Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Chřipku dostanete máte-li nedostatek vitamínu D!

Vitamín D3 je pro nás velmi důležitý. Máme-li ho dostatek (2000 iu a více) aktivují se v těle tzv.T-buňky, které dokáží zničit všeliké vetřelce v našem těle. Pokud máme vitamínu D3 méně, T-buňky se neaktivují a vetřelec působí škody (jsme nachlazení, dostaneme chřipku a další nemoci).

  • chripku-dostanete-mate-li-nedostatek-vitaminu-d

Nová studie potvrdila, že vitamín D hraje důležitou roli v aktivaci imunitního systému proti infekčním nemocem jako např. chřipka.

Nedostatek vitamínu D již byl dán do souvislosti s širokým spektrem nemocí, které zahrnuje srdeční choroby, rakovinu, cukrovku, depresi, autoimunitní choroby a mnohé další.

Nová studie objevila, že aktivace T-buněk, aby bojovaly s infekcí, potřebuje jednoznačně pomoc vitamínu D. Když T-buňka rozpozná cizí vetřelce jako baktérie nebo viry, vyšle aktivační signály genu - receptoru vitamínu D. Gen VDR (receptor vitamínu D) pak zahájí produkci proteinu DVR, který navazuje vitamín D na T-buňky. Pak DVR spojený s vitamínem D produkuje PLC-gamma1 protein, který umožní T-buňce zahájit boj proti infekci.

Dr. John Cannell také oznámil, že vitamín D pomáhá produkovat antibakteriální peptidy, které napomáhají chránit proti chřipce. Proto v zimě, kdy je málo slunečního svitu, mají lidé větší sklon k nedostatku vitamínu D a nakazí se snadněji chřipkovými viry. Na jižní polokouli (např. Austrálie aj.) mají chřipkovou sezónu když je na severní polokouli léto.

Více zde: http://orgo-net.blogspot.cz/2013/01/chripku-dostanete-protoze-mate.html

Další studie zjistila, že megadávky vitamínu D pomáhají v prevenci rakoviny prsu a dalších nemocí.

Současná státem doporučená dávka vitamínu D (např. v USA, která je 400 – 600 mezinárodních jednotek (IU)), nestačí působit jako prevence rakoviny prsu, jak ukázala nová studie publikovaná v časopise Protirakovinný výzkum. Vědci z univerzity California, Lékařské fakulty San Diego (UCSD) a Lékařské fakulty univerzity Creighton (CU) objevili, že pokud se denně užívají mnohem vyšší dávky vitamínu D než státem doporučené, riziko vzniku mnoha závažných onemocnění se snižuje asi o polovinu.

„Zjistili jsme, že u dospělých je nutný denní příjem 4000 – 8000 IU k tomu, aby se udržela potřebná hladina vitamínu D v krvi, nutná k tomu, aby se o polovinu snížilo riziko mnoha nemocí – rakoviny prsu, rakoviny tlustého střeva, roztroušené sklerózy a diabetu typu 1,“ řekl Cedric Garland, DrPh., profesor rodinné a preventivní medicíny v Moorově centru pro rakovinu na UCSD.

Více zde: http://orgo-net.blogspot.cz/2013/01/megadavky-vitaminu-d-pomahaji-v.html

Další info zde: https://www.vitalvibe.eu/cs/clanky/3-slunecni-zareni-a-vitamin-d

Jak vitamín D3 získat?

Prof. RNDr. Anna Strunecká DrSc. o sluníčku a vitamínu D3 (video) a o škodlivosti očkování (odkaz)

https://youtu.be/4cdtxG2wJo8

http://www.rizikaockovani.cz/ 

Kdo to je prof. RNDr. Anna Strunecká DrSc : http://www.strunecka.cz/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Anna_Struneck%C3%A1

Vitamín D3 se nejlépe získá ze sluníčka. Ale pozor, musíte být co nejvíce odhalení (např. v plavkách, ve spodním prádle nebo bez) a nesmíte používat opalovací krémy. Říká se alespoň půl hodiny denně. Opalovací krémy jsou rakovinotvorné a zabraňují vytváření vitamínu D.

Více zde: http://orgo-net.blogspot.cz/2011/06/kremy-proti-slunci-jsou-rakovinotvorny.html

Dobré je, pracovat na jaře či v létě na zahrádce třeba v plavkách, aby sluníčko působilo na co největší část těla. Abyste se nespálili, musíte mít také dobře vyživenou kůži. Dobrý je betakarotén, který je např. v mrkvi aj.

V zimě, nebo je-li nedostatek sluníčka, je zapotřebí získat vitamín D3 jinak. Například jej mohu koupit v tabletách či kapslích. Musí mít ale 2000 iu a více, např. 5000 iu. Takové množství možno objednat třeba zde:

https://czechvirus.cz/produkty/69-vitamin-d3

AKTUALIZOVÁNO 21.5.2020:

Korona - Tento VITAMÍN môže znížiť úmrtnosť i chorobnosť aj o polovicu!

https://www.youtube.com/watch?v=hlZTCrF_L3E

Ivo Antušek

zdroj: http://www.obrazkovysvet.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=600655&id=2592a

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře