Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ukrajina chce zařadit do vojenského arsenálu své jaderné zbraně

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ukrajinští politici, kteří ovládli zemi pučem navrhli na program jednání Nejvyšší rady bod, aby Ukrajina vypověděla mezinárodní Smlouvu o nešíření jaderných zbraní ze dne 1. července 1968, ke které Ukrajina přistoupila po získání své nezávislosti a po jednáních, jak bezpečně stabilizovat jaderné zbraně, které na Ukrajině po Sovětech zbyly. Ke smlouvě se Ukrajina připojila v roce 1994.

  • ukrajina-chce-zaradit-do-vojenskeho-arsenalu-sve-jaderne-zbrane

ak včera informoval zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska, tak s tímto bodem k jednání Nejvyšší rady přišli poslanci ze stran pučistů a to poslanec ze strany UDAR, což je strana ovládána hlavní tváří zločineckého Majdanu Vitalijem Kličkem a dva poslanci strany Baťkyvščina, což je strana expremiérky a pravomocně odsouzené tunelářky a zlodějky plynu Julie Tymošenko.

Na Ukrajině se stále nachází vojenský jaderný arzenál, který tam zbyl po Sovětském svazu, jelikož nebyl při rozpadu bolševického soustátí odvezen. Jedná se však o deaktivovaný nukleární materiál, ovšem podle odborníků, lze veškeré jaderné zbraně na Ukrajině opět přivést do stavu vojenskému použití.

zdroj:http://www.ze-sveta.cz/?p=18188

Facebook komentáře