Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Britské listy mají vždycky pravdu?

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

„Je naprosto nesporné, že proruské vzbouření na východě Ukrajiny vedli především ruští agenti“. Tuhle větu napsal v článku pod nadpisem Proč tolik lidí v Česku "věří Putinovi"? ve svém rozhořčeném opakovaném „protestu“ její šéfredaktor J.Čulík, který tak napadá celou proputinovskou českou společnost. Dovoluji si jemu i podobným „ osvíceným a všeznalým“ komentátorům předložit jeden historický pohled.

V knize Dějiny CIA, která vyšla téměř nepozorována v češtině v roce 2011, lze najít jisté historické souvislosti s Ukrajinou. Snad ke každé zemi světa či regionu jsou tam popsány CIA organizované nepodařené, sebevražedné, zpackané mise, „osvobozenecké akce či operace“ ba dokonce placené převraty přímo dolary naplněné a předávané aktovky pro vlády či opozice.

  • britske-listy-maji-vzdycky-pravdu

Již po roce 1945 se totiž služba OSS , předchůdce CIA, vehementně po smrti presidenta Roosevelta a obratu v zahraniční politice snažila navzdory výsledkům a dohodám nedávných spojenců, zatlačit Sověty zpátky do starých ruských hranic. Je známo, že „za druhé světové války Spojené státy uzavřely spojenectví s komunisty ke společnému boji proti fašistům. Ve studené válce zase CIA využívala fašisty v boji proti komunistům“. Tehdy do USA propašovala i Ukrajince jménem Mykola Lebeď . http://en.wikipedia.org/wiki/Mykola_Lebed Prý „poskytuje naší agentuře cenné služby v Evropě“. A, ačkoliv ve svých záznamech charakterizovala jeho uskupení jako „teroristickou organizaci“, Ministerstvo zahraničí zjistilo, že šlo o válečného zločince, jenž vraždil Ukrajince,Poláky, a Židy.

Autor v knize dále píše: „Z osobního svazku Lebedě zpřístupněného v roce 2004 se uvádí, že CIA udržovala s jeho skupinou dál operační spojení, ze kterého se vyvinulo jedno z nejodolnějších spojenectví CIA s antikomunistickými exilovými skupinami. Lebeďova Nejvyšší rada pro osvobození Ukrajiny nakonec přešla k méně vražedným metodám odbojové činnosti. Leběď se dožil pádu Sovětského svazu a vzniku ukrajinského státu, který nyní může svobodně rozhodovat o vlastním nelehkém osudu“. Dodávám tedy.

Může mít toto historické spojenectví nějakou souvislost s dnešním děním a obkličováním Ruska základnami NATO? Velmi pravděpodobně ano.Těch 5 mld dolarů z Amerických fondů nebylo rozděleno jen tak? Také jsem se nyní dočetl, že důvodem k fašistickému převratu byla dohoda o volném obchodu s Ukrajinou a že nové americké sankce prý nejvíc ublížily Exxonu a BP, tedy společnostem životně důležitých pro americkou ekonomiku. Takže všechny dohody a souvislosti neznáme. Nezná je ani Jan Čulík z Blistů. Podobně nebyl dlouho znám tajný dodatek k „slavné smlouvě“ Ribentrop - Stalin.

Facebook komentáře