazvaný Pogo (1960). Byl to slavný seriál, neustále používaný v té či oné podobě. Nicméně když Američan ztratil svůj smysl pro humor a začal to brát vážně, s největší pravděpodobností někdy v roce 1980, byla celá historie, všechna bilance, a jistě i všechen reálný humor zapomenut. To je nepříjemné místo. Vysvětlím to.

Pro ty z nás, kteří se narodili během „poválečného baby-boomu,“ absurdita vlastenecké rétoriky v reakci na „rudou hrozbu“ otrávila naše životy, znečistila naši vzdělávací zkušenost, znechutila naše duše.

Dokonce i tehdy, když byla realita vlády řízená Wall Streetem vidět. Vysokoškolské vzdělání bylo pro většinu nedostupné kromě těch několika, města byla hromada špíny a trestné činnosti a Jižní Amerika byla země hladu a chudoby. Téměř polovina všech Američanů žila v chudobě, zatímco průmysloví dělníci na severu pracovali za podmínek, které vytvářely přežití do důchodu marnou naději.

Každý den se můj otec vrácí z továrny Ford, popisující teploty 120 ° C a vzduch ponořený do karcinogenních rozpouštědel. Jeho přátelé a spolupracovníci zemřeli v 50 letech. Ve věku 55 let utrpěl pár infarktů a byl na invaliditě ve výši 60 $ za měsíc, aby podporoval čtyřčlennou rodinu. Jedná se o běžný příběh, není výjimkou, je to tak, jak moje generace vyrostla na sekání trávníků, odklízení sněhu za peníze na boty, pracují na podpoře rodiny již v 10 letech. To je americká generace, která šla do Vietnamu a byla to generace, která učila Pentagon, že jejich hry nebudou pokračovat bez odporu.

Dnes je to jiné . Veřejnost se neptá, ti v armádě nekladou otázky žádné. Když má Amerika invazní armády v Iráku a Afghánistánu , za Bushe nikdy nenalezené ZHN nebo masivní podzemní teroristické pevnosti o kterých hovořil ministr obrany Rumsfeld, jaký byl z toho negativní aspekt? Tisíce vojáků bylo zabito nejen pro nic za nic, ale s drtivým lhaním.

Když byly odcizeny miliardy v hotovosti v Iráku a Afghánistánu, když 250,000 samopalů AK 47 koupených americkou vládou pro iráckou armádu prostě zmizelo, nikdo to neviděl. Když Haliburton Corporation poskytl americké armádě pitnou vodu odebranou a nefiltrovanou z řeky Eufrat, jednoho z nejvíce znečištěných vodních toků na zemi, stovky infikovaných virem hepatitidy a dalších nemocí, nic nebylo řečeno, určitě žádné kongresové vyšetřování, a Pentagon mlčel také. Tiší byli i vojáci v poli, tiší a stále mlčí.

To je obrovská změna od Vietnamu, když ti, kteří se vrátili domů řekli vše.

Na druhou stranu v roce 1969 jsem byl mariňák, ne „válečník“ nebo „bojovník“. Vydělával jsem $ 100 za měsíc, ne $ 8000, jedl jsem 400 kalorií denně, ne 7000, neměl jsem PlayStation, žádný boty za $ 400 a nekoupil svou bojovou výbavu z online konfekce. Střední délka života v jednotce byla 3 měsíce a nikdo nebyl každý rok v pěchotní jednotce jako součást „profesionální armády.“

Víš, s tím vším drahým vybavením a všechna ta válečná bojová rétorika, jsme stále biti stejně chudými lidi s rozbitými zbraněmi, chudí lidé bránící se proti cizím vetřelcům.

Tato část se nezměnila, ale již v roce 1969 jsme věděli, že jsme si to zasloužili. Stále jsme bojovali o přežití, ale nikdy jsme boj nevyhráli. Vyhrát co? Nikdo se na to už neptá. Nikdo se nikdy neptá "proč?"

Gordon Duff je veterán námořní pěchoty z války ve Vietnamu, který pracoval desetiletí pro veterány, otázky válečných zajatců a konzultoval s vládami zpochybňující bezpečnostní otázky. Je vedoucí redaktor časopisu Veterans Today, zejména pro on-line časopis „New Eastern Outlook.“

Pozn.

Od roku 2010, zpráva Congressional Budget Office odhaduje, že průměrný aktivní voják obdrží v průměru $ 99.000 ročně jako kompenzaci, která zahrnuje plat a výhody, přičemž 60 procent z toho představuje bezhotovostní náhradu.

Jako příklad lze uvést, internetový web Army rozdělil roční $ 29,380 náhradu seržanta vojenské policie do $ 29.380 na mzdy, 16.164 $ pro bydlení, $ 3.900 pro přídavky potravin, $ 1,800 na zvláštní odměny za práci a daňové výhody ve výši $ 2.716. Příkladem daňových úspor jsou příspěvky na stravu a bydlení, které jsou obvykle osvobozeny od federální i státní daně.

https://journal-neo.org/2017/06/07/we-have-met-the-evil-empire-and-it-is-us/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře