Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Opatrně s Parlametními listy

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Parlamentní listy vypadají jako objektivní čtení, názorově bohaté na dění, mínění osobností či odborníků. Přesto konstatuji, že je to jen zdání. Když si čtenář uvědomí, kolik včerejších disidentů , odborníků, ministrů či poradců polistopadového bordelu již na tomto webu vyjádřilo své více či méně nyní „kacířské mínění“, je to podezřelé.

Nedávno to byli filozof Kroupa, Klausův exporadce Haas, pseudoekonom Kohout, turista Bursík, kovák Miller a další přitakávači, tu OF, pak ODS, ODA, soc,dem, US a dalších uměle vytvořených stran.

  • opatrne-s-parlametnimi-listy

To všechno byli a jsou poskoci a garanti polistopadových pořádků a zločinů. Bylo by zbytečné každého nějak odhalit, demaskovat jeho včerejší a dnešní mínění nebo činy. Proto jen něco málo k jednomu z nich panu Haasovi, ikdyž z komentářů čtenářů každého rozhovoru přitakávače jasně vyplývá, komu čtenáři věří či nevěří. Přesto si dovolím něco málo k žvanění, lžím a maskovacím výmluvám těchto osobností, kterak se Klausova perestrojka nepovedla, vysvětlit.

Pan Haas je stejný tlučhuba jako byl Havel, pouze navíc vystudoval jakousi historii a politilogii, bůh ví kde, jak uvádí. Nejvíc z rozhovoru ovšem vyčuhuje najednou jeho kritika, že „Havel byl k ničemu“. Kravina. Pro mladší ročníky uvádím, že to byl Havel, kdo osobně navrhl za KC OF první prý nekomunistickou polistopadovou vládu a na ministra financí V. Klause, Dlouhého a jiné poskoky OF.

Prolezlé OF komouši viděl i každý občan doma dávno, to nemusel pan Haas vytrubovat až dnes. Tehdy ovšem nikdo nevěděl, že za sametem stojí Západ se svou rozvědkou a jimi koupený zednář Gorbačov s perestrojkou a odzbrojením. Také nikdo nevěděl a ani by neuvěřil, že prozápadní dohody se SSSR a pak s KSČ nebo StB schválili již v začátku roku vybraného disidenta Havla. Toho, který jak si pamatuji se tehdy po propuštění z vězení v rozhovoru pro Svobodnou Evropu údajně „jen rozkoukával“.

Dost k přípravám převratu v ČSSR prokazuje např. i text dopisu Zbyňka Čeřovského. http://www.szcpv.szm.com/06/pravda.html nebo Jaroslav Kuba Jak nás (prý) Američané po Listopadu ztratili http://blisty.cz/art/32262.html

Bylo těch KGB, CIA agentů či z Německé BND málo? Jen pitomec se domnívá ještě dnes zde žádná pátá kolona USA či Německa neexistuje a neexistovala ? Proč po letech většina veřejnosti dává za pravdu Analýze mnoho let vězněného M.Dolejšího, který byl tehdy prohlašován za blázna? A opěvovaný Gorbačov? Kraviny. Ten byl také západní elitou koupený. Více netřeba, kdo má zájem, najde podrobnosti jinde.

Média obsazená svými OFčáky a poslušnými exkomunisty v čele s ukradnutým a vlivným deníkem MFD redaktory, pak sehrála obrovskou roli v presentaci programu Ofounů, z nichž po 25 letech někteří „pravičáci“ najednou pláčí, jak se to nebo něco nepovedlo. Urban, Srp, Haas, Marvanová, Kubišová atd.

Bohužel veřejnost v roce 1990 neprohlédla pravou povahu a úmysly Klause, který dle Haase – „ ale naštěstí tu vznikl nový proud kolem Václava Kaluse a ODS, který ukázal, že z toho je cesta ven“.

Kdo ví, že byla i jiná varianta přechodu na tržní hospodářství než ta Klausova šoková pseudoreforma, tedy zločinná privatizace všeho majetku a kapitálu podniků – za hubičku? Vždyť tu tehdy žádný kapitálový trh, který by něco určil, prokazatelně nebyl. Proto nebyla privatizace standardní, ale prodělečná, zločinná a výhodná jen pro pozdější miliardáře jako Kožené, Bakaly, Kelnery, Pitry, kterým dal Hassům bos- zločinec Klaus po 20 letech od privatizace amnestii. Tohle zločinné období, které bylo prapůvodem všeho dnešního marasmu však Haas hodnotí třeba větou:“ Povedlo se, že jsme se tehdy dokázali aspoň částečně odstřihnout od minulosti“.

Asi má na mysli, že všechny funkce komunistů v podnicích zůstaly a debilní vlády Pitharta a Klause, mohly dát zelenou, aby mohl být podnikový kapitál vytunelován, převeden na manželku, prodán lacino přes debilní kupony Koženému nebo darován za pakatel.

Pseudoekonom Kohout lže, když tvrdí, že jedině Tomáš Ježek byl znalec kapitálových trhů. To je super-kravina. Že zde žádný kapitálový trh v době privatizace nebyl-dokazuje fakt, že nebyly současně odstátněny penzijní úspory a tak se prodávalo za hubičku nebo za prebendy či provize ODS a jiným partajím.

O prvotních hrách OF na volby, funkce, posty, koryta a hlavně zločinné zákony schvalované ekonomickými diletanty jako Klausem, Dlouhým, Ježkem, Kočárníkem, Painem, Devátým, Bendou a Jičínským se Haas vůbec nezmiňuje.

Vypořádání s dědictvím komunismu dává ovšem Haas za vinu médiím, jakoby ekonomika a zákony plavaly správným směrem – de facto do dluhů, výprodejů domácího kapitálu za netržní ceny atd.

Konec reálného socialismu okecává Haas jako ostatní polistopadoví yesmeni . Nemůže říci, že to byla elita západu, kdo rozhodl, že je čas „východní“ ekonomický model zlikvidovat dobře placenými disidenty jako v Polsku a využít nenávisti občanů ke komunistům. Kdo chápe, že ve Svobodné Evropě využila CIA emigranta F.Peroutky a jiných k boji proti SSSR a jeho nebezpečnému modelu? 50 leté úsilí USA a speciálně CIA vůči SSSR a zemím VS, de facto tuhle středoevropskou Amerikanizaci světa, Haas nikdy nepocítil a asi nepochopí.

Zákaz KSČ se sice kýmsi „projebal“, ale podstatnější byl přeci boj o reformu a tím pádem o další vyhrané volby ODS, majetek, posty, kotryta, dotace a fondy pro ODS, US a další převodové páky polistopadové elity. Stačilo, že byla KSČ bezpečně odstraněna. Na pořadu dne byla přece kup. privatizace světového významu a měla se i vyvážet Koženým do Azerbajdžánu. To byla voda na mlýn Klause, Ježka, Kočárníka a celé mediální klaky.

Pak správně Haas připomíná, že vznikla legislativní džungle de facto protiústavní pod taktovkou hlavního účetního Klause. Ale ten byl ještě stále zbožňován a milován za sliby, svůj antikomunismus denně v médiích úspěšně vytruboval, takže veřejnost ani netušila jak hospodařil tzv. Fond národního majetku jen pro ODS a do jaké pasti dluhů vytunelováním penzijního fondu po komunistech, ztrátou domácích podniků laciným prodejem a odplouváním budoucích stamiliard z republiky se postupně republika dostane.

Program OF či později ODS byl jeden, činy vlád však byly jiné či lépe řečeno pro všechny občany nesrozumitelné. Hlavním cílem bylo vše prodat, utržené peníze si ponechat a lidem hodit ohlodanou kost - kupony a pak mnoho let zbožně volit ODS.

Dne již jasně veřejnost nejen vidí, ale i cítí výsledky ekon. transformace z pera prý pravicového Klause, ve skutečnosti glorifikovaného účetního v penzi (pracoval i v Československé státní bance). To je důsledek krachu ODS, který pro zajímavost předpověděl již v roce 1992 emigrant a exkomunista Ivan Sviták v Chaunově televizním snímku Šoková terapie.

S tvrzením Haase o Havlovi: „Jeho roli vidím víceméně jako amatéra a diletanta v politice“ lze 100% souhlasit a vystihuje vše.

Odstaveček o Klausovi je plný lží a pochlebování diletanta a presidentova poskoka.

Václav Klaus prý dokázal systém vybudovat, navrhnout jeho parametry, realizovat ho v praxi.

Klaus vybudoval právě při privatizaci podniků korupční systém a realizovat jej v praxi tak, že nechal podniky svými zákony o privatizaci vykrvácet či vytunelovat. On se staral jen o volební body, prostor pro manipulaci v médiích. A tomu bylo vyhověno vrchovatě.

Jiný názor byl umlčen či zesměšněn jako komunistický.

Ano víceméně funkční ekonomiku máme. Zboží je dostatek, hranice bez drátů, HDP je 5x vyšší než za komunistů. Nikdo ovšem nedodá, že většina HDP teče mimo republiku. Ano z jednoho Moskevského chomoutu vlezla ČR do druhého Washingtonského. Funkční ekonomika pracuje tak, že osazenstvo republiky maká na vlastníky těch podniků, které jsme za pakatel díky Klausovi prodali. Ročně tak z ČR odchází tu 200 tu 300 miliard korun, ale parlament roky http://blisty.cz/art/32262.html beztrestně schvaluje deficity, až se celkové zadlužení rovná 1,5 bilionu, bez započtení vytunelovaného penzijního fondu – dalších nejméně 2,5 bilionu korun.

Další mínění pana Haase je opravdu na vyznamenání.

„Základní parametry (zlodějny a tunelování) fungujícího systému skutečně položil Václav Klaus. Ty problémy, ze kterých je dnes obviňován, nebyly chybou systému, který nastavoval, ale příliš velkým očekáváním, příliš velkým spěchem. Vina se vždy svalovala na Václava Klause. Za to, že není legislativa, je viněn Václav Klaus, ale podle mě vinu nesou Jičínští a Rychetští a právníci. Ti měli být ti, kdo měl vytvořit právní rámec“.

Zkrátka a dobře nejen Haas opět pochlebuje jakési elitě, ale dál mate čtenáře PL o Havlově sametu či Klausově pseudoreformě. Není na tom něco divného?

Facebook komentáře