Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dezinformační poradce Petra Fialy

Poradcem premiéra Petra Fialy „pro média a dezinformace“ se stal zkušený novinář Michal Klíma.

Muž, kterého asi nejvíce spojujeme s tiskovým gigantem Economia a.s., který byl jistě založen onou „skvělou“ privatizací původně státního podniku. Podílel se na zakládání kdysi velebených Lidových novinách. Angažoval se v různých novinářských organizacích. Zkrátka vždy byl tam, kde chtěl ovlivňovat (oblbovat) veřejnost za každou cenu a profit. Dnes tedy bude radit premiérovi ve věcech „médií a dezinformací“ aby vláda lépe zvládla budoucí problémy s jinými názory veřejnosti.

  • dezinformacni-poradce-petra-fialy
  • dezinformacni-poradce-petra-fialy

Já za sebe mohu klidně po 30 letých zkušenostech s polistopadovým vývojem tisku a médií zhodnotit jak média tak tzv. dezinformace. Zažil jsem šťavnaté protikomunistické komentáře Slávy Volného, kpt.Minaříka i Lídy Rakušanové. Pamatuji marnou kritiku polistopadových pořádků, přesněji proč do koncentrace vlastnictví nezasáhly odpovědné orgány či zákonodárci,  z pera historika Bořivoje Čelovského. Abych nového poradce premiéra sice jako outsider co nejvěrohodněji usvědčil ze lhaní a zkreslování, což si část veřejnosti již bezpečně odzkoušela a zažila, můj komentář k velmi diskutabilními textu jsem zvýraznil v závorkách a jinou barvou písma-červeně do jeho textu, žlutě jsou zvýrazněny doslovné pravicové perličky nebo-li highligts.

Co tedy Klíma v článku s titulkem  Bez svobodných a nezávislých médií by volby dopadly opačně? v  NÁZOROVÉM INTERNETOVÉM DENÍKU PRO OBRANU LIBERÁLNÍ DEMOKRACIE FORUM 24, publikovaném  11. 10. 2021 uvedl?

Podle Klímy - Volby do poslanecké sněmovny přinesly významné přeskupení sil na naší politické scéně. Klíčovou roli sehrála nezávislá média. (to je přímo výsměch normálnímu rozumu) Ke správné interpretaci výsledků je třeba analyzovat absolutní počty hlasů. Úvodem Klíma uvádí několik přesných čísel hlasů stran, bloků, způsob hlasování a nepodstatných dnes známých údajů a výsledků, rozdílů atd.

Pak se autor ovšem dostává k tomu nejdůležitějšímu a prozrazuje něco, co většina čtenářů či zmanipulovaných voličů ani dnes asi nechápe. Uvádí:

Jsem přesvědčen, že právě tyto malé rozdíly, které vedly k porážce hnutí ANO a jeho potenciálních spojenců, jsou výsledkem mimořádné práce nezávislých médií a těch novinářů z veřejnoprávních médií, kteří zůstali profesionální a přinášeli pravdivé informace o skutečném stavu společnosti i o obřím konfliktu zájmů premiéra Babiše. Andrej Babiš se stal vlastníkem významné části médií a další významnou část ovládli oligarchové, kteří byli manipulovatelní skrze svou potřebu mít dobré vztahy s vládou, a tedy s Andrejem Babišem.(Babiš bohužel neměl žádné nohsledy novináře( Ve stejné době se naše společnost stala terčem masivní dezinformační kampaně podporované z Ruska, které stát nejen nečelil, ale naopak populističtí politici, ANO nevyjímaje, multiplikovali její sdělení opakováním a dokonce využíváním ve volební kampani. (snad, jenže Vrběticemi vše pohřbili) Jak jinak hodnotit to, že se strašení imigranty, kteří obsadí české chalupy, dostalo z řetězových mailů na billboardy parlamentních stran? (no a? byli snad jediní)

Této masivní síle (kdo umí počítat, tak ví své ) manipulovaných médií a dezinformačních kampaní čelila nezávislá média fungující v téměř disidentských podmínkách a se zcela minimálními prostředky. Na rozdíl od oligarchických médií (asi Babišovy dvoje noviny obsazené, ale vládními poskoky) neměla šanci získat inzerci státních organizací a inzerovat se v nich často báli i podnikatelé obchodující se státem. Inzerce je totiž vidět, a strach, že si tím uzavřou cestu k zakázkám, byl silnější, než vůle inzerovat. Přesto postupně vznikla plejáda nezávislých médií od levicového Deníku Referendum a A2larmu, přes Deník N, Magazín Reportér, Neovlivni.cz, Investigace.cz, Echo 24 a Hlídacího psa po FORUM 24 a Týdeník FORUM. (toť opravdu chudá malá plejáda a v disidentských podmínkách)

Velmi významnou roli hrají Seznam a Seznam Zprávy a také vydavatelství Economia s Respektem a s Hospodářskými novinami. Spolu s některými pořady České televize a Českého rozhlasu tato média brání tomu, aby informační scéna byla plně manipulována oligarchickými médii a dezinformačními kanály. Právě volební výsledky a čísla, která jsem uvedl, ukazují, že i omezený vliv, který logicky proti mnohanásobné přesile nezávislá média mají, hraje zásadní roli. (Takže kde byla ta pověstná oligarchická přesila, když byla veřejnost denně hodiny důkladně masírována z internetu, ČT a Rozhlasu, Respektu atd)

Pokud nechceme tvrdit, že média mají nulový vliv na informovanost, pak je jasné, že bez práce nezávislých a profesionálních novinářů by výsledky voleb byly jiné. Opačné. (Svatá pravda)

Nezávislá média fungují jen díky mimořádné finanční pomoci ze strany čtenářů a podporovatelů. (lež jako věž Ať už formou předplatného, nebo formou příspěvků do dobrovolných sbírek podporují nezávislou žurnalistiku desetitisíce lidí. Mimořádnou roli hraje i Nadační fond nezávislé žurnalistiky, který díky příspěvkům několika desítek podnikatelů pomáhá nezávislým médiím přežít. Někteří ze zakladatelů fondu pak také přímo podporují fungování Deníku N. (Opravdu chudé to podmínky)

Za všechna zmíněná média uvedu mimořádné vydání Týdeníku FORUM doručené týden před volbami do poloviny českých domácností. Velká část čísla se věnovala konfliktu zájmů Andreje Babiše. Nejlépe obavu z tak masové distribuce dokazuje skutečnost, že postupně dvě tiskárny – tiskárna patřící Danielu Křetínskému v ČR a slovenská tiskárna patřící podnikatelům z Ostravska – zrušily již uzavřené kontrakty na tisk. (chudáci oligarchové) Vytištění a distribuci se však zabránit nepodařilo – mimořádné vydání v nákladu více než dva miliony vytiskly společně tři tiskárny – v Praze, v Bratislavě a v německém Ingolstadtu. I kdyby z těchto dvou milionů domácností jen v jednom procentu z nich způsobily změnu názorů voličů, stačilo to na změnu volebního výsledku. (Určitě u jednoho procenta to způsobilo změnu názorů)

Vítězství demokratických sil musí vést k tomu, aby se situace médií v naší zemi změnila. Je třeba co nejdříve přijmout nové zákony o České televizi a Českém rozhlase, které zakotví nový způsob voleb do rad těchto veřejnoprávních médií. (Půjde o další posilování Bakalovy moci , 5. kolony u nás a jeho poskoků v duchu myšlenek oligarchy Sorose, který roky podporoval Havla a těsně před volbami nasadil nejsilnější Leninovský chvat – Pandora Papers) Nesmí se opakovat situace, kdy v radách zasedají lidé úkolovaní k rozvracení a poškozování těchto médií místo toho, aby garantovali jejich nezávislost a rozvoj. (jiné než globalistické a Bruselské názory nesmí spatřit světlo světa, kapitalismus si rozvracet nedáme) Je třeba vyřešit financování médií veřejné služby, aby se škrcení jejich financí nemohlo už nikdy stát prostředkem nátlaku k manipulaci obsahu.

Je také současně třeba podporovat širokou pluralitu mediální scény. (v duchu příkazů Bruselu, Washingtonu, Pentagonu či NATO) Ve spolupráci s Evropskou komisí, která má podporu plurality jako jeden z cílů, který má na starosti místopředsedkyně EK Věra Jourová, by vláda měla najít způsob, jak finančně podporovat mediální scénu při zachování nezávislosti médií.( Kristepane mediální scéna je opravdu málo dotovaná? Na Jourovou neřek zbabělec Babiš ani slovo) Demokratičtí politici, vítězové voleb, by neměli zapomenout na to, že bez nezávislých médií by volby zcela jistě nevyhráli. (to si oddychli) Pokud se nepodaří širokou mediální scénu udržet, už by to tak příště nemuselo dopadnout. (opět Svatá slova) Ale také rovnou upozorňuji, že vítězní politici současně nesmějí být překvapeni tím, že se předmětem kritického zájmu profesionálních novinářů nyní stanou oni.(bez obav, to si pojistíme zákony, uzavírá své chlubení o prý nezávislých médiích M. Klíma.

Takže veřejnost se má nač těšit. Kde je Klvaňově masírovce z roku 2006 za Americký radar konec. Propaganda za globalismus bude ještě posílena nejen každou minutu v ČT, rozhlase osvědčenými yesmeny typu Daniela Kroupy, Vondry, Vystrčila, Fialy a dalších ze slepence či senátu. Navíc bude pojištěna koupenými hlasy v Radách ČT a Rozhlasu. Lze zaručit, že kritická veřejnost bude zaručeně u zpravodajství dost možná i zvracet , přepínat program na krimi a Bakalovy časopisy a noviny ani raději nekupovat.

Ivo Bubeník

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře