Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V Německu asi někomu šibe

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Německo patří mezi nejsilnější státy na světě, to mu nelze upřít. Stejně tak jejich pořádkumilovnost a preciznost. Ale na druhé straně tam dostává stále více zelenou cosi, co velmi otřásá těmi, kteří preferují tradiční rodiny.

  • v-nemecku-asi-nekomu-sibe

Motto "Tvou stráží stane se důvtip, rozumnost tě bude chránit. Ochrání tě před zlou cestou, před každým, kdo proradně mluví." (Přísloví Šalomounova, První sbírka, Paterý užitek moudrosti, 2.11, 2.12)

Německo patří mezi nejsilnější státy na světě, to mu nelze upřít. Stejně tak jejich pořádkumilovnost a organizační smysl. Ale na druhé straně tam dostává stále více zelenou cosi, co velmi otřásá těmi, kteří preferují tradiční rodiny.

To, že se současný životní styl mnohých lidí podepisuje na prostředí, v němž děti vyrůstají, je neoddiskutovatelné. Tolik svobodných matek není žádným přínosem. Dítě se má narodit v manželství, má žít v úplné rodině, má vědět, kdo je jeho mámou a tátou. Tak tomu odjakživa bylo. Jenže doby se mění, tradiční model rodiny byl zbořen, mnohé děti trpí citovou deprivací díky neuspokojivému "rodinnému" prostředí, z čehož plyne, že potřebují odbornou pomoc. Čekárny psychologů a psychiatrů jsou naplněny k prasknutí.

Není příjemné, když do svých životů necháváme vstupovat něco, co se příčí přírodě. I když hodnotím západní demokracie kladně, jedno kritické jim musím vytknout. A je to jejich vztah k rodině. V Německu si v tomto směru vedou přímo zběsile. Jen považte, od roku 2017 zavedli manželství pro všechny, od roku 2018 se lze zařadit mezi tzv. třetí pohlaví. A aby absurdita pokračovala dál, ministerstvo pro rodinu navrhuje používání rodič 1 a rodič 2, čímž budou z povědomí lidí mizet slova matka a otec. Není toto zvrácenost?

Mnoho lidí u nás se cítí přinejmenším rozmrzelých, nejsou spokojeni se vším, co se u nás děje. Představa, že do naší země dorazí německé trendy, které podkopávají tradiční pohlaví i rodinu, bude pro mnohé nepřijatelná. Takové změny jsou již svou podstatou nemocné a opravdu se divím, proč se nepreferuje tradiční model rodiny, proč se nepodporují více tradiční manželství, platí i o pohlavích. Jak budeme vyplňovat kolonku o svém pohlaví, když někam budeme cestovat? Nejsou na světě všichni padlí na hlavu, aby zaváděli třetí pohlaví a aby zrušili oslovení mami a tati. Něco takového si Německo může nechat a doufejme, že nebude v této scestnosti podporováno. To už by se pak byla celá lidská civilizace neodmyslitelně ocitla na dně propasti, kam se vinou vlastní hloupostí dostala...

Autor: Helena Vlachová
Zdroj: https://helenavlachova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=717604

Facebook komentáře