Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Farizejští novináři, OKD a penze

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Někteří novináři píší tak, jako kdyby byli obhájci pravdy a spravedlnosti. Nyní se „specialista na odhalování politických a kriminálních kauz“ jménem Syrovátko z MFD rozepsal jak špatně byl zbytek majetku OKD prodán tehdejším ministrem Sobotkou. Dokonce se případem OKD roztrhl v médiích celý pytel.

  • farizejsti-novinari-okd-a-penze

Otázka zní, proč až nyní se rozjíždí „kampaň za spravedlnost“ ? Že by někdo procitl? V čím zájmu? V zájmu čtenářů těžko. Vždyť MFD k celé obludné privatizaci většinou „mlčela“! Nikdo z redakce ani vedení nepochopil, že hluboko pod cenou a tedy zřejmě korupčně byl prodáván majetek státu v průběhu celé, deníkem MFD velebené privatizace. Přitom Švýcaři nám dost případem dolů MUS napověděli.

Nejen OKD, knižní velkoobchod, Barum Otrokovice, doly MUS či automobilka Škoda, Becherovka, vodovody a kanalizace, teplárny, skládky ve městech, lodě Koženému a stovky dalších firem, bank a fabrik. Pro pořádek je třeba zmínit i fakt, že „výhodně založit společný podnik“ Škody a VW (ve skutečnosti prodělek na náš účet několik set miliard) radil v začátku privatizace vládě i známý poradce a dnes zasloužený miliardář - Z.Bakala.

Vlastní firma – deník MFD vznikla také za pochybné privatizace deníku MF, když redakční osazenstvo upsalo akcie za pár korun a obratem založením a.s. z původního deníku, vydělalo pár milionů . Dodnes se však nenašel novinář, který by veřejnosti sdělil, že takto prodělečně byly prodány stovky podniků a proto nejsou finance na „státní“ penze a vláda musí zachraňovat průběžný státní systém zrušením druhého pilíře! Prodej kapitálu podniků hluboko pod cenou (nejen OKD) byl podvod století zrozený nejen myslitelem Klausem. Za jeho vlád především dnes zbytečně platíme i (a budou platit i naše děti) zvýšenými životními náklady a flustrací celé společnosti. Proč? Z prostého důvodu, že nebyly vládami použity při privatizaci současně i penzijní úspory občanů u státu.

Z oněch 2760 mld penzijních úspor v roce 1995 (HN) vznikl skrytý dluh státu nevyplacených penzijních závazků vůči penzistům. Podrobnosti mnohokrát a neúspěšně vysvětloval finanční analytik a ekonom F. Nepil. Dokonce i v otevřeném dopise presidentu Havlovi, většinou na Britských listech, jinde byly jeho názory v letech tzv.reformy 1992-2001 cenzurovány! Ač varoval, z trhu tak byly vyloučeny penzijní závazky a tak došlo k znehodnocení prodávaného majetku na 1/10 skutečné hodnoty. Klaus sice před (prohranými) volbami 2002 sliboval „Zprivatizovat stáří“, ale to byla jen další jeho finta jak zakrýt zlodějnu prošustrovaného majetku za hubičku.

Expremiér Zeman také jednou prohlásil privatizaci i za podvod, ale nic proti tomu neudělal. Dodnes policie nikoho za prokazatelně korupční prodej majetku neobviňuje, natož, že by někdo chystal nápravu, nebo alespoň po tolika letech napsal pravdu, proč je taková drahota. MFD pomlouvá nového premiéra Sobotku jak špatně OKD prodal a jeho vláda ruší prý nadějný 2.pilíř a vůbec zde vládne blázinec. Prý po levici. Zatím však ani ona nepřišla s něčím novým zásadním. Nadále nás redaktoři oblbují informacemi, aniž by uvedli to zásadní. NA vině je především „pravice“. Nových faktů využívají jako gauner Klaus) k tomu, aby nadále maskovali celou prodělečnou privatizaci, její skutečné realizátory a důsledky na financování penzí.

Ivo Bubeník (napsáno 6.2.2014)

Facebook komentáře