Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Čeští středoškoláci se budou učit, jak pracuje ruská propaganda

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Na zvedavci jsem zaznamenal tuto informaci a třebaže už domácím hlásným troubám nevěřím ani předpověď počasí, zběžně jsem video výukového programu společnosti Člověk v tísni prolétl a sděluji následující. Bylo to samé žvanění.

Fakt 1 je, že Rusy šířené zpravodajství - propaganda existuje. Vidím to třeba na televizi Russia Today. No a? Tak jako existuje propaganda USA. To ostatně nedávno prohlásil i Americký novinář žijící v Praze Erik Best.

Jednoduché porovnání propagandy obou velmocí má ovšem několik háčků. Rusové dříve ( a snad i dnes) značně pokulhávali za propagandou USA. A to ze zcela prostého důvodu. Vlády USA kontrolují světové události již nějaké to desetiletí stejně jako mají silná soukromá masmédia. Díky drancování světa mohly rovněž na ovlivňování dávat miliardy dolarů. Faktem také je, že po 2. světové válce byl najednou (včerejší spojenec) SSSR očerňován, jeho úmysly a armáda zveličovány, aby se dál mohlo zbrojit jako za války. Kdo si uvědomuje, že USA obrovsky získaly na obou světových válkách? Jak po krizi v roce 1929, tak po roce 1941,kdy jejich zbrojní průmysl rozjel děs budící vzestup. Rusko však vždy zůstalo v „ruinách“.

  • cesti-stredoskolaci-se-budou-ucit-jak-pracuje-ruska-propaganda

Propaganda na ruské RT nebo-li zpravodajství jsou např.založeny na konfrontaci pronesených slibů prezidenta Obamy a následných činů jeho exekutivy či armády. Totéž lze říci i o aktivitě CIA. Dalším faktem, který Rusko v naších očích diskriminuje a dá se říci zatemňuje myšlení, je skutečnost, že nás po roce 1945 (díky souhlasu presidenta USA R.F. Roosevelta) získali Rusové do sféry vlivu a pak v  roce 68 ještě okupovali. To jsou dva silné argumenty, které nahrávají věřit jedině US propagandě.
Abych rozsoudil, kde je podle mně více pravdy, předkládám své zkušenosti s tzv. západní  propagandou. Je mi téměř 68 let, takže nějaký profesor Klvaňa a další domácí proamerické služky mne nemůžou oblbnout. A v  KSČ jsem nebyl.

Rozhlasovou stanici Svobodnou Evropu (RFE) šířící údajně jen svobodné názory a informace jsem poslouchal mnoho let. Díky tátovi již od 50 let, kdy jsem chodil do školy a ladil na krátkých vlnách „zakázanou“ a tehdy i slušně rušenou štvavou stanici. Poslouchat RFE pravidelně téměř denně jsem vydržel dlouhých téměř 30 let až do roku 1990, do tzv. revoluce. Rok 1968 ovšem také sehrál své a tak jsem denně ještě více hltal komentáře a úvahy Slávy Volného, Pavla Tigrida, Jezdinského, žijící Lídy Rakušanové. Proto byly pro mne USA ve všem skvělé. Tehdy jsem nevnímal či spíše neslyšel nic o nějakých anexích, intervencích, ultimátech USA ve světě.


Za celou tu dobu jsem o zprávách a politické linii  této stanice nezapochyboval, až do doby po roce 1990, takže dnes mohu konstatovat jak jsem byl naivní a ohlupován, manipulován. Poté jsem se dostal k česky psaným novinám vydávaných 107 let v USA - důsledně antikomunistický Nedělní Hlasatel. A tam byly jiné informace než na jaké jsem byl zvyklý. Třeba o financování a ovlivňování prezidentských voleb bohatými, a o dosud mě neznámých elitních a vlivových skupinách CFR, Bilderberg, o negativním hodnocení naší polistopadové ekonomické reformy, pejorativním posuzování příčin a průběhu tzv. ,,sametové“ revoluce nebo dokonce o pochybnostech nad činy hnutí OF nebo ekonoma a tehdejšího premiéra Klause.

Později, až v roce 2011 , jsem v  u nás neznámé knize Tima Weinera Dějiny CIA nalezl těžko uvěřitelné informace o tom, jak CIA , zrozená v roce 1947 dostala k dispozici z fondů přeslavného Marshalova plánu 5%, tedy 685 milionů dolarů. Proto vysílání rádia RFE i ovlivňovala. V knize je popsáno sta tajných operací CIA schválených presidenty. CIA odstraňovala nepohodlné vlády ve světě, třeba Iráckého premiéra Mosadeka, Chilského presidenta Aliendeho a další politiky nebo velmi často financovala volby i státní převraty .

Až v knize jsem zjistil, že to byl sám šéf CIA Dulles, kdo založil v roce 1951 samozřejmě antikomunistický Národní výbor pro Svobodnou Evropu , další z mnoha organizací, které CIA financovala, aby se z vysílání stala mocná zbraň politické války.
https://en.wikipedia.org/wiki/National_Committee_for_a_Free_Europe

Bohužel, všichni východoevropští emigranti, co vytvářeli zpravodajství ze západních „svobodných“ zemí proti komunismu vysílanou na vlnách nejen RFE a Hlasu Ameriky, především sloužili velmocenské politice USA a šíření jejich „pravdy“. Přípravy zrození RFE začaly už na přelomu let 1948-49.

Všem proto dnes doporučuji pročíst třeba knihu německého autora
Karlheinze Deschnera http://knihy.abz.cz/prodej/moloch-o-amerikanizaci-sveta
Tam je popsán vývoj USA od jejich vzniku. Tyto fakta málokdo z Čechů vůbec trošku zná. Samé války, úklady, podfuky či „osvobozenecké akce“.
Sledujme proto i jiné zdroje: zvedavce, e.republiku, AC24, PL, Prisonplanet, protiproud atd. Jinak nebudeme ničemu rozumět a mnoho dění ve světě nepochopíme.

Kdo ze studentů dnes třeba ví, že USA měly navzdory spojenectví se Stalinem, již v 50. letech ve světě asi 400 vojenských základen? Rusové jen asi 4, + v NDR a u nás po roce 68. Dle Wikipedie v současnosti mají asi 10, ve Vietnamu, Sýrii,  Arménii a dalších (jižních) státech kolem Ruska.
Kdo ví, že dnes už mají „demokratické“ USA asi 1000 základen ve 130 zemích světa, aby udržely ve světě „demokracii, svobodu“ a svůj ekonomický systém.

USA to mají dnes „obtížné“, ale není divu, chtějí-li dál vládnout světu, musí i ohlupovat. Jejich starý „program“ PNAC dost prozrazuje. Americká strategie národní bezpečnosti a Projekt pro nové americké století http://blisty.cz/art/13035.html

Americký imperialismus je zjevně v problémech. Nejen finančních. Důvěra klesá s počtem jejich angažmá ve světě. Velmi proto vítá, když jim staronoví poskoci propagandy slouží. Ti v ČT, LN, HN a MFD jsou jasní.

Dost je také těch, co tak činí již od listopadu 1989.
Z války a chaosu v Sýrie mají váleční štváči ve Washingtonu, opalující se na Bahamách jistě radost. Zatím za ně bojují a platí jiní. Fakta o podvratném angažmá USA v Sýrii a jinde či vládní platební „schopnost“- neschopnost se ovšem nedají zamlčovat a okecávat tím, že USA vyváží demokracii, svobodu nebo bojují s terorismem, když nemění svou imperiální politiku. Na zvážení ještě dodávám poslední argumenty proti propagandě USA nebo propagandě pražské kavárny a domácích médií.
Je snad současný kritik Americké politiky exporadce presidenta Reagana P. C. Roberts blázen nebo úplný šílenec? Všimla si vůbec česká veřejnost nedávného prohlášení německého novináře o tom, že každý význačnější žurnalista v Evropě je veden na výplatní pásce americké CIA?

KONEC

Facebook komentáře