Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ukrajina, kontrarevoluce a míč na straně Ruska

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Kontrarevoluce je regresivní společenský proces, který vystupuje proti revoluci. Projevuje se snahou o nastolení předrevolučního stavu věcí. Jde o reakci svržených, resp. svrhovaných mocenských elit, směřujících k restauraci původního mocenského stavu nebo k udržení stávajícího stavu.

  • ukrajina-kontrarevoluce-a-mic-na-strane-ruska

Východ Ukrajiny se inspiruje Krymem, proruská domobrana sílí, ruské vlajky vlají.

Evropa i Spojené státy hrozí Rusku sankcemi za okupaci Krymu. Podle expertů je však vysoce nepravděpodobné, že by po nich skutečně sáhly. Případné sankce by totiž poškodily obě strany. Jak pro USA, tak pro Evropu je přitom Rusko důležitým obchodním i politickým partnerem.

"Bude Rusko odstřiženo od zbytku světa? To je velmi nepravděpodobné, protože Rusko dodává světu ropu, plyn a další suroviny," upozornil například šéf Americké obchodní komory v Rusku Alexis Rodzianko. "Sankce poškozují obě strany. Stranu, která je uvaluje, možná dokonce ještě více než stranu, která jim čelí," dodal.

Může NATO účinně zasáhnout na Ukrajině? Je velmi nepravděpodobné, že by NATO na Ukrajině zasáhla. Mezi Ukrajinou a spolkem NATO neexistuje smlouva, která by to umožnila.

Krym v brzké době ustaví vlastní ministerstvo obrany, prohlásil šéf tamní autonomie.

Krym prohlásil, že na jeho stranu přešla letecké brigáda, den před tím i námořnictvo.

„Na stranu krymského lidu“ přešlo 800 vojenských příslušníků letecké základny. Celkem je na letišti v Belbeku 45 stíhaček a 4 cvičné letouny, z nich fungují však jen čtyři MiG-29 a jeden L-39.

Ten stav bojové připravenosti vypovídá o celkovém stavu Ukrajinských bojových sil.

Rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina využít ruské vojsko "k normalizaci společensko-politické situace" na Ukrajině podle Lavrova "snad přivede radikály k rozumu".

MZV RF: Západ je spojencem neonacistů

Spojenci Západu se stávají nyní vyložení neonacisté, kteří drancují pravoslavné chrámy a synagogy, prohlásilo v pondělí MZV RF v kontextu situace na Ukrajině.

„Zamlčuje se skutečnost, že právě USA a jejich spojenci zavírali oči nad řáděním bojovníků Euromajdanu, na ponižování politických odpůrců a obyčejných občanů, na jejich agresivní rusofobii a antisemitismus“, praví se v prohlášení.

Je to vůbec pravda? Je. Videa mučených příslušníků berkutu mluví za vše. http://gloria.tv/?media=540709

Potvrzení toho, že Spojenými státy podporované neonacistické straně přidělili klíčovou pozici v nově formované ukrajinské vládě, ilustruje fakt, že povstání z Euromajdanu bylo zosnovaným pučem a má jen málo co společného se svobodou nebo demokracií.

Moskva jde po krku nacionalistovi Jarošovi

Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní stíhání vůdce ukrajinského nacionalistického hnutí Pravý sektor Dmytra Jaroše, i když je na Ukrajině.

Informovala o tom dnes agentura Interfax s odvoláním na sdělení představitele výboru Vladimira Markina.

Stíhání bylo podle Markina zahájeno kvůli Jarošovým veřejným výzvám k extremismu a k terorismu. Markin zároveň dodal, že ruské úřady budou usilovat o jeho vzetí do vazby a vydají na něj mezinárodní zatykač.

Jarošův Pravý sektor, jehož jádrem jsou radikální fanoušci fotbalového klubu Dynamo Kyjev, patřil k nejaktivnějším silám protivládních protestů. Jeho stoupenci porušili některé dohody s úřady a hráli vedoucí úlohu při obsazování úředních budov v Kyjevě. Umírnit se je nepodařilo ani populárnímu předákovi ukrajinské opozice Vitaliji Kličkovi.

Jarošovy projevy jsou silně protiruské a protikomunistické. Za své hlavní cíle považuje propagaci ideologie ukrajinského nacionalismu v souladu s názory Stepana Bandery, kontroverzního šéfa ukrajinských nacionalistických oddílů v dobách druhé světové války. V minulosti byl také šéfem radikálně orientovaného hnutí Trojzubec Stepana Bandery a i dnes je v něm aktivní.

Lídr ukrajinské neofašistické strany Pravý sektor Alexander Muzyčko, známý také pod jménem Dimitrij Jaroš, požádal na sociální sítí VKontakte o pomoc lídra Kavkazského emirátu Doku Umarova.

Muzyčko uvedl, že „spousta Ukrajinců se zbraněmi v rukách podporovala čečenské militanty v boji proti Rusům a je čas podpořit Ukrajinu.“Podepsané prohlášení pak Umarova vyzývá k „aktivaci svého boje“ a „využití unikátní šance vyhrát.“

Je nutno vzpomenou protiruskou , štvavou kampaň našich médií před a v průběhu, vydařené Ruské olympiády v Soči. Byla to jistá psychologická příprava našich občanů na převrat na Ukrajině v režii USA a EU s nímž měli všichni nadšeně souhlasit. Úkolem štvavé kampaně bylo naladit občany na protiruskou strunu. Goebbelssovské, vymývání mozků českým občanův se však nesetkalo s požadovaným účinkem.

Naštěstí se ukazuje, že většina našich občanů si zachovává zdravý rozum, na rozdíl od našich politiků a vcelku s nadhledem dokázala oddělit zrno od plev.

Naši občané dobře vědí, kým byla současná kyjevská vládní garnitura skutečně dosazena.

Většina z nás co nečteme pouze mainstream , to pochopila velmi rychle.

Kdo ještě nepochopil , pročtěte zde, kdo dnes vládne Kyjevu.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3569-americany-podporovana-neonacisticka-strana-dostala-klicovou-roli-v-nove-ukrajinske-vlade

Ruské jednotky kontrolují už prakticky celý Krym. Tisíce příslušníků ruských ozbrojených sil obsadili i ukrajinská vojenská letiště a střeží všechny přístupové cesty na poloostrov. Většinoví Rusové, kteří tvoří 58% obyvatel Krymu, ale ruské vojáky vítá.

Přímo na Krymu je zvláštní zpravodaj Radiožurnálu Robert Mikoláš.

„Zaútočili na nás fašisti, za každou pomoc moc děkujeme. Proto jsme s Ruskem,“ vysvětluje velitel hlídky dobrovolníků, která patroluje před jednou z vládních budov stojících u parku.

Jen kousek od nás pak stojí i několik ruských, po zuby ozbrojených vojáků.

„Nemohu vás informovat o jejich počtu, ale myslím si, že čím více našich, tedy ruských vojáků je tady, tím lépe,“ dodává asi 35tiletý muž v maskáčích.

Podle něho totiž nedávné násilnosti v Kyjevě rozpoutali neonacisté, kteří prý ohrožovali i převážně ruské obyvatelstvo na Krymu.

Zdá se, že míč v pomyslném fotbalovém zápase mocností je na straně Ruska.

Myslím, že Rusové si své momentální výhody jsou dobře vědomi.

Co nyní může dělat pučistická vláda v Kyjevě?

Samozřejmě, že pučisté mohou válčit sami za sebe, vyzbrojeni ohněm svého nacio-fašismu.

Jen se obávám, že se starou výzbrojí a taktikou nepochodí. Země je bez peněz a z vojenské, zanedbané techniky bude bojeschopná sotva polovina.

Lidé už vědí o co jde a s kým mají tu čest.

A také, není vůbec jisté, zda by polovina vojska nepřešla na opačnou, Kremelskou stranu.

Prostě začít si válku s Ruskem, které vlastní nejmodernější zbraně na světě, by byla dokonalá sebevražda.

„Zamlčuje se skutečnost, že právě USA a jejich spojenci zavírali oči nad řáděním bojovníků Euromajdanu, na ponižování politických odpůrců a obyčejných občanů, na jejich agresivní rusofobii a antisemitismus“, praví se v prohlášení.

Samozřejmě, že Rusové obsadili Krym z geopolitických důvodů, ale výše uvedený důvod tuto, krymskými lidmi pozvanou „výpomoc“ poněkud ospravedlňuje.

V důsledku, provedený Ruský zásah, může opravdu zchladit hlavy nacionalistům a neonacistům a zabránit jim v páchání nepředvidatelného násilí, které chtěli na východ Ukrajiny přenést.

Facebook komentáře