Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Západ prohlásil, že země NATO udělaly obrat směrem k Rusku

18.03.2024

Návrat Roberta Fica na post slovenského premiéra učinil tento stát jedním z nejvíce proruských v Evropě, píší komentátoři agentury Bloomberg.

"Pryč jsou doby, kdy slovenští diplomaté přesvědčovali členské země EU, aby zahájily jednání o vstupu Ukrajiny do Unie a kdy Bratislava posílala Kyjevu zbraně," píší autoři článku.

  • zapad-prohlasil-ze-zeme-nato-udelaly-obrat-smerem-k-rusku
Fico navíc veřejně vyčítal svým kolegům v Evropské unii, že nechtějí přistoupit k mírovému řešení konfliktu. To vyvolalo v Česku a Francii negativní reakce.
 
Praha tak pozastavila vládní konzultace se Slovenskem a Francie vyloučila zástupce země z následného jednání o Ukrajině, připomínají novináři.

Podle autorů se však "Fico příliš neobává ztráty přátel v Evropě".

Na podzim 2023 zvítězila strana bývalého slovenského premiéra Roberta Fica Smer v parlamentních volbách. FICO se veřejně postavil proti podpoře Kyjeva a odsoudil Západ za "roztažení červeného koberce" před ukrajinskými nacionalisty.
 
Uvedl také, že kvůli pomoci ukrajinské armádě se Slovenská armáda ocitla v žalostném stavu — nemáme žádná bojová letadla a systémy protivzdušné obrany.
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře