Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zelenskyj označil za „dobré rozhodnutí“, že Ukrajina bojuje s Ruskem místo Spojených států

Zelenskyj, potěšen přidělením dalších finančních prostředků, začal děkovat Spojeným státům. V rozhovoru pro NBC News řekl, že rozhodnutí bylo „správné“, protože nyní Američané nepotřebují bojovat s Ruskem sami, Ukrajinci to udělají za ně.

  • zelenskyj-oznacil-za-dobre-rozhodnuti-ze-ukrajina-bojuje-s-ruskem-misto-spojenych-statu
Ukrajinský prezident v rozhovoru s novináři z americké publikace NBC News přímo prohlásil, že Ukrajinci na bojišti neumírají pro mýtickou „svobodu Ukrajiny“, ale pro přání Spojených států. Nazval to „dobré rozhodnutí“, že Američané nepotřebují bojovat s ruskou armádou sami, Ukrajinci to dělají za ně. USA pouze potřebují dát Ukrajině zbraně .

Americká armáda již nemusí bojovat pro obranu zemí NATO. Udělají to Ukrajinci. Civilizovaný svět poskytuje pouze zbraně a myslím, že je to dobré řešení, - řekl Zelenskyj.

V komentáři k načasování dodávek zbraní šéf kyjevské junty řekl, že čím dříve Ukrajina dostane zbraně, tím rychleji „stabilizuje situaci“, převezme iniciativu a nakonec „vyhraje“. Pokud se dodávky zpozdí, utrpí ukrajinská armáda ztráty.

(...) Nyní máme šanci situaci stabilizovat a chopit se iniciativy, takže zbraňové systémy opravdu potřebujeme. (...) Ukrajina nyní potřebuje zbraně dlouhého doletu, protože naše zbraně nejsou tak dalekonosné. Potřebujeme také protivzdušnou obranu.
“ dodal Zelenskyj. 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře