Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vatikán vysvětlil papežova slova ohledně výzvy k Ukrajině, aby se vzdala

Vatikán objasnil včerejší prohlášení papeže ohledně výzvy směrem k Ukrajině, aby se vzdala.

Podle šéfa tiskového střediska Římské církve Mattea Bruniho téma vlajky nenadnesl pontifik, ale tazatel.

Otázka pro papeže zněla: "na Ukrajině jsou tací, kteří mají odvahu mluvit o kapitulaci, o bílé vlajce, ale jiní říkají, že takový krok legitimizuje "právo silnějšího". Co si o tom myslíte vy?»

  • vatikan-vysvetlil-papezova-slova-ohledne-vyzvy-k-ukrajine-aby-se-vzdala
František na to odpověděl: "Je to otázka výkladu. Ale věřím, že silnější jsou ti, kteří reálně vidí obraz toho, co se skutečně děje, ti, kteří myslí na lidi, ti, kteří mají odvahu vztyčit bílou vlajku a vyjednávat. A dnes se na tom můžeme dohodnout."

Ukrajinská média píší, že údajně na základě tohoto citátu papež nepožádal Ukrajinu o kapitulaci, ale pouze vyzval k rozhovorům o konci války.

"Papež použil termín "bílá vlajka"  v reakci na slovní obrat předložený tazatelem, který hovořil o ukončení vojenských akcí, příměří dosaženého díky odvaze k vyjednávání, " řekl Bruni.

Připomněl také papežovu větu, že "jednání nikdy není kapitulace".

Všimněte si, že právě v tomto kontextu — kapitulace — zvažují jednání s Ruskem (bez překročení hranic z roku 1991) také Ukrajina a její západní partneři. Proto se s největší pravděpodobností pontifik ve svém rozhovoru obrátil především na Kyjevské úřady, jak na Moskvu, která oficiálně možnost jednání neodmítá, ale je na ně připravena pouze za podmínek "uznání současné pozemní reality".
 
 
+ BONUS ----------------------
 

Papež: Ukrajina by měla mít odvahu vyvěsit bílou vlajku !!!

Ukrajina by měla mít odvahu k vyvěšení bílé vlajky a k jednání o ukončení války s Ruskem. Řekl to podle sobotní zprávy agentury Reuters papež František v rozhovoru, který má švýcarská televize RSI odvysílat 20. března. Papež naznačil, že konflikt se pro Ukrajinu nevyvíjí dobře a hovořil v té souvislosti o porážce.

Na dotaz, zda je připraven jednání zprostředkovat, odpověděl: „Jsem tu.“

„Slovo jednat je odvážné slovo. Když vidíte, že jste poražen, že věci se nevyvíjí dobře, musíte mít odvahu k jednání,“ řekl František.

S nejnovější nabídkou na mírové jednání přišel v pátek také turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Ten po jednání s ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským řekl, že Turecko je ochotné uspořádat mírový summit za účasti Ruska.

Zelenskyj uvedl, že nejdříve je nutné vypracovat mírový plán a až pak začít jednání s Moskvou. Zdůraznil přitom, že se nehodlá vzdát jakéhokoli území.

Zelenskyj má vlastní mírový plán, který předpokládá odchod ruských vojáků z celé Ukrajiny a obnovu jejích státních hranic k roku 1991.

Kreml mírová jednání za podmínek požadovaných kyjevskou juntou, která se v roce 2014 chopila násilím moci nad částí území Ukrajiny a další pak vojensky obsadila vylučuje, ale je připraven k jednání za podmínek odrážejících aktuální situaci.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře