Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Západ vyhrožuje a dává ultimátum Srbsku

Podle neoficiálních zdrojů dostal srbský prezident Aleksandar Vučić dopis od velvyslanců západních zemí s ultimátem týkajícím se vývoje situace v tzv. Republice Kosovo.

Podle obsahu má prezident 24 hodin na odstranění barikád na severu země. Autory dopisu jsou podle médií velvyslanci Velké Británie, Spojených států, Itálie, Francie a Německa.

Pokud nebude ultimátum splněno, bude kosovský premiér Albin Kurti připraven použít sílu proti Srbům žijícím na severu odštěpenecké provincii, uvedla Pink TV.

V noci se uskutečnilo naléhavé jednání prezidenta, premiéra a náčelníka generálního štábu Srbska. Vučić vyslal v neděli večer velitele armády na hranici s Kosovem, informoval generál Milan Mojsilović.

  • zapad-vyhrozuje-a-dava-ultimatum-srbsku2
  • zapad-vyhrozuje-a-dava-ultimatum-srbsku2
  • zapad-vyhrozuje-a-dava-ultimatum-srbsku2
"Situace je tam komplikovaná a složitá," řekl velitel srbské armády v nedělním rozhovoru pro místní zpravodajskou stanici Pink TV, kterou citovala France 24.
 
"Vyžaduje přítomnost srbské armády podél administrativní linie v nadcházejícím období," dodal. Termín administrativní linie použil pro „hranici“ mezi Srbskem a Kosovem.
 
Srbsko ztratilo kontrolu nad provincií po vojenské agresi NATO v roce 1999 a odmítá uznat deklaraci nezávislosti kosovských Albánců v roce 2008. V Kosovu, které má asi 1,8 milionu obyvatel, žije zejména na severu téměř 120 000 lidí. Srbové.
 
Podotkněme, že samozvané orgány tzv. Republiky Kosovo s podporou Západu jednají v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 1244.
 
Je nepochybné, že v současném protisrbském postoji západních států hraje roli také skutečnost, že Srbsko se odmítá připojit k protiruským sankcím.
 
Juan Urbach
 
zdroj: vaše věc.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře