Toto není vtip: Polsko zavádí daň z deště!
- Podrobnosti
- Speciály CFP! / Fun & interesting|
- 31. leden 2012|
- .|
- 14482 x
Dešťovou daň platí například již v Poznani, Bielsko Biala nebo Koszalinu, nyní ji chtějí zavést i v jiných polských městech - v únoru například v jihopolském Bytome, o něco později ve Vratislavi či ve Varšavě. Ve velkých městech si mohou přijít na nezanedbatelné částky.
"Za každou cenu města hledají další příjmy a dešťová daň patří k těm nápadům, který ve velkých městech přijde velmi vhod," uvedl Bohdan Wyźnikiewicz z Institutu tržního hospodářství.
Kam kápne voda, nebude to zadarmo. Nepůjde jen o střechy, ale o všechno, z čeho do městské kanalizace stéká voda, tedy i chodníky a vše další s tvrdým povrchem. Ze střechy například zaplatí každá osoba v domě měsíčně v přepočtu 1,6 eura, přilehlý chodník vyjde zhruba na 80 centů za osobu. Čtyřčlenná rodina tak měsíčně může zaplatit zhruba 9,6 eura. Přitom každá domácnost již platí vodné a stočné.
zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1297810/Toto-nie-je-vtip--Polsko-zavadza-dan-z-dazda-
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Jste připraveni? Páteční blackout v ČR
- Putin chystá hlubokou útočnou operaci! BlackRock se stahuje z Ukrajiny.
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (05.07.2025)
- Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 30.6.2025
- Stepan Bandera - Poprava ukrajinského nacisty, který sekerami zabil tisíce lidí včetně dětí (+ Video - doplněno)
- “Kam se poděla Ukrajinská armáda?!” – Šokující zjištění věští Putinovi brzké velké vítězství. Analýza.
Související články