Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Metanolová konspirace

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

"Pane ministře, klesají nám výnosy ze spotřebních daní z alkoholu."
"Jo, a taky je to tu samej hnusnej liberál a všichni se tváří, že stát nepotřebujou."
"S tím by se mělo něco dělat!"
"Tak zapojte mozkové závity, Henci. Nevytáh jsem vás z tý vaší upadající partaje jen tak pro nic za nic."

 

  • metanolova-konspirace

Metylalkoholem se otrávil jeden, dva, tři, pět lidí. Nejdřív v Havířově, pak i ve Znojmě a v Kyjově a pak i v Příbrami. Vypukla vlna celostátní hysterie, stát nedoporučuje konsumaci podezřelého, nekolkovaného alkoholu.

Náměstek Henc začal usilovně přemýšlet. Jak jen to zařídit, aby lidé začali kupovat kolkovaný alkohol a více věřit státní moci. Přemýšlel dlouho, ale náhoda tomu chtěla, aby zhlédl propagandistické filmové dílko z počátku šedesátých let 

">Černá sobota
. Pak mu to docvaklo. Metylalkohol, to je ono!
"No výborně, Henc. Je vidět, že se učíte. Ale tohle sami nezvládneme, naše ministerstvo sice má špičkové cifršpióny, ale podstrčit někam pár set litrů metylalkoholu, to nezvládnou."
"Nad tím už jsem také přemýšlel. Požádáme o pomoc kamarády ze Stodůlek. Budete to sice muset schválit na vládě, ale pak nebudeme mít špinavé ruce jenom my, ale všichni."
"Vy to dotáhnete daleko. Dobře, uděláme to tak. Hoši ze Stodůlek to už nějak zvládnou. A myšlenka je to perfektní, vzbudí to nevoli obyvatel vůči nějakému soukromému vydřiduchovi a sympatie k orgánům státní správy, kteří proti tomu budou bojovat."
"Ano, umožní nám to projít všechny pálenice, hospody, jídelny a další provozy a své lidi nám dají i ostatní složky, tedy vnitro, zemědělství, zdravotnictví, česká obchodní inspekce a možná i armáda. Umožní to velký zátah na všechny obchodníky s nekolkovaným alkoholem."
"Dobře, tak si najdeme nějakou malou soukromou likérku, co vyrábí levný chlast, u Božkova by nám to asi neprošlo, navíc ti budou mít spousty peněz na právníky a znalce."
"Přesně tak, malá likérka, ziskuchtivý gauner majitel, produkující levný pančovaný šnaps, pane ministře."
"Fajn Henci. Uděláme to přesně takhle. Na tom vytlučeme politický kapitál."
"Já jenom… Nejsme tu náhodou za pravicovou stranu, která se nestaví proti živnostníkům a podnikání?"
"Když se kácí les, lítají třísky. Chcete tu být i za dva roky?"
A tajemník Henc na ministerstvu ještě za dva roky být chtěl…

Orgány činné v trestním řízení objevily zdroj závadného alkoholu. Je jím malá likérka Drak z Chvalčova na Valašsku. Ta vinu zcela popírá a její výhradní distributor, společnost Verdana, též. Tvrdí, že distributorům, přes které inkriminovaný alkohol šel do obchodní sítě, již delší dobu své zboží nedodávají…

Z hlediska racionálně uvažujícího člověka není důvod k panice. Podezřelý a podezřele levný rozlévaný alkohol si v trafice nekupuje tak jako tak, dvanáctiletá single malt whisky, portské ani Dom Perignon ze spolehlivých zdrojů metylalkohol neobsahují. Domácí pálenky sice nějaký obsahují všechny, ale zase je ho příliš málo na to, aby mohl škodit, navíc je v nich mnohem více etylalkoholu, který podporuje odbourávání všech dalších alkoholů, vyšších (propylalkoholu, butylalkoholu, heptylalkoholu atd., to jsou ta svinstva, z nichž člověka při kocovině bolí hlava) i nižších (tedy metylalkoholu) a proto také nejsou nebezpečné. Riskantní jsou jen pohonné hmoty pro notoriky, kteří litují, že benzínky místo E85 neprodávají čistý líh E96, protože by jej chlastali přímo u stojanu z tankovacích pistolí. Ale pozadí celé této causy bude nesporně zajímavé… Samozřejmě, že výše uvedený text je jen spekulace. Ale logický smysl mi to narozdíl od jiných variant, které připadají v úvahu, celkem dává.

zdroj:http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012091001

Facebook komentáře

Nejčtenější