Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dostane prezident provaz?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • Klaus_ppad_s_perem_vyeen
Vážení a milí snílci, mí drazí čeští spoluobčané - klid, prosím! Článek není o Prof. Ing. Václavu Klausovi, Csc. Dr. h. c. mult. /1942/, nýbrž o Husním Mubárakovi /1928/- jeho egyptském exkolegovi, který 11. 2. 2011 rezignoval po vlně občanských nepokojů na funkci hlavy státu a své pravomoci předal Nejvyšší vojenské radě.

 

Protesty v metropoli Praze a dalších městech ČR, na kterých je figurina české hlavy státu představována v pruhovaném, anebo vožena v kleci, za doprovodu transparentů požadujících prezidentovu demisi, či uvěznění, zatím ještě trvají. Ještě je brzo radovat se z dosaženého dobrého výsledku. "Co není - ale může být" - říká známá lidová moudrost a je to pravda. Nikdo na 100% nemůže vědět, zda se českému lidu také nepodaří, co se povedlo s prezidentem v Egyptě?

V Káhiře, dnes 2. června 2012, má po deseti měsících skončit proces s bývalým egyptském prezidentem. Lidem svržený dlouholetý prezident se před nezávislým trestním tribunálem zodpovídá dokonce z odpovědnosti za smrt více než 800 lidí, kteří přišli o život během tří týdnů demonstrací a protestů proti jeho režimu na přelomu ledna a února 2011. Obžaloba tvrdí, že Husní Mubárak, který jako prezident byl nejvyšším velitelem ozbrojených složek, nese proto za masakr hlavní odpovědnost.

Exprezident Husní Mubárak

Náš nejvyšší státník a také nejvyšší armádní velitel, zatím ozbrojené složky proti demonstrujícím ještě nenasadil. Zatím jenom veřejně pochválil ministra Kalouska za to, že fyzicky napadl a "profackoval" neznámého chodce, za nadávání vládnímu činiteli. Jsem přesvědčený, že platí - "každý člověk je originál" a proto věřím, že Václav Klaus je úplně jiný, než Husní Mubárak? Apropó - ví snad někdo něco o tom, že Husní Mubárak někdy někde něco někomu ukradl? Třeba parádní plnicí pero? Já aspoň něco tak ošklivého o Mubárakovi opravdu nikdy neslyšel.

Ale vraťme se k tomu, z čeho je exprezident Egypta opravdu obviněn - z nasazení armády proti demonstrujícím občanům vlastního státu. Už jsme si vpředu řekli, že platí - "co není - může být", ale doufejme, že Václav Klaus je opravdu jiný, než Husní Mubárak a že u nás všechny další demonstrace proti hlavě státu proběhnou s úsměvem a ne se střelbou do lidí - jsme v Česku a ne v Egyptě.

Podle egyptských médií tamní právní experti předpokládají, že jejich exprezident dostane několikaleté vězení, což vzhledem k jeho věku a zdravotnímu stavu může znamenat i doživotí. Je však pravděpodobné, že Mubárakův advokát se proti rozsudku odvolá, nebo že soudcův verdikt bude dokonce odložen. To mají v Egyptě u soudů zajímavé poměry, co?

Troufne si někdo hádat, kolik by u nás mohl dostat exprezident, třeba za kamarádění s "šikulou" Viktorem Koženým? Troufne si to někdo odhadnout? Abych tady nebyl za "alibistu", který klade provokativní otázky a přitom na ně neodpovídá, pokusím se to napravit. Upozorňuji však, že jde o pouhou spekulaci, spíš jen o přání, než o tvrzení, že to tak opravdu dopadne.

Obrázek z demonstrace: Figurína Prof. Ing. Václava Klause Csc. Dr. h. c. mult. - Václavské nám, Praha, duben 2012

Myslím, že Prof. Ing. Václav Klaus Csc. Dr. h. c. mult., přes netrpělivost většiny občanů, kteří si ho už představují v pruhovaném, nebo v kleci, z Hradu odejde až v březnu 2013, kdy mu normálně skončí druhé funkční období. Pro šťastnou budoucnost našeho státu a našich dětí pokládám pak následně za správné a potřebné, kdyby pan prezident po skončení imunity dostal co nejdříve příležitost vysvětlit své určitě hodně zajímavé počínání ve významných veřejných funkcích, ve kterých šlo o státní peníze, nejméně od počátku roku 1990. Samozřejmě, zejména v časech "malé" i tzv. "velké" - čili "kuponové" privatizace, při které spolu s Viktorem Koženým /1963/ a podobnými šikuly, i když méně úspěšnými než Viktor, tak zdárně odpomohli českým občanům od starostí, co s majetkem zpropadené zaniklé ČSSR?

Chtěl bych také vědět, zda se Viktor nezachoval vůči panu profesorovi, jako "špína" a zda pustil nějaký "chlup" za kamarádskou podporu a pomoc, díky které si na Bahama odvezl, podle výpočtu odborníků, "privatizační výslužku" za 300 - 400 miliard v "českých". Ale věřím, že ani Viktor, ani profesor nejsou žádní podrazáci, když jde o "dobrý kšeft" a že se k sobě zachovali férově, jak se "sluší a patří" mezi kámoši a férovými obchodními parťáky.

Je toho určitě víc, co by měl Prof. Ing. Václav Klaus Csc. Dr. h. c. mult. trestnímu soudu vysvětlovat, až už bude také exprezident, jako je dnes jeho bývalý kolega - egyptský Husní Mubárak. U nás v Česku ale musíme mít ještě trpělivost. Ať demonstrace proti prezidentovi a Nečasově vládě dopadnou jakkoliv - v dohledné době naší hlavě státu už končí funkční období a tedy - "čas pracuje pro nás". Nebuďme tedy netrpěliví a zatím se snažme aspoň poučit podle "know how" z Egypta. Jak tam dokázali zatočit se zkompromitovaným prezidentem.

zdroj: http://ers.blog.cz/

Facebook komentáře